کسب و کارمنابع گوناگون

چگونه افزونه‌های مرورگر فایرفاکس را غیرفعال و یا حذف کنیم؟

افزونه‌ها در مرورگر فایرفاکس به شما این امکان را می‌دهند که ویژگی‌های جدیدی را به مرورگر خود اضافه کنید. اما اگر از افزونه‌ای استفاده نکنید، آنگاه با حذف کردن آن می‌توانید سرعت مرورگر خود را افزایش داده و از طرفی، به بهبود حریم خصوصی خود نیز کمک کنید. در ادامه به نحوه غیرفعال کردن و یا حذف افزونه های فایرفاکس می‌پردازیم.

شیوه غیرفعال کردن افزونه‌های فایرفاکس

ابتدا باید مرورگر فایرفاکس خود را اجرا کنید. در ادامه باید بر روی منوی همبرگری موجود در گوشه بالا سمت راست، کلیک کرده و سپس در منوی ظاهر شده، گزینه “Add-ons” را انتخاب کنید.

حذف افزونه های فایرفاکس

در ادامه یک “Add-ons Manager” در مقابل شما باز شده و تمامی افزونه‌های نصب شده را به شما نشان می‌دهد. اگر قصد غیرفعال کردن یک افزونه را دارید (در چنین مواردی، افزونه همچنان نصب بوده، اما غیرفعال است)، آنگاه باید کلید کنار افزونه موردنظر را در حالت غیرفعال قرار دهید.

حذف افزونه های فایرفاکس

پس از غیرفعال کردن، افزونه شما به لیست “Disabled” موجود در پایین لیست “Enabled” در همان صفحه، منتقل می‌شود. اگر در آینده خواستید که افزونه را فعال کنید، آنگاه کافی است که کلید کنار آن را بر روی حالت فعال قرار دهید.

این مطلب را نیز بخوانید: آموزش اجرای بازی مخفی مرورگر فایرفاکس

نحوه حذف کردن کامل افزونه های فایرفاکس

اگر می‌خواهید که افزونه‌ای را به‌صورت کامل حذف کنید، آنگاه باید بر روی علامت سه-نقطه موجود در کنار آن، کلیک کرده و سپس در منوی ظاهر شده، گزینه “Remove” را انتخاب کنید.

حذف افزونه های فایرفاکس

پس از انتخاب کردن گزینه “Remove”، در ادامه صفحه تأییدی را مشاهده خواهید کرد که در آن از شما پرسیده می‌شود که آیا واقعا می‌خواهید افزونه را حذف کنید یا خیر؟ بر روی “Remove” کلیک کنید.

پس از آن، افزونه به‌صورت کامل حذف می‌شود. بنابراین اگر در آینده بخواهید که از آن استفاده کنید، آنگاه باید آن را مجددا نصب کنید.

راه‌کاری سریع‌تر جهت حذف افزونه‌ها

اگر آیکون افزونه موردنظر شما در نوار ابزار موجود باشد، آنگاه می‌توانید با کلیک-راست کردن بر روی آن و سپس انتخاب گزینه “Remove Extension” در منوی ظاهر شده، آن را حذف کنید.

در ادامه پنجره‌ تأیید را مشاهده خواهید کرد. بر روی کلید “Remove” کلیک کرده تا افزونه برای همیشه از مرورگر فایرفاکس شما پاک شود.

نوشته چگونه افزونه‌های مرورگر فایرفاکس را غیرفعال و یا حذف کنیم؟ اولین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + بیست =