ویندوز

FBI هشدار می دهد که مجرمان اینترنتی ممکن است المپیک ۲۰۲۰ توکیو را هدف قرار دهند

ممکن است مجرمان اینترنتی با هدف افزایش اعتبار بدنام یا کسب درآمد ، رویداد معروف را با باج افزار ، فیشینگ یا حملات DDoS هدف قرار دهند.

اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) چنین کرده است اخطار داد در مورد بازیگران تهدید که به طور بالقوه تلاش می کنند بازی های آینده المپیک تابستانی توکیو ۲۰۲۰ را مختل کنند. در ادامه هشدار داده شد که مجرمان اینترنتی می توانند از طعم های مختلف جرایم اینترنتی مانند حملات توزیع شده انکار خدمات (DDoS) ، باج افزار ، مهندسی اجتماعی استفاده کنند تا بازی های المپیک را از خط خارج کنند.

با این حال ، در حال حاضر ، هیچ نشانه ای از حمله به این رویداد ورزشی محبوب دیده نشده است. FBI گفت: “FBI تا به امروز از هیچ گونه تهدید سایبری خاص علیه این المپیک اطلاع ندارد ، اما شرکا را به هوشیاری و حفظ بهترین شیوه ها در شبکه و محیط دیجیتال خود ترغیب می کند.”

این دفتر تأکید کرد که رویدادهای مردمی گسترده مانند المپیک مجرمان اینترنتی را به انواع مختلف جلب می کند ، زیرا این امر به آنها امکان می دهد تا برنامه های مختلفی را دنبال کنند ، از کسب درآمد و تقویت بدنامی آنها تا کاشت گیج.

بازی های ۳۲دوم المپیاد می تواند به خصوص برای بازیگران تهدید جذاب باشد ، زیرا به دلیل همه گیری COVID-19 ، تماشاگران تا حد زیادی از مکان ها ممنوع هستند و این رویداد فقط از طریق سیستم عامل های پخش یا مشاهده دیجیتال مشاهده می شود.

“دشمنان می توانند از برنامه های مهندسی اجتماعی و فیشینگ در اواخر رویداد برای دستیابی به دسترسی یا استفاده از دسترسی به دست آمده قبلاً به بدافزار کاشت استفاده کنند تا شبکه های آسیب دیده را در حین رویداد مختل کنند. کمپین های مهندسی اجتماعی و فیشینگ همچنان دسترسی مورد نیاز برای انجام چنین حملاتی را برای دشمنان فراهم می کند. “آژانس اجرای قانون فدرال هشدار داد.

فراتر از حملات فیشینگ و مهندسی اجتماعی ، عوامل تهدید همچنین می توانند با استفاده از حملات باج افزار یا DDoS سرویس دهنده های اینترنتی و شرکت های پخش تلویزیونی را هدف قرار دهند تا پخش مستقیم رشته های مختلف ورزشی را مختل کند. مجرمان اینترنتی همچنین می توانند با هدف قرار دادن عناصر مختلف تشکیل دهنده زیرساخت های آن مانند ارائه دهندگان حمل و نقل گسترده ، هتل ها یا زیرساخت های امنیتی رویداد ، المپیک را فلج کنند.

FBI همچنین در مورد چگونگی ارائه دهندگان خدمات برای کاهش خطرات چنین حملاتی توصیه هایی را به اشتراک گذاشت. این شامل ایجاد و تنظیم برنامه های تداوم کسب و کار برای کاهش احتمال وقفه خدمات در صورت بروز حمله و نظارت منظم بر شبکه ها و استفاده از بهترین روش ها از آنجا که بخش قابل توجهی از نیروی کار به محیط های کار از راه دور منتقل شده و استفاده از شبکه های خصوصی مجازی.


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 1 =