ارز دیجیتالمنابع گوناگون

شرکت FiCAS یک ETP برای ارزهای دیجیتال عرضه کرد

شرکت سوئیسی «FiCAS» که یک شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است،‌ توانست با موفقیت یک محصول قابل‌معامله در بورس (ETP) را با نام «Bitcoin Capital Active» به ثبت برساند. در حوزه ارزهای دیجیتال، این ETP نخستین محصول قابل‌معامله در بورس در جهان است که به‌صورت فعال مدیریت می‌شود و در بورس سیکس (SIX) سوئیس به ثبت رسیده است. این ETP‌ اختیاری که به نام Bitcoin Capital Active صادر شده است، توسط FiCAS مدیریت می‌شود. در این ETP، پانزده ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار معامله خواهد شد و هدف آن، ارائه سود بیشتر برای سرمایه‌گذاران است. قیمت ابتدایی هر سهم از این محصول، ۱۰۰ فرانک سوئیس است.

به گزارش ارزدیجیتال، FiCAS یک مجوز قانونی را برای فهرست کردن این محصول در سوئیس کسب کرده کرده است. این مجوز به‌منزله‌ چراغ سبزی برای سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی است تا به شیوه‌ای ساده و مطمئن از این دارایی در حال رشد بهره ببرند.

علی میزانی اسکویی، بنیان‌گذار FiCAS، در این باره می‌گوید:

ایجاد اولین ETP ارزهای دیجیتال، نقطه عطفی در تلاش‌های ما برای ارائه سودی بیشتر از میانگین بازار برای مشتریانمان است. برپایه تجارب عمیق ما در ترید و تحلیل، مدیریت فعالِ دارایی‌هایی که این محصول را تشکیل می‌دهند، به ما این امکان را می‌دهد که با خرید یا فروش اختیاری دارایی‌های دیجیتال، قبل از دیگران به حرکات بازار واکنش نشان دهیم تا بتوانیم سودهایی با ریسک تعدیل‌شده به‎دست آوریم. من شخصا از سال ۲۰۱۳ شروع به کسب تخصص در زمینه ترید ارزهای دیجیتال کرده‌ام و سابقه‌ی عملکردم بسیار بهتر از میانگین بازار است. من مشتاقانه منتظرم تا با این محصول پیشگام، تجارب معامله‌گری خود را در اختیار بازارهای جهانی و سرمایه‌گذاران سازمانی قرار دهم.

نحوه خریدوفروش و جزئیات ETP شرکت FiCAS

سرمایه‌گذاران می‌توانند مانند خرید سهام در بازار ثانویه بورس، از طریق کارگزاری‌ها یا مشاوران مالی که در بانک‌ها مستقرند و به بورس سوئیس دسترسی دارند، اقدام به خرید این ETP کنند.

هدف اصلی FiCAS از سرمایه‌گذاری، افزایش ارزش دارایی خالص Bitcoin Capital Active است. این کار از طریق ترید فعال بیت کوین و آلت کوین‌هایی که با وسواس انتخاب ‌شده‌‌اند، انجام می‌شود. این دارایی‌ها در مواقع ضروری، یعنی مواقعی که عملکرد بازار ارزهای دیجیتال خوب نیست، به فیات تبدیل می‌شوند. در راهبرد سرمایه‌گذاریِ FiCAS، از تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، الگوریتم‌های اختصاصی، سیگنال‌های کمّی و تجربه تیم برای رسیدن به سودهای نمایی استفاده می‌شود.

ETP بیت کوین
علی میزانی، مدیرعامل FiCAS

عملکرد شخصی تریدینگ علی میزانی اسکویی، بنیان‌گذار FiCAS که به‌خاطر پیش‌بینی‌های دقیقش از افزایش قیمت بیت کوین مشهور است، در بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ توسط شرکت مشاور «Big Four» موردبررسی قرار گرفته است. در این بررسی مشخص شد که استراتژی علی میزانی از اکتبر ۲۰۱۵ (مهر ۹۴) تا ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶)، یعنی دقیقا زمانی که قیمت بیت کوین به اوج تاریخی خود رسید، در مقایسه با خرید و نگه‌داری بیت کوین، ۱۱۰ درصد سود بیشتری به همراه داشته است. به‌محض اینکه بیت کوین به سقف تاریخی ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، میزانی دارایی‌های خود را به پول نقد تبدیل کرد. در این مدت، صندوق سرمایه‌گذاری او نسبت به دلار آمریکا، بیش از ۹۰ برابر سود به همراه داشته است. این صندوق متعاقبا تعطیل شد تا در اواخر سال ۲۰۱۹ در قالب قانونی و سازمانی جدید، در کریپتو ولیِ (Crypto Valley) سوئیس بازگشایی شود.

ETP بیت کوین
میتا راتاگی

سپس این استراتژی در یک سبد سرمایه‌گذاری که توسط FiCAS مدیریت می‌شد، برای یک سرمایه‌گذار خصوصی به‌صورت زنده موردآزمایش قرار گرفت و از ژانویه ۲۰۲۰ (دی ۹۸) تا ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۹۹)، ۱۰ درصد عملکرد بهتری نسبت به خرید و نگه‌داری بیت کوین ثبت کرد.

دکتر میتا راتاگی (Mattia Rattaggi)، رئیس هیئت‌مدیره و مشاور ارشد سرمایه‌گذاری در FiCAS با بیش از ۲۵ سال سابقه در زمینه مدیریت تخصصی صنایع مالی در این مورد می‌گوید:

در بحبوحه شرایط فعلی بازارهای مالی، نرخ بهره پایین و نوسانات بازار جهانی سهام، ما شاهد تمایل واقعی سرمایه‌گذاران برای متنو‌ع‌سازی سبد دارایی‌هایشان از طریق سرمایه‌گذاری در دارایی‌های جدید هستیم. با در نظر گرفتن این موضوع، راه‌اندازی ETP نوآورانه‌ی FiCAS، که اولین موفقیت بزرگ در این صنعت است، یک فرصت ایده‌آل برای کسب سودهای بیشتر و گسترش تنوع دارایی‌هاست. یک ETP که به‌صورت اختیاری مدیریت می‌شود، وسیله‌ای مناسب‌تر برای سرمایه‌گذاری در بازار نوپای ارزهای دیجیتال و پلی بین سرمایه‌گذاری در دارایی‌های سنتی و دیجیتال است.

The post شرکت FiCAS یک ETP برای ارزهای دیجیتال عرضه کرد appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =