ارز دیجیتال

این چیزی است که همه در بحثهای دورسی ، ماسک و وود بیت کوین از دست داده اند

این چیزی است که همه در The Dorsey ، Musk و Wood Bitcoin Talk 101 از دست داده اند
منبع: تصویری از تصویر.

روز چهارشنبه ، یک مکالمه بسیار مورد انتظار در مورد بیت کوین (BTC) بین ارک سرمایه گذاری مدیر عامل کتی وود ، SpaceX و تسلا مدیر عامل شرکت ایلون ماسک ، و مربع و توییتر مدیر عامل شرکت جک دورسی به عنوان بخشی از آنلاین برگزار شد کلمه B ابتکار عمل. در حالی که بیشتر آنها روی جنبه های خبری مهم این بحث تمرکز کرده اند ، مانند این واقعیت که SpaceX بیت کوین را در ترازنامه خود نگه می دارد یا اینکه احتمال دارد تسلا در آینده نزدیک بار دیگر BTC را بپذیرد و این شرکت BTC خود را نمی فروشد ، تعدادی دیگر از اقدامات کلیدی دیگر برای بررسی وقتی که صحبت از جنبه های اساسی بیت کوین به عنوان یک فناوری انقلابی می شود که توانایی تغییر جهان به سوی بهتر را دارد.

رسانه های اجتماعی نسبت به اینکه ماسک فاش کرد وی شخصاً صاحب هر دو مورد است بسیار هیجان زده بودند اتریوم (ETH) و dogecoin (DOGE) (و همچنین دارای مقدار بسیار بیشتری BTC است) ، اما برای من مهمترین چیز قابل توجه بود سایفرپانک فلسفه ای که زیربنای اظهارات مختلفی است که در طول میزگرد مطرح شد ، و همچنین توسط آن تعدیل شد Square Cryptoاستیو لی.

ماسک: بیت کوین به فرد قدرت می بخشد

از نظر ماسک ، پول یک سیستم اطلاعاتی است ، در درجه اول برای تخصیص نیروی کار ، و چندین مسئله در مورد سیستم های مختلف پایگاه داده وجود دارد که امروزه در سراسر جهان استفاده می شود. به طور خاص ، ماسک مسائل جدی را در مورد سرعت و امنیت این سیستم های منسوخ مشاهده می کند.

“[The credit card system] مانند این است که اگر یک وعده غذایی می خرید ، نام کاربری و رمز عبور خود را به یک غریبه در یک رستوران تحویل دهید. “

از نظر وی ، بیت کوین این امکان را دارد که در زمینه های توان عملیاتی ، پیشگیری از کلاهبرداری ، مداخلات دولت و سایر زمینه های مستعد خطا در سیستم مالی فعلی پیشرفت هایی داشته باشد. ماسک افزود: “بیت کوین در حال حل است که گلو برای خفگی ندارد.”

با در نظر داشتن این نکته ، مدیر عامل تسلا بیت کوین و ارز رمزنگاری شده را به طور کلی چیزی می داند که در چشم انداز وسیع تری از انجام کارهایی که به نفع مردم است و آینده بهتری برای جهان ایجاد می کند ، جای می گیرد.

ماسک گفت: “این می تواند برای افراد تأثیر قدرت بخشی داشته باشد و قدرت افراد را نسبت به دولت افزایش دهد.”

“و در واقع ، دولت فقط یک شرکت محدود است. بعضی اوقات بعضی ها مخالف شرکت های بزرگ هستند اما [in favor of] دولت. مثل این است: بچه ها ، دولت فقط یک شرکت محدود است. این بزرگترین شرکت بزرگ است و انحصار خشونت را در اختیار دارد. بنابراین ، اگر شرکت های بزرگ را دوست ندارید ، باید واقعاً از دولت متنفر باشید. “

ماسک گفت که از زمان خود عمیقا به فکر پول بوده است X.com روز (پیش از این پی پال) ، و وی بیت کوین را به عنوان کاندیدایی برای ایجاد استاندارد بهتر زندگی برای همه افراد در سراسر جهان و تأمین قدرت بیشتر به فرد می داند. مدیر عامل تسلا همچنین در مورد اهمیت کیف پول های غیر حضوری در زمینه گذاشتن وجوه در صرافی ها بحث کرد ، زیرا دومی دلیل اصلی ایجاد بیت کوین را از دست نمی دهد. از نظر توانمند سازی شرکت های خود ، ماسک به صراحت اعلام کرد که داشتن BTC به دلیل سیاست های نرخ بهره منفی که در این قاره اتخاذ شده و تأثیر مستقیم بر تسلا دارد ، جذابیت بیشتری نسبت به داشتن پول نقد در برخی از حساب های بانکی اروپا دارد.

دورسی: بیت کوین همه چیز را تغییر می دهد

برای دورسی ، BTC یک ارز بومی بالقوه برای اینترنت است که در نهایت می تواند جهان را تغییر دهد. مدیر عامل توییتر صریحاً در مورد تاثیری که سایفرپانکها بر تفکر وی گذاشته اند صریح بود.

“[Bitcoin] عمیقا اصولی است ، “گفت دورسی.” این عجیب است جهنم. همیشه در حال تکامل است. و این فقط به یاد اینترنت در زمان کودکی من بود. وقتی من خیلی جوان بودم با alt.cypherpunks روبرو شدم. این موضوع سالها مورد بحث بود. من آن را لمس نکردم تا سال ۲۰۰۸ که میدان را شروع کردیم. “

دورسی با تکرار برخی از گفته های ماسک ، اظهار داشت که هنگام شروع میدان ، با یک سیستم مالی “درنده” و “مبهم” روبرو شده است. از نظر وی ، بیت کوین به جای تلاش برای ایجاد حول سیستم موجود ، فرصتی را برای ساخت چیزهای کاملاً جدید فراهم می کند.

“[The traditional financial systems] فقط مربوط به امروز نیستند و مطمئناً مربوط به آینده نیستند ، خصوصاً وقتی همه دنیا و کشورهایی مانند نیجریه ، غنا یا هند و [their] ارتباط متقابل با کشورهایی مانند ایالات متحده ، کانادا و سراسر اروپا ، “توضیح داد.

مدیر عامل Square همچنین نمونه های خاصی از انواع مسائلی را که با سیستم مالی قدیمی مشاهده می کند ، از جمله مشکلاتی که یک زن در اتیوپی هنگام اولین تلاش برای ایجاد معادل محلی برنامه اشتراک گذاری سواری با آن روبرو کرده ، ارائه داد. لیفت.

دورسی گفت: “او هنوز مجبور است از مسافرانش کاغذ ، فیات پول نقد بگیرد و به همه رانندگان خود به همان روش پرداخت کند زیرا هیچ سیستم پولی وجود ندارد که بتواند از آن استفاده کند.” “هیچ چیز دیجیتالی وجود ندارد.”

دورسی همچنین هزینه های بالای انتقال پول بین ملت های آفریقا را پوشش داد ، با ۱۰٪ تا ۳۰٪ هزینه های انتقال از غنا به نیجریه به عنوان مثال مشخص. علاوه بر این ، دورسی ادعا می کند مدل سود مبتنی بر تبلیغات را که سیستم عامل های رسانه های اجتماعی دوست دارند فیس بوک، توییتر ، و یوتیوب اگر بیت کوین قبل از توسعه این سیستم عامل ها اختراع شده باشد ، امروز ساخته نمی شوند.

واضح است که حداقل برای دورسی ، بیت کوین چیزی فراتر از یک سرمایه گذاری است و چیزی خاص و منحصر به فرد است که کسانی که از آن استفاده می کنند باید به محافظت و توسعه کمک کنند.

“داشتن صدا پول جدا از دولت این ایده است ، “گفت دورسی.

دورسی بعداً در بحث افزود: “امید من این است که صلح جهانی ایجاد کند یا به ایجاد صلح جهانی کمک کند.” “ایلون قبلاً گفت ، ما همه این انحصارها را در مورد خشونت داریم و فرد از قدرت برخوردار نیست. شاید کمی مضحک به نظر برسد ، اما شما سطح پایه و همه چیز بالاتر از آن را به گونه ای چشمگیر بهبود می بخشید. طولانی مدت خواهد بود ، اما امید من قطعاً صلح است. “

این نظرات دورسی برای هر کسی که یادداشت های “رفع پول ، جهان را حل کند” در مورد بیت کوین شنیده است بسیار آشنا به نظر می رسد.

چوب: بیت کوین بهترین پول برای ESG است

وود در مورد توانایی بیت کوین برای تغییر جهان در متن جنبش موجود در بسیاری از موسسات سنتی در مورد چگونگی تأثیر شرکت ها بر علل مختلف اجتماعی صحبت کرد ، که معمولاً به عنوان ESG (محیط زیست ، اجتماعی و حکمرانی).

اثرات بالقوه زیست محیطی از استفاده بیت کوین از اثبات کار در طول این رویداد به شدت مورد بحث قرار گرفت ، با این اتفاق نظر کلی که منطقی است که بیت کوین در نهایت بیشتر توسط منابع تجدید پذیر انرژی تأمین شود. و دوباره ، ماسک اظهار داشت که تسلا احتمالاً در آینده نزدیک شروع به پذیرش پرداخت های بیت کوین می کند ، زیرا تصور می کند تأثیر منفی بیت کوین در چند ماه گذشته کاهش یافته است.

وود اظهار داشت ، “من واقعاً معتقدم که بیت کوین بسیار سازگار با محیط زیست خواهد بود ، مطمئناً نسبت به استخراج طلا سنتی یا بخش خدمات مالی سنتی. از بسیاری جهات ، اکنون نیز وجود دارد و فقط بهتر خواهد شد. “

در حالی که وود اظهار داشت که بسیاری از موسسات در مورد تأثیرات اجتماعی شرکت های مختلف به مواردی از قبیل تنوع و پرداخت حقوق صاحبان سهام فکر می کنند ، وی همچنین اشاره کرد که در مورد فن آوری های مخرب مانند بیت کوین ، در مورد این جنبه ESG کمی متفاوت فکر می کند. وود دقیقاً مانند دورسی ، به آمارهای مربوط به کاهش اصطکاک در پرداخت های جهانی ، مانند اتکای زیاد به حواله ها در مکان هایی مانند تونگا و السالوادور ، به عنوان یک جنبه مسئولیت اجتماعی از پدیده بیت کوین اشاره کرد. وود همچنین به ۴.۳ میلیارد نفری که تحت رژیم های استبدادی زندگی می کنند و ۱.۳ میلیارد نفری که در زیر تورم دو رقمی یا بیشتر زندگی می کنند ، اشاره کرد به عنوان سایر مناطق که بیت کوین می تواند توانمند سازی اقتصادی را فراهم کند. چوب همچنین به کار الکس گلادشتین از بنیاد حقوق بشر برای کسانی که به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع هستند.

وود افزود: “نجات آنها از نابودی قدرت خرید آنها مطمئناً یک هدف اصیل اجتماعی است.” “ما جامعه را بسیار بیشتر از جامعه سنتی ESG گسترش می دهیم.”

از نظر حکمرانی ، وود به باز بودن و شفافیت کل اکوسیستم در اطراف بیت کوین اشاره کرد. وود گفت: “این کاملاً شفاف است ، برخلاف شفافیت سیستم های مالی و عوارض گیرنده در دنیای مالی سنتی.”

مدیر عامل شرکت Ark Invest همچنین نحوه آشنایی بیشتر وی با شفافیت بیت کوین را از طریق مکالمه با همکاران مختلف Bitcoin Core بیان کرد.

“از نظر صحبت با آنها در مورد اقتصاد ، تئوری اقتصادی ، [and] رژیم های پولی شکست خورده در طول تاریخ ، آنها تاریخ اقتصادی را می دانند ، بسیاری از آنها ، بهتر از هر کسی که من تاکنون ملاقات کرده ام ، “وود در مورد جامعه توسعه بیت کوین گفت.

“بنابراین ، این به من اعتماد به نفس زیادی می دهد که آنها معتقدند که آنها یک ماموریت نجیب هستند. اگر در Google یا Facebook یا برخی از اینها کار کنند ، ممکن است بسیار بیشتر از آنچه که در حال حاضر حقوق می گیرند ، حقوق بگیرند. مناطق دیگر ، اما آنها این هدف از هدف را برای هدفی نجیب انتخاب کرده اند … وقتی به مدیریت اکوسیستم می اندیشم ، بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنم در اکوسیستم های مالی پیدا خواهیم کرد ، راحتی زیادی به من می دهد “

قابل توجه است که وود برای به اشتراک گذاشتن درک خود از جامعه توسعه بیت کوین وقت صرف کرد ، زیرا این امر ما را به ارتباط مستقیم با اصل اصلی “cypherpunks کد می نویسد“این اساس بسیاری از بحثهای روز چهارشنبه بود.
_____

بیشتر بدانید:
مقررات اتحادیه اروپا ممکن است به بازیکنان رمزنگاری کوچک ، کاربران Stablecoin و Elon Musk آسیب برساند
۹ توییت توسط Elon Musk و ۹ واکنش Bitcoin

بیت کوین در میان فشار سیاسی جهانی مقاومت نشان می دهد
تعجب! یک غول آگاه از ESG باعث افزایش غیرمستقیم در معرض بیت کوین می شودتهیه و ترجمه توسط حرف مفید لینک به منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =