کسب و کارمنابع گوناگون

صف طولانی مشتریان برای خرید آ‌ی‌فون ۱۲ اپل

روز جمعه عرضه نخستین سری از هندست‌های پیش‌فروش شده آی‌فون ۱۲ و آی‌فون ۱۲ پرو به کاربران ساکن کشورهای استرالیا و نیوزیلند آغاز شده و عده‌ای از آن‌ها نیز هندست‌های خود را تحویل گرفته‌اند.

در کشور استرالیا طرفداران اپل اواخر روز پنج‌شنبه در خارج از فروشگاه‌های پرچم‌دار اپ استور اپل صف‌آرایی کردند. بدین‌ترتیب کاربران استرالیایی نخستین افرادی هستند که هندست‌های نسل آینده اپل را دریافت می‌کنند. دانیل ون بوم؛ سردبیر ارشد وبسایت CNET خاطرنشان کرد که نخستین مشتری از ساعت ۱۱:۳۰ شب در پشت درب‌های بسته‌ فروشگاه اپل استور شهر سیدنی به صف ایستاده است.

افراد ساکن این منطقه به‌طور سنتی جزو نخستین کاربرانی هستند که سخت‌افزارهای اپل را دریافت می‌کنند. این افراد اکنون مشغول انتشار تصاویر مربوط به دستگاه‌های جدید خود در رسانه‌های اجتماعی هستند. یکی از کاربران اینستاگرام با نام “jiriteach” از شهر ولینگتون مدل خاکستری رنگ آی‌فون ۱۲ پرو را دریافت کرده و بلافاصله آن‌را از جعبه خارج کرده است.

کاربران اپل استور و افراد منتظر داخل صف‌ فروشگاه‌های اپل تائید کردند که یک مرکز خرده فروشی در شهر سیدنی صبح روز جمعه به روی مشتریان باز شده است. همچنین برخی شواهد موجود در رسانه‌های اجتماعی از شکل‌گیری صف مشتریان در مقابل اپل استور Apple Shinsaibashi واقع در شهر اوزاکای ژاپن حکایت دارند. همچنین طرفداران اپل و رسانه‌های خبری در اطراف یکی دیگر از مراکز خرده فروشی اپل با نام Apple Fukuoka در محله Chuo Ward رویت شده‌اند.

در زمان نگارش این مقاله هنوز هیچ‌گونه شواهدی مبنی بر تشکیل صفوف مشتریان در مقابل مراکز خرده فروشی اپل در ایالات‌متحده رویت نشده است. البته گوشی‌های آی‌فون ۱۲ و آی‌فون ۱۲ پرو در بحبوحه شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ عرضه می‌شوند. به همین دلیل خریداران مشتاق در بسیاری از مناطق جهان احتمالا از تشکیل صفوف خرید انصراف خواهند داد. شرکت اپل به منظور محدود نمودن صفوف خرید مشتریان و تشویق آن‌ها به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از تجربه‌ای مشابه فراخوان اکسپرس مشتریان در بانک‌ها بهره گرفته است.

نوشته صف طولانی مشتریان برای خرید آ‌ی‌فون ۱۲ اپل اولین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =