ویندوز

محاسبات محیطی با پیشرفت های آمازون در الکسا به جلو حرکت می کند

برداشت ویراستار: ایده داشتن اطلاعات محاسباتی به صورت نامرئی در سراسر اطراف ما ، از دهه ها پیش بخشی از داستان علمی بوده است. این همچنین چیزی است که برخی از مردم تصور می کردند ما می توانیم فوراً آن را به زندگی واقعی تبدیل کنیم وقتی اولین بلندگوهای هوشمند – به ویژه دستگاه اکو آمازون مجهز به اکو – تقریباً هفت سال پیش برای اولین بار شروع به کار کردند. اما به نظر می رسد سخت است که بتوان توانایی های محاسبات محیطی را که مطابق با برخی از آن چشم اندازهای آینده است ، بسیار دشوار دانست.

تلاش برای گسترش فراتر از وظایف ساده درخواست های شنیدنی موسیقی برای پخش ، تنظیم زمان سنج ها ، یا ارائه پاسخ های واقعی به س randomالات تصادفی به سرعت ادامه دارد. در جریان رویداد Alexa Live امسال – کنفرانس محاسبات محیطی متمرکز بر توسعه دهندگان آمازون – این شرکت برای اولین بار شروع به کار کرد طیف وسیعی از قابلیت های جدید و برجسته کرد که این گروه در حال رشد چقدر چشمگیر پیشرفت کرده است.

آمازون به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا قابلیت های دستگاه های خود و دستیار دیجیتال الکسا را ​​از طریق آنچه که شرکت ها Skills می نامند ، گسترش دهند ، که در اصل برنامه های صوتی است که می تواند با فراخوانی کلمات کلیدی خاص ایجاد شود.

این مفهوم از آنجا که این شرکت از وجود بیش از ۱۳۰،۰۰۰ مهارت ارائه شده از بیش از ۹۰۰،۰۰۰ توسعه دهنده ثبت شده ، برخی از آنها نیز با صدها دستگاه با مارک غیر آمازون با الکسا داخلی درگیر هستند ، استفاده کرد.

در رویداد امسال ، طیف وسیعی از قابلیت های جدید آمازون برای بستر های نرم افزاری گفتگوی خود نشان می دهد که چه میزان محاسبات محیط پیشرفت کرده است. از زمان اولین اکو شو، تعدادی از دستگاه های مجهز به الکسا مجهز به نمایشگر هستند که به شما امکان می دهد اطلاعات بصری و همچنین شنیدنی ارائه شود. معرفی ابزارک های APL (زبان ارائه الکسا) به توسعه دهندگان برنامه ها امکان می دهد خدمات محتوایی ایجاد کنند که می توانند در این صفحات نمایش داده شوند. علاوه بر این ، کارت های ویژه مهارت راهی ویژه برای کشف مهارت ها به مردم ارائه می دهند – مانند فروشگاه برنامه ای برای مهارت هایی که توسعه دهندگانی که برای شرکت در آن شرکت می کنند می توانند برای ارتقا promote مهارت های خود استفاده کنند.

یکی از چالش های اولیه (و مداوم) کار با بلندگوهای هوشمند و سایر دستگاه های محاسبات محیطی یادآوری نحوه ایجاد مهارت هایی است که می خواهید استفاده کنید. در حالی که برخی از آنها نسبتاً ساده هستند ، فراموش کردن یا استفاده تصادفی از کلمات اشتباه ماشه نیز آسان است. در روزهای ابتدایی بلندگوهای هوشمند ، این امر می تواند خصوصاً دردسرساز باشد. آمازون شروع به حل این مشکل از طریق آنچه که آنها تعاملات متقابل نام (NFI) می نامند ، که اجازه می دهد کلمات معمول استفاده می شود به عنوان محرک مهارت های مختلف شناخته می شوند ، اساساً درجه ای از هوش و انعطاف پذیری را به کاربرد آن اضافه می کنند. به عبارت دیگر ، NFI الکسا را ​​به اندازه کافی هوشمند کرد تا بفهمد منظور شما چیست و نه دقیقاً آنچه را که گفتید.

آمازون دارد اعلام کرد این قابلیت های NFI را به سه روش مختلف ، از جمله مهارت های ویژه ، گسترش می دهد ، که می تواند گفته های رایج مانند “الکسا ، به من خبر بده” یا “الکسا ، بیایید یک بازی انجام دهیم” را به مهارت های خاص توسعه دهندگان مختلف پیوند دهد. علاوه بر این ، پیشنهادات مهارت شخصی می تواند افرادی را که معمولاً از عبارات / درخواست های خاص استفاده می کنند ، با چندین مهارت مرتبط دیگر که قابلیت های مشابهی را ارائه می دهند ، ارتباط دهد.

در اصل ، این عملکرد مانند یک موتور توصیه ای است زیرا افراد را به سمت مهارت هایی سوق می دهد که در حال حاضر از آنها استفاده نمی کنند یا نصب نشده اند. آمازون پشتیبانی از NFI را به تجارب چند مهارت گسترش داده است ، جایی که چندین تجربه را می توان با هم مرتبط کرد و توسط یک کلمه کلیدی یا عبارت خاص ایجاد می شود.

آنچه در مورد همه این قابلیت ها جالب است این است که به نظر می رسد این تغییرات نرم افزاری ظریف در مدل اصلی “راه اندازی” مهارت از طریق کلمات کلیدی خاص است. با این حال ، آنها در واقع درک عمیق تری از نحوه تفکر و صحبت مردم را منعکس می کنند ، که از اهمیت حیاتی در ایجاد یک تجربه یکپارچه و هوشمندتر برخوردار است.

https://www.youtube.com/watch؟v=FpR5y_WZ20Y

به روشی مرتبط ، عوامل جدید مبتنی بر رویدادها و پیشنهادهای فعال ، مفهوم محاسبات محیط را حتی بیشتر پیش می برند – اگرچه نگرانی های بالقوه حریم خصوصی را نیز با خود به همراه دارند. هر دوی این قابلیت ها از اطلاعات مانند مکان فیزیکی ، زمان روز ، اینکه آیا در یک وسیله نقلیه هستید یا نه ، و سابقه تعاملات برای ارائه پیشنهادهایی درباره اطلاعات بالقوه (از طریق مهارت های خودکار ایجاد شده) که می توانند ارائه شوند ، استفاده می کنند.

اساساً ، این مفهوم هوش را به سطح جدیدی می رساند ، زیرا منعکس کننده آگاهی بیشتری از فعالیت ها ، عادت ها و محیط پیرامون شما است و براساس تمام داده ها توصیه های مجهز به هوش مصنوعی را ارائه می دهد. در عین حال ، س questionsالات اساسی در مورد حریم خصوصی و اعتماد را ایجاد می کند ، زیرا برای ارائه پیشنهادهای منطقی الکسا نیاز دارد که اطلاعات زیادی درباره رفت و آمد شما بداند. بدون این داده ها ، ممکن است اطلاعات و پیشنهادهایی را در تاریکی بیرون دهد ، که احتمالاً منجر به ناامیدی بسیار زیاد محصول می شود. علاوه بر این ، مشکلات اساسی اعتماد بین مشتری و آمازون را ایجاد می کند ، برخی از آنها ممکن است از دسترسی آمازون به تمام داده های لازم حتی برای ارائه این پیشنهادات ناراحت کننده باشند.

البته ، این نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی و اعتماد در قلب هر نوع مدل محاسبات محیطی تأثیرگذار است ، که همه آنها به مقداری داده شخصی احتیاج دارند تا تجربه را به جای ناامیدکننده ، قانع کننده جلوه دهند. در اینجا پاسخ ساده ای وجود ندارد و آمازون سخت تلاش کرده است تا قابلیت اطمینان خود را در بخشهای خاصی از بازار بهبود بخشد. با این حال ، برخی از مصرف کنندگان هستند که به سختی می توانند اعتماد خود را به آمازون واگذار کنند.

https://www.youtube.com/watch؟v=wqyDeG5MnF4

از نظر قابلیت همکاری ، آمازون همچنین تعدادی از قابلیت های مهم جدید سیستم عامل را معرفی کرده است که ادغام تجربه الکسا در طیف وسیعی از دستگاه ها را آسان تر می کند. برای مثال ارسال به تلفن – همانطور که از نامش پیداست – به شما امکان می دهد مانند ارسال نتایج درخواستی خود به یک دستگاه تلفن همراه مجهز به برنامه الکسا. سپس می توانید با این اطلاعات یا محتوا در دستگاه تلفن همراه یا برخی از دستگاه های با صفحه نمایش بزرگتر دیگر کار کنید.

در سطح حتی بالاتر ، آمازون با استفاده از این رویداد اعلام کرد که تمام دستگاه های Echo خود به روزرسانی می شوند که پشتیبانی از پروتکل جدید قابلیت همکاری در خانه هوشمند Matter را اضافه می کند. Matter توسط طیف گسترده ای از سازندگان دستگاه های خانگی هوشمند معروف و شرکت های فن آوری تأیید می شود (از جمله اپل و گوگل) و در نظر گرفته شده است به عنوان ابزاری برای سهولت روند کشف ، اتصال به و کنترل چندین دستگاه خانه هوشمند .

آمازون از این رویداد برای اعلام اینکه همه دستگاه های Echo خود به روزرسانی می شوند که پشتیبانی از پروتکل جدید قابلیت همکاری در خانه های هوشمند Matter را اضافه می کند ، استفاده کرد.

آمازون همچنین از پیشرفت های بیشتر در زمینه ابتکار جذاب صدا برای قابلیت همکاری (VII) که این شرکت برای اولین بار سال گذشته معرفی کرد ، خبر داد. اساساً مکانیزمی برای تلفیق چندین دستیار صوتی در یک راه حل واحد ، VII قول استقلال از یک ارائه دهنده صدا را می دهد ، در حالی که به طور همزمان نوید ترکیب بهترین دستیارهای صوتی مختلف را در یک تجربه واحد می دهد. در ابتدا ، این مفهوم گسترده از طریق نسخه جدیدی از یخچال و فریزر Family Family Hub سامسونگ تولید می شود که پشتیبانی از Bixby و Alexa سامسونگ را یکپارچه می کند و می تواند بین آنها به صورت پویا جابجا شود.

داستان بزرگتر این است که آمازون با گذشت چندین سال از به روزرسانی نسبتاً ناچیز پلتفرم الکسا ، در نهایت شروع به ارائه تجربیاتی می کند که بسیار بیشتر با آنچه در ابتدا با دستگاه اکو اصلی انتظار داشتند مطابقت دارد.

به نظر می رسد واضح است که آمازون در ساخت هوشمندانه در همه جا ابتکارات محاسباتی جدی است که امیدوارم بتواند زندگی شغلی و شخصی ما را به آسانی کنترل کند – و همچنین دارای پاداش بیشتری. در این بین ، جالب خواهد بود که ببینید چگونه یک اجتماع متشکل از ۵۰ ویژگی جدید می تواند دستگاه های مجهز به الکسا را ​​با قابلیت ، جذابیت بیشتر و استفاده آسان تر کند.

باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد شرکت TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در توییتر دنبال کنید bobodtech.
Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =