اترنت سوییچ در مقابل هاب در مقابل انشعاب دهنده: تفاوت چیست؟

شما کوتاه از پورت های اترنت هستید و می خواهید یک کابل اترنت را به دو کابل تبدیل کنید. اولین چیزی که به ذهن خطور می کند احتمالاً تقسیم اترنت است. همانطور که از نامش پیداست ، این فرآیند تقسیم یک اتصال اترنت به دو اتصال است.

اگر تصمیم دارید اتصال اترنت خود را تقسیم کنید ، چند گزینه پیش رو دارید: هاب ، تقسیم یا سوئیچ. هر راه حل چیز متفاوتی برای ارائه دارد ، بنابراین قبل از خرید هر ابزار ، مهم است که تشخیص دهید کدام یک بیشترین پیشنهاد را به شما دارد.

در اینجا ما گزینه های مختلف تقسیم اترنت را توضیح می دهیم تا بدانید که کدام راه حل مناسب شما است.

شکاف اترنت

بیایید با چیزی شروع کنیم که شما احتمالاً در هنگام تبدیل یک اتصال اترنت به چند اتصال دیگر وسوسه شده اید که فقط تمام شده و بخرید. (نکته: نکن)

اترنت-سوئیچ-در مقابل-هاب-در مقابل-انشعاب-اختلاف-تقسیم

انشعاب اترنت بسیار بی ادعا به نظر می رسد. این یک دستگاه کوچک است که دارای سه پورت اترنت است – دو در یک طرف و دیگری در طرف دیگر. اگر کابلهای کوتاه اترنت مازاد دارید – اما فقط یک یا دو کابل بلند – در اینجا محل تقسیم کننده مفید است.

توجه داشته باشید: شکاف اترنت در واقع تعداد دستگاههایی را که می توانید از طریق اترنت متصل کنید افزایش نمی دهد ، و در انتهای دیگر به “تقسیم” اتصال به دو کابل احتیاج دارید ، بنابراین هر بار به دو تقسیم اترنت نیاز خواهید داشت.

تقسیم کننده اترنت تعداد سیمهای استفاده شده در کابل اترنت Cat 5e را کاهش می دهد و توان عبور داده را از ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه به ۱۰۰ مگابیت در ثانیه کاهش می دهد. این امکان را برای شما فراهم می کند تا از یک کابل برای دو اتصال اترنت استفاده کنید. در حالی که تقسیم کننده های اترنت ارزان هستند و به نظر می رسد راه حل خوبی ارائه می دهند ، سرعت ترافیک شبکه را با سرعت کمتری انجام می دهند. این احتمالاً روی عملکرد دستگاههای متصل به اترنت شما تأثیر می گذارد. تقسیم کننده های اترنت نیز به حداکثر دو دستگاه در هر کابل محدود می شوند.

برای برخی شرایط محدود ، تقسیم کننده های اترنت گزینه خوبی است. با این حال ، تقریباً همیشه بهتر است که سوئیچ اترنت را انتخاب کنید.

سوییچ اترنت

با بازگشت به مبحث اصلی ما مبنی بر تبدیل یک کابل اترنت به دو ، سوییچ اترنت ستاره اصلی این راهنما است. نحوه کار آن فوق العاده ساده است. می توانید از یک پورت برای اتصال سوئیچ به روتر خود از طریق اترنت استفاده کنید ، سپس دستگاه های اترنت خود را به پورت های باقی مانده متصل کنید.

اترنت-سوئیچ-در مقابل-هاب-در مقابل-تقسیم-تفاوت-شبکه-سوئیچ

اساساً ، یک پورت اترنت به چند پورت تبدیل می شود. سوئیچ ها مسیر ورودی خود را از طریق دستگاه های شبکه به داده های ورودی می دهند. این بدان معناست که داده های بین دستگاه ها با یکدیگر تداخل ندارند.

سوئیچ ها امکان برقراری ارتباط دو طرفه بین دستگاه ها را فراهم می کنند ، به این معنی که داده ها می توانند همزمان ارسال و دریافت شوند و در نتیجه شبکه سریعتر ایجاد شود.

نکته جالب این است که سوئیچ های اترنت نیز گران نیستند. توباید قادر باشی به سوئیچ اترنت را با حدود ۱۵ دلار انتخاب کنید.

اترنت هاب

آخرین و احتمالاً حداقل هاب اترنت است که تقریباً توسط سوئیچ قدیمی شده است. اگر یک سوئیچ مسیرهایی را برای ارتباط بسته ها با روتر شما ایجاد می کند ، پس یک مرکز را به عنوان یک محفظه وسیع و پر از ترافیک شبکه در نظر بگیرید ، جایی که بسته ها وارد آن می شوند و فریاد می زنند تا دستگاههایی را که می خواهند به آنها متصل شوند پیدا کنند. به عبارت فنی تر ، هاب ها نمی توانند به دستگاه ها اجازه دهند همزمان داده ارسال و دریافت کنند ، که به آن ارتباط نیمه دو طرفه گفته می شود.

اترنت-سوئیچ-در مقابل-توپی-در مقابل-تقسیم-تفاوت-شبکه-توپی

این منجر به احتباس داده ها و برخورد ، متوقف کردن پهنای باند با ارزش و کاهش سرعت شبکه می شود ، به ویژه هنگامی که از چندین دستگاه به طور همزمان استفاده می کنید.

توجه داشته باشید که هاب های اترنت تقریباً دقیقاً مانند سوئیچ ها به نظر می رسند ، بنابراین درصورتی که واقعاً سوئیچ می خواهید ، در خرید هاب اشتباه نکنید.

چرا گزینه دیگری را امتحان نمی کنید؟

اگر می خواهید چندین دستگاه را به هم متصل کنید ، کابل شبکه تنها یک گزینه است. روش های مختلفی برای به اشتراک گذاشتن سیگنال یکسان بین چندین دستگاه وجود دارد ، از جمله برخی از گزینه های Wi-Fi.

در اینجا سه ​​گزینه برای تقسیم شبکه سنتی وجود دارد:

۱. مش Wi-Fi

به جای پخش سیگنال های Wi-Fi از یک نقطه ، روترهای Wi-Fi مش دارای نقاط دسترسی متعددی هستند که گاهی ماهواره نیز نامیده می شوند. این ماهواره ها سیگنال روتر را گرفته و دوباره پخش می کنند.

از آنجا که نقاط دسترسی همه سیگنال یکسانی را پخش می کنند ، لازم نیست هنگام حرکت از یک نقطه دسترسی به نقطه دیگر ، اتصالات Wi-Fi را تغییر دهید. اگر به طور مرتب در خانه یا محل کار خود با مناطق مرده Wi-Fi روبرو می شوید ، ممکن است شما کاندیدای ایده آل شبکه Wi-Fi باشید. راه حل های مشهور روتر مش شامل Google است Nest Wifi، Netgear Orbi، و سریع.

۲. اترنت بیش از خط برق (EOP)

EOP جایی است که شما با استفاده از a ، داده ها را برای یک شبکه داخلی (LAN) منتقل می کنید کابلهای برق موجود ساختمان.

EOP از یک فرستنده و گیرنده تشکیل شده است. فرستنده را به پریز برق وصل کنید ، سپس از کابل اترنت برای اتصال فرستنده به روتر خود استفاده کنید. گیرنده را به پریز برق متصل کرده و از کابل اترنت برای اتصال گیرنده به دستگاه خود استفاده کنید.

فرستنده EOP سیگنال را در محدوده فرکانس بالا به سیم کشی برق تبدیل می کند و گیرنده این سیگنال را تغییر شکل می دهد. این امر بدون نیاز به سیم اضافی ، یک اتصال فیزیکی بین دستگاه مجهز به اترنت و روتر شما ایجاد می کند. با فرض اینکه آداپتورهای سازگار EOP را خریداری می کنید ، می توانید چندین گیرنده در اطراف خانه یا محل کار خود تنظیم کنید.

۳. MoCA

اگر کابل های کواکسیال نصب کرده اید ، می توانید از a آداپتور MoCA برای ارسال سیگنال اترنت از طریق کابل کشی موجود خود. اگر خانه شما از تلویزیون کابلی سیم کشی شده است ، معمولاً از قبل کابل کشی هم محور دارید. این بدان معناست که شما می توانید به طور بالقوه یک آداپتور MoCA را به روتر خود و دیگری را در نزدیکی یک درگاه هم محور در هر اتاق که می خواهید به اینترنت دسترسی داشته باشید ، متصل کنید.

اگر لازم است دستگاههای اضافی را از طریق کابل کواکسیال متصل کنید ، ممکن است بخواهید از a تقسیم کواکسیال.

اکنون که با تفاوت بین سوئیچ اترنت ، هاب و شکاف آشنا شدید ، می دانید که کدام یک برای شما مناسب است. در بیشتر موارد ، سوئیچ اترنت را به شما پیشنهاد می دهیم ، زیرا در واقع همه کاره ترین راه حل است. اگر اهل بازی هستید ، این کار را نیز انجام دهید بررسی کنید که آیا اترنت یا Wi-Fi برای بازی مناسب تر است.

مربوط:

آیا این مقاله مفید است؟
Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =