ویندوز

iCloud + رله خصوصی اپل چیست

از آنجا که تلاش برای افزایش حریم خصوصی کاربران اینترنت افزایش یافته است ، اپل در خط مقدم بوده و به مشتریان خود کمک می کند تا امنیت بیشتری داشته باشند. با توجه به این نکته است که iOS 15 (پاییز امسال) معرفی می شود Apple iCloud + رله خصوصی. اگرچه ممکن است این نام چیزی انگشت شمار باشد ، اما مطمئناً مورد استفاده آن چنین نیست. ممکن است شما آن را با VPN اشتباه بگیرید ، اما در واقع این چیزی نیست که اپل قصد داشته است. بیایید نگاهی بیندازیم که Private Relay چیست و چه کاری برای شما به عنوان مشتری اپل انجام خواهد داد.

رله خصوصی چیست؟

وقتی به رله نگاه می کنید ، مهم است که درک کنید تفاوت اساسی آن با VPN وجود دارد. VPN مکان واقعی شما را از طریق ارائه دهنده خدمات اینترنت و هر سایتی که بازدید می کنید ، مخفی می کند. اگرچه همیشه درست نیست ، اما موارد بسیاری وجود دارد که VPN هنوز دقیقاً می داند که از چه سایتهایی بازدید می کنید. باز هم ، این در مورد هر VPN (خوب) صدق نمی کند ، اما اتفاق می افتد.

از طرف دیگر ، طبق گفته اپل ، Private Relay “اطمینان حاصل می کند که ترافیکی که از دستگاه شما خارج می شود رمزگذاری شده است بنابراین هیچ کس نمی تواند آن را رهگیری و بخواند.” علاوه بر این ، Private Relay از طریق دو رله اینترنتی جداگانه کار می کند ، به این معنی که هیچ کس ، از جمله اپل ، از موقعیت شما ، آدرس IP یا فعالیت مرور شما اطلاع نخواهد داشت. این خبر خوبی برای علاقه مندان به حریم خصوصی است.

رله خصوصی Icloud چیست

در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود ، اپل اظهار داشت که رله خصوصی از طریق سرورهای پروکسی دوگانه انجام می شود. یکی از اینها متعلق به اپل و دیگری متعلق به یک ارائه دهنده محتوا است. هر ترافیکی که از طریق رله خصوصی عبور کند رمزگذاری شده است. سرور دوم نمی آموزد که داده یا درخواست اصلی شما از کجا آمده است. بقیه نحوه عملکرد Private Relay کاملاً فنی می شود ، اما در نهایت ، آنچه شما باید بدانید این است که اپل تا حد زیادی اطمینان حاصل می کند که هر مقصد مورد نظر شما تا آنجا که ممکن است در مورد شما اطلاعات کمتری داشته باشد.

رله خصوصی چیست

رله اختصاصی Icloud بدون

در حال حاضر ، خصوصی پخش بسیار عالی به نظر می رسد. درست است که ما سهام زیادی را در دست اپل قرار می دهیم ، اما آنها با حفر کردن حریم خصوصی خود این درآمد را کسب کرده اند. به این معنی نیست که رله خصوصی عالی است ، زیرا دارای برخی محدودیت ها است.

  • برای مبتدیان ، رله خصوصی هیچ محدودیت جغرافیایی را دور نمی زند. این مهم است زیرا تمایز اصلی بین Private Relay و VPN است. به عنوان مثال ، مردم در سراسر جهان از VPN برای دسترسی به Netflix از خارج از کشور خود که محتوای دیگر در دسترس است استفاده می کنند. رله خصوصی به چنین چیزی کمک نمی کند.
  • هر کاری که در شبکه محلی انجام شود ، مانند محل کار یا مدرسه ، رمزگذاری نخواهد شد. هنگامی که از آیفون یا مک خود در دانشگاه یا دفتر استفاده می کنید ، این احتمال وجود دارد که Private Relay در دسترس نباشد. این ویژگی واقعاً برای استفاده در شبکه های عمومی ساخته شده است. به عبارت دیگر ، اگر کار شما بخواهد Private Relay را مسدود کند ، می تواند این کار را انجام دهد.
  • رله خصوصی برای مرور وب ساخته شده است و نه موارد دیگر. این بدان معنا نیست که اپل بعداً نمی تواند ویژگی های بیشتری اضافه کند ، اما Private Relay واقعاً برای محافظت از شما هنگام مرور وب طراحی شده است. این حداقل در مورد Safari صدق می کند ، حداقل در حال حاضر ، تا زمانی که یاد بگیریم آیا مرورگرهای شخص ثالث نیز می توانند از این ویژگی استفاده کنند.
  • این خبر بدی برای والدین است ، زیرا Private Relay می تواند از کنترل والدین دیگری که در سطح روتر تنظیم شده اند عبور کند. از آنجا که بازدیدکننده از دستگاه شما رمزگذاری شده است ، روتر شما مقصد را نمی داند ، بنابراین نمی تواند جستجوهای ناخواسته توسط بچه های شما را مسدود کند. از طرف دیگر ، رله خصوصی تاثیری روی صفحه نمایش نخواهد گذاشت ، بنابراین حداقل حداقل سطح پشتیبانی والدین هنوز در دسترس است.

چه کسی قادر به استفاده از رله خصوصی است؟

حریم خصوصی رله خصوصی Icloud

اپل هنگام راه اندازی macOS Monterey و iOS 15 جزئیات بیشتری را منتشر می کند ، اما در حال حاضر ، هر کسی که دارای یک حساب + iCloud باشد ، می تواند از Private Relay استفاده کند. iCloud + اشتراک برتر اپل برای iCloud است و خوشبختانه به افزایش قیمت نیازی ندارد. اگر در حال حاضر در هر یک مشترک هستید طرح iCloud (۵۰ گیگابایت و بالاتر) ، شما می توانید از Private Relay استفاده کنید. علاوه بر این ، مشترکان iCloud + قادر به استفاده از Hide My Email و ضبط نامحدود HomeKit Secure فیلم هستند.

محدودیت های اضافی

جهانی رله خصوصی Icloud

هرچه اپل به راه اندازی Private Relay نزدیکتر می شود ، در حال حاضر راهنمایی هایی ارائه داده است که در برخی از کشورها در دسترس نخواهد بود. تنها استدلال ارائه شده “محدودیت های نظارتی” بود. از هم اکنون ، این کشورها شامل عربستان سعودی ، چین ، بلاروس ، کلمبیا ، مصر ، اوگاندا ، آفریقای جنوبی ، ترکمنستان و قزاقستان هستند. علاوه بر این ، همانطور که در بالا ذکر شد ، در حال حاضر انتظار می رود که رله خصوصی فقط برای سافاری در دسترس باشد. اینکه آیا اپل این ویژگی را به مرورگرهای شخص ثالثی مانند Chrome و Edge معرفی می کند ، باید منتظر ماند.

نحوه استفاده از رله خصوصی

رله خصوصی Icloud چگونه

برای شروع ، شما به یک دستگاه Apple با iOS 15 ، iPadOS 15 و / یا macOS Monterey نیاز دارید. همچنین به اشتراکی در یک طرح فعلی iCloud نیاز خواهید داشت. در iPhone یا iPad ، به بخش «تنظیمات -> Apple ID -> iCloud -> Private Relay» رفته و از روشن بودن Private Relay مطمئن شوید. در Mac ، به “System Preferences (آرم اپل در بالا سمت چپ) -> Apple ID -> iCloud” بروید و روی کادر Private Relay کلیک کنید. انتظار می رود که iOS 15 ، iPadOS 15 و macOS Monterey در پاییز امسال منتشر شوند.

افکار پایانی

حتی اگر Private Relay برای شما مناسب نباشد ، تردید در دو برابر شدن آن سخت است حریم خصوصی کاربر. در حال حاضر ، Private Relay برای کاربران اپل فوق العاده به نظر می رسد. با این اوصاف ، هنوز باید آزمایش شود تا ببینیم دقیقاً چقدر کمک می کند. ما به زودی آن پاسخ را خواهیم دانست.

مربوط:

آیا این مقاله مفید است؟

دیوید
دیوید

دیوید یک نویسنده مستقل فن آوری با بیش از ۱۵ سال تجربه در صنعت فناوری است. او همه چیز نینتندو را دوست دارد.


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 15 =