تکنولوژی مفید

نیروی فضایی موشک Firefly را در اولین پرواز خود منفجر کرد

به طور خلاصه: موشک آلفا Firefly Aerospace شامگاه پنجشنبه در پرواز افتتاحیه خود بلند شد و از سواحل کالیفرنیا به سمت اقیانوس آرام حرکت کرد. اما درست پس از رسیدن به سرعتهای مافوق صوت ، چرخش شروع به چرخیدن کرد و برای ایمنی از راه دور خاتمه یافت.

موشک آلفا یک سیستم تحویل ماهواره ای کوچک دو مرحله ای با ارتفاع 29 متر است (یا بود) که برای حمل محموله 1000 کیلوگرمی به مدار پایین زمین یا 630 کیلوگرم به مدار همزمان خورشید طراحی شده است. کرم شب تاب قصد دارد ماهانه دو بار موشک آلفا با قیمت هر پرتاب 15 میلیون دلار پرواز کند.

نیروی فضایی موشک Firefly را در اولین پرواز خود منفجر کرد

پرواز روز پنجشنبه که پس از مرگ به عنوان پرواز آزمایشی نامیده شد ، کمی در شمال لس آنجلس در پایگاه نیروی فضایی واندنبرگ در ساعت 6:59 بعد از ظهر به وقت محلی آغاز شد. این موشک دارای برخی ماهواره های فعال بود اما فقط برای آزمایش بود. بدون هیچ مشکلی بلند شد.

فیلم نشان می دهد که حدود دو دقیقه از پرواز آلفا می گذرد ، موشک به آرامی به سمت پایین شروع به حرکت می کند. سپس تلنگر می زند ، که فشار زیادی به بدن آن وارد می کند. هنگامی که شعله های آتش شروع به محاصره تقویت کننده های موشک می کند ، می توانید برخی از آوارها را جدا کنید.

پس از چرخش شدید دیگر ، موشک به طرز چشمگیری منفجر می شود.

واحد دلتا 30 پرتاب فضایی نیروی فضایی تایید شده این انفجار نتیجه مورد نظر سیستم خاتمه در پرواز بود که آنها را در ساعت 7:01 بعد از ظهر فعال کردند. این انفجار خطر تصادف آلفا خارج از کنترل به منطقه ای پرجمعیت را از بین برد.

برخی از آوارها را می توان در حال فرار از انفجار مشاهده کرد ، اما گزارش شده است که در اقیانوس سقوط کرده است. هیچ مصدومی نداشت.

کرم شب تاب در بیانیه مطبوعاتی خود در مورد پرواز به طور مثبت منعکس شده است: “اولین پرواز آزمایشی Firefly طول می کشد بیش از دو دقیقه ، با موفقیت Liftoff و پیشرفت به سرعت مافوق صوت. “من فکر نمی کنم همه موافق باشند که بلند شدن و دو دقیقه طول می کشد به عنوان یک موفقیت شناخته می شود ، اما خوشحالم که Firefly نیازهای خود را برآورده کرد.

آنها می گویند که مهندسان آنها در حال بررسی تله متری جمع آوری شده در طول پرواز هستند تا مشکل اشتباه را بررسی کنند. تیم هایی از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ و اداره هوانوردی فدرال به آنها ملحق می شوند.

تا زمانی که علت مشخص نشود ، مدل Alpha متأسفانه پایه گذاری شده است – اگرچه من شک دارم که Firefly به هر حال لوازم یدکی کار داشته باشد.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =