کلاهبرداری SIM swap: چیست و چگونه می توان از خود محافظت کرد

در اینجا باید بدانید که در مورد حملاتی که کلاهبردار شماره شما را دارد ، به معنای واقعی کلمه و غیره ، باید بدانید

کلاهبرداری های تعویض سیم کارت یک مشکل فزاینده است ، با کلاهبرداران افرادی از طیف های مختلف زندگی ، از جمله رهبران فناوری، و خسارت ناگفته به بسیاری از قربانیان. در اینجا دلیل این است که شما باید مراقب حملاتی باشید که کسی می تواند با ربودن شماره تلفن همراه شما زندگی شما را تمام کند.

نحوه تقلب در مبادله سیم کارت

مبادله سیم کارت همچنین به عنوان ربودن سیم کارت و تقسیم سیم کارت شناخته می شود ، می تواند نوعی تقلب در تصاحب حساب باشد. برای عملی ساختن حمله ، مجرم سایبری ابتدا اطلاعاتی را در مارک خود جمع می کند ، که اغلب از طریق وبگردی و جستجوی هر چیز مهمی از اطلاعات بالقوه انجام می شود. قربانی ممکن است (بیش از) مشترک داشته باشد. اطلاعات شخصی قربانی را می توان از طریق نقض داده ها یا نشت داده های شناخته شده ، یا از طریق تکنیک های مهندسی اجتماعی ، مانند فیشینگ و هوس کردن، جایی که کلاهبردار اطلاعات را مستقیماً از هدف خارج می کند.

کلاهبردار با اطلاعات کافی در دست خود ، با ارائه دهنده تلفن همراه هدف تماس گرفته و نماینده خدمات مشتری خود را فریب می دهد تا شماره تلفن خود را به سیم کارت متعلق به مجرم منتقل کند. بیشتر اوقات ، داستان کلاهبردار چیزی در امتداد خطوطی است که به دلیل وجود سوئیچ مورد نیاز است به سرقت رفتن یا گم شدن تلفن.

پس از اتمام مراحل ، قربانی دسترسی به شبکه تلفن همراه و شماره تلفن را از دست می دهد ، در حالی که هکر اکنون تماس ها و پیام های متنی قربانی را دریافت می کند.

چه چیزی کلاهبرداری ها را اینقدر خطرناک می کند؟

معمولاً هدف از این نوع حمله دستیابی به یکی یا بیشتر از حسابهای آنلاین هدف است. مجرم اینترنتی که این حمله را پشت سر می گذارد ، با این فرض که قربانی از تماس های تلفنی و پیام های متنی به عنوان نوعی از احراز هویت دو عاملی (۲FA).

در این صورت ، کلاهبرداران می توانند زندگی دیجیتالی و شخصی قربانی خود را از جمله پاکسازی حساب های بانکی و افزایش حداکثر کارت های اعتباری خود ، آسیب رساندن به اعتبار و اعتبار قربانی در نزد بانک ها ، در معرض خطر قرار دهند.

هکرها همچنین می توانند به حساب های رسانه های اجتماعی قربانی خود دسترسی پیدا کرده و پیام های حساس یا مکالمات خصوصی را که در طولانی مدت می توانند آسیب زنند ، بارگیری کنند. یا حتی پیام ها و وضعیت های توهین آمیز ارسال کنید که می تواند اعتبار بزرگی را به قربانیان آنها وارد کند.

چگونه از خود محافظت کنیم

با محدود کردن اطلاعات شخصی که بصورت آنلاین به اشتراک می گذارید شروع کنید ، از ارسال نام کامل ، آدرس ، شماره تلفن خودداری کنید. مورد دیگری که باید از آن اجتناب کنید این است اشتراک جزئیات از زندگی شخصی شما: این احتمال وجود دارد که جنبه هایی از آن را در س securityالات امنیتی خود بگنجانید که برای تأیید هویت شما استفاده می شود.

وقتی نوبت به استفاده از ۲FA می رسد ، ممکن است بخواهید در پیام های متنی و تماس های تلفنی تنها شکل تأیید اعتبار اضافی تجدیدنظر کنید. در عوض ، استفاده از اشکال دیگر احراز هویت دو عاملی مانند یک برنامه احراز هویت یا یک دستگاه احراز هویت سخت افزاری را انتخاب کنید.

ایمیل های فیشینگ نیز روشی محبوب برای جلب اطلاعات مجرمان اینترنتی است. آنها این کار را با جعل هویت یک موسسه مورد اعتماد انجام می دهند ، با تکیه بر این فرض که از پاسخ دادن به س answerالات آنها دریغ نخواهید کرد یا ایمیل ها را از نزدیک بررسی نمی کنید. در حالی که بسیاری از ایمیل های فیشینگ توسط فیلترهای هرزنامه شما جذب می شوند ، شما همچنین باید خود را در این زمینه آموزش دهید چگونه یک فیشینگ را تشخیص دهیم.

شرکت های مخابراتی نیز هستند در تلاش برای محافظت از مشتریان خود. به عنوان مثال ، Verizon ویژگی ای به نام ‘Number Lock’ را راه اندازی کرد که باید از مشتریانش در برابر حملات احتمالی تغییر سیم کارت محافظت کند ، در حالی که AT&T ، T ‑ Mobile و Sprint گزینه احراز هویت اضافی را به صورت کد PIN ، کد عبور و س additionalالات امنیتی اضافی برای اطلاع از چگونگی فعال کردن چنین ویژگی هایی ، اگر این ویژگی ها را ارائه می دهند ، باید با ارائه دهنده خود مشورت کنید.

خلاصه

در حالی که کلاهبرداری های تعویض سیم کارت همیشه وجود دارد و تهدیدی برای همه است ، روش هایی برای محافظت از خود وجود دارد. برداشتن یک یا چند مرحله از چندین مرحله ذکر شده در مقاله ، به شما کمک می کند احتمال قربانی شدن در چنین حمله ای را کاهش دهید. علاوه بر این ، می توانید با بانک و ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور ارتباط برقرار کنید تا از خدمات امنیتی تکمیلی که می توانید برای قفل کردن حساب های خود فعال کنید ، س inquال کنید.
Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =