تکنولوژی مفید

نحوه نصب iPhone خود به عنوان یک درایو خارجی در اوبونتو

استفاده از iPhone به عنوان درایو خارجی اوبونتو در گذشته مشکل بود. پشتیبانی لینوکس از دستگاه های iOS مانند iPhone ، iPad و iPod در گذشته بسیار ضعیف بود ، اما این وضعیت تغییر کرده است. در اینجا نحوه نصب ذخیره سازی iPhone (و iPad) خود در Ubuntu و سایر توزیع های لینوکس با استفاده از کتابخانه libimobiledevice آورده شده است.

نصب libimobiledevice

برای شناسایی iPhone و سایر دستگاه های iOS در اوبونتو ، باید برنامه را نصب کنید libimobiledevice ابتدا کتابخانه این به اوبونتو و دیگر سیستم عامل های لینوکس اجازه می دهد تا با این دستگاه های iOS تعامل داشته باشند.

این امر به ویژه به دلیل اقدامات امنیتی اپل بسیار مهم است. Libimobiledevice به شما امکان می دهد به اطلاعات سیستم دستگاه خود و همچنین حافظه داخلی دسترسی پیدا کنید. این وب سایت libimobiledevice دارای لیستی از ویژگی های فعلی و همچنین ویژگی هایی است که برای آینده برنامه ریزی شده است.

اگر می خواهید از iPhone خود به عنوان یک درایو خارجی استفاده کنید ، ابتدا باید libimobildevice را نصب کنید.

Libimobiledevice را نصب کنید

برای نصب libimobiledevice نیازی به افزودن مخازن بسته اضافی ندارید. پنجره ترمینال را باز کرده و تایپ کنید:

پس از نصب libimobiledevice ، سعی کنید iPhone خود را متصل کنید. اگر سیستم فایل iPhone شما هنگام اتصال به طور خودکار نصب نمی شود ، ممکن است لازم باشد iPhone خود را جفت کنید. یک ترمینال باز کنید و تایپ کنید:

پس از اجرای این پیام باید پیام موفقیت ظاهر شود. سپس ، موارد زیر را اجرا کنید:

این اجازه می دهد تا چندین اتصال بین iPhone و نصب اوبونتو خود داشته باشید.

پس از اجرای همه این دستورات ، اگر هنوز نمی توانید به iPhone خود متصل شوید ، باید یک بسته دوم به نام iFuse را نصب کرده و از آن برای نصب دستی iPhone خود استفاده کنید.

نصب iFuse

بسته iFuse به شما امکان می دهد یک iPhone را سوار کرده و به سیستم فایل آن در لینوکس دسترسی پیدا کنید. به احتمال زیاد iFuse به همراه libimobiledevice خود نصب می شود ، اما اگر نصب نشده است ، باید آن را به صورت دستی نصب کنید.

مانند libimobiledevice ، باید iFuse را در مخازن معمول بسته اوبونتو پیدا کنید.

Ifuse را نصب کنید

برای نصب آن ، ترمینال خود را باز کرده و تایپ کنید:

با این کار iFuse و هر بسته اضافی که ممکن است در نصب اوبونتو نیاز داشته باشد نصب می شود.

دسترسی به فضای ذخیره سازی iPhone خود

اگر اوبونتو با محیط دسکتاپ GNOME دارید ، پس از وصل کردن سیستم فایل iPhone شما باید به طور خودکار نصب شود. در صورتی که دستگاه شما به طور خودکار به طور خودکار نصب نمی شود ، رایانه خود را راه اندازی مجدد کنید. همچنین باید صفحه دستگاه iPhone خود را باز کنید. اگر این کار را نکنید ، نمی توانید به حافظه داخلی دسترسی پیدا کنید.

اگر این کار نمی کند ، ممکن است لازم باشد iPhone خود را به صورت دستی نصب کنید. اگر از نصب استاندارد اوبونتو با GNOME استفاده نمی کنید ، ممکن است لازم باشد این کار را انجام دهید.

ابتدا ، iPhone خود را با باز کردن ترمینال لینوکس و تایپ کردن جفت کنید:

بعد از اجرای این دستور باید پیغام موفقیت ظاهر شود یا idevicepair به شما اطلاع می دهد که دستگاه iOS شما را پیدا نمی کند.

فرمان Idevicepair

اگر چنین است ، راه اندازی مجدد کنید و دوباره آن را امتحان کنید. پس از جفت شدن دستگاه ، برای نصب iPhone خود موارد زیر را تایپ کنید:

فهرست “/media/iphone” را با فهرست دیگری به انتخاب خود جایگزین کنید. این جایی است که فایل ها و پوشه های iPhone شما در دستگاه شما مشاهده می شود.

پس از نصب ، باید بتوانید سیستم فایل iPhone خود را در مدیریت فایل انتخابی خود مشاهده کنید. سپس می توانید فایل ها را به عنوان یک درایو خارجی به iPhone حذف یا اضافه کنید.

اگر دستگاه خود را به صورت دستی نصب کرده اید و می خواهید با خیال راحت آن را جدا کنید ، دوباره ترمینال خود را باز کرده و تایپ کنید:

با این کار فضای ذخیره سازی iPhone شما با خیال راحت جدا می شود. پس از اتمام کار ، می توانید آن را از رایانه یا لپ تاپ اوبونتو جدا کنید.

سوالات متداول

1. آیا برای نصب آیفون خود در اوبونتو باید جیلبریک کنم؟

خیر. این مورد در هر صورت بر روی iPhone شما کار می کند. جیلبریک کردن دستگاه شما گارانتی را باطل می کند با این حال ، اگر بخواهید می توانید آن را جیلبریک کنید می خواهید کنترل بیشتری روی دستگاه داشته باشیدبه هر چند روش بالا نیازی به آن ندارد.

2. libimobiledevice کدام نسخه های iOS را پشتیبانی می کند؟

نکته جالب درباره libimobiledevice این است که از طریق دستگاه های فعلی با دستگاه های سری 1.x سازگار است. حتی اگر نسخه جدید iOS منتشر شود ، همه چیز باید به درستی کار کند.

3. iPhone من به تازگی به نسخه جدید iOS ارتقا یافته است. چرا libimobiledevice کار نمی کند؟

نسخه های جدید سیستم عامل مشخص شده است که باعث اشکالات نادر می شود. اینها معمولاً توسط جامعه مورد بررسی قرار می گیرد تا انتشار پایدارتر دستگاه libimobiledevice را ارائه دهد. بررسی کنید که آیا وجود دارد نسخه جدید در دسترس استبه ممکن است چند هفته پس از انتشار iOS طول بکشد تا همه اشکالات برطرف شود.

4. آیا این به من امکان می دهد موسیقی خود را همگام سازی کنم؟

در حال حاضر ، همگام سازی موسیقی در iPhone های جدید پشتیبانی نمی شود. با این حال ، برخی از اعضای جامعه در حال کار بر روی اجازه همگام سازی موسیقی یکپارچه هستند. شما نیاز دارید از روشهای جایگزین استفاده کنید، مانند VirtualBox ، برای این که در حال حاضر کار کند.

5. آیا این به برنامه های نصب شده بر روی دستگاه من آسیب می رساند؟

خیر. تنها مسئله ای که ممکن است با آن روبرو شوید این است که فضای ذخیره سازی شما تمام شده است. اگر گردآورنده برنامه هستید ، ممکن است لازم باشد برنامه ها را حذف کنید تا جایی برای فایل های لینوکس خود ایجاد کنید. به ظرفیت ذخیره باقیمانده خود توجه زیادی داشته باشید تا مطمئن شوید که همیشه جایی برای برنامه های موردنظر خود همراه با به روز رسانی های لازم دارید.

6. چرا هیچ چیزی کار نمی کند؟

این امکان وجود دارد که این روند کاملاً درست کار نکند. برای اطمینان از اینکه دستگاه شما شناخته شده است ، یک ترمینال را باز کرده و اجرا کنید:

تا زمانی که جزئیات مربوط به دستگاه خود را مشاهده می کنید ، لینوکس آیفون شما را تشخیص می دهد. اگر جزئیاتی دریافت نکردید ، دوباره این روند را امتحان کنید. راه اندازی مجدد لینوکس به همان اندازه که ساده به نظر می رسد ، ممکن است کمک کننده باشد.

7. آیا ارزش استفاده از iPhone من به عنوان یک دستگاه خارجی برای ذخیره سازی بیشتر را دارد؟

در حالت ایده آل ، می خواهید از iPhone خود برای ذخیره اضطراری یا فقط انتقال فایل ها استفاده کنید. از آنجا که این ساده ترین فرایند نیست ، ممکن است بخواهید از نوع دیگری از دستگاه مانند USB یا هارد دیسک های خارجی استفاده کنید. حتی می توانید از فضای ابری استفاده کنید.

استفاده از iPhone برای ذخیره سازی در لینوکس

آیفون با ظرفیت ذخیره سازی از 16 تا 512 گیگابایت ، یک درایو خارجی خوب برای رایانه لینوکس شما ایجاد می کند. اگر دستگاه خود را با برنامه ها ، عکس ها و فیلم ها پر نمی کنید ، منطقی است که از فضای ذخیره اضافی به خوبی استفاده کنید. یا اگر فقط iPhone قدیمی دارید که از آن استفاده نمی کنید ، این یک راه عالی برای بازیافت آن است.

اگر فضا در حال اتمام است ، ممکن است لازم باشد به آن نگاه کنید ذخیره سازی در iPhone خود را آزاد کنید اولین. با این حال ، ممکن است استفاده از دستگاه Android برای ذخیره سازی خارجی خود آسان تر باشد.

آیا این مقاله مفید است؟

کریستال کراودر
کریستال کراودر

کریستال کراودر بیش از 15 سال در صنعت فناوری کار کرده است ، ابتدا به عنوان تکنسین فناوری اطلاعات و سپس به عنوان نویسنده. او تلاش می کند تا به دیگران یاد دهد چگونه از دستگاه ها ، سیستم ها و برنامه های خود بیشترین استفاده را ببرند. او در جریان آخرین روندها قرار دارد و همیشه راه حل هایی را برای مشکلات رایج فناوری پیدا می کند.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 12 =