ویندوز

Steam Games راه اندازی نمی شود؟ این ۸ راه حل را امتحان کنید

Steam یکی از محبوب ترین سیستم عامل های بازی آنلاین است. با وجود محبوبیت Steam ، بسیاری از طرفداران Steam با بازی هایی روبرو شده اند که از راه اندازی امتناع می ورزند یا به طور غیرمنتظره ای خراب می شوند – گاهی اوقات پس از اینکه بازی قبلاً بدون مشکل اجرا شده بود.

با توجه به سخت افزار ، نرم افزار و پهنای باند مورد نیاز هر بازی ، تشخیص اینکه چرا یک بازی خاص روی رایانه خاصی کار نمی کند همیشه آسان نیست. در اینجا یاد خواهید گرفت که چگونه همه این مشکلات را برطرف کنید.

۱. بازی را به عنوان مدیر اجرا کنید

اگر با یک بازی خاص مشکل دارید ، کاربران ویندوز ممکن است با اجرای بازی به عنوان سرپرست این مشکلات را برطرف کنند:

۱. Steam را راه اندازی کنید ، روی بازی موجود در کتابخانه خود که با مشکل روبرو شده کلیک راست کرده و سپس روی Properties کلیک کنید.

Steam Games در پرونده های محلی کار نمی کند

۲. روی “Local Files -> Browse” کلیک کنید.

۳. فایل .exe بازی را پیدا کنید ، روی آن کلیک راست کرده ، سپس “Properties -> Compatibility”.

۴- کادر “اجرای این برنامه به عنوان سرپرست” را علامت بزنید ، سپس روی تأیید کلیک کنید.

Steam Games کار نمی کند به عنوان سرپرست اجرا شود

۲. بازی را در حالت سازگاری اجرا کنید (بازی های قدیمی تر)

اگر شما یک بازی قدیمی را بازی می کنید ، ممکن است این نسخه برای اجرای روی نسخه های قدیمی ویندوز طراحی شده باشد ، بنابراین ممکن است مجبور شوید در حالت سازگاری اجرا کنید برای نسخه قدیمی ویندوز.

مراحل مشابه نکته ۱ را دنبال کنید ، اما به جای اینکه کادر مدیر را در زیر تب Compatibility تیک بزنید ، کادر “اجرای این برنامه در حالت سازگاری برای” را علامت بزنید ، سپس نسخه ویندوزی را که فکر می کنید بازی برای آن طراحی شده است انتخاب کنید. (ایده خوب این است که تاریخ انتشار بازی را بررسی کنید و ببینید کدام نسخه از ویندوز در آن زمان رایج بوده است).

حالت سازگاری Steam Games کار نمی کند

پس از پایان کار ، تأیید را کلیک کنید.

بازی را دوباره راه اندازی کنید تا ببینید آیا با این کار مشکل شما حل شده است.

۳. سیستم عامل خود را به روز کنید

اگر سیستم عامل شما قدیمی است ، ممکن است با مسئله ای روبرو شوید که قبلاً در به روزرسانی اخیر به آن پرداخته شده است. معمولاً بهتر است که به روز بودن سیستم عامل خود را بررسی کنید.

۴- آیا رانندگان شما به روز هستند؟

درایورهای کارت گرافیک شما برای تجربه Steam بسیار حیاتی است ، بنابراین اگر درایورهای شما قدیمی نیستند ، ممکن است بازی های Steam شما با مشکلات مختلفی روبرو شوند. حتی اگر سخت افزار ویدئوی شما بیش از نیازهای یک بازی باشد ، رانندگان منسوخ شده هنوز هم می توانند عملکرد بازی شما را تحت تأثیر قرار دهند.

برای به روزرسانی درایورهای کارت گرافیک ، ابتدا باید مدل کارت گرافیک و نسخه هایی که در حال حاضر بر روی رایانه شما نصب شده اند را بدانید:

۱. بر روی دکمه “شروع” ویندوز و سپس “اجرای …” کلیک کنید.

۲. وقتی از شما خواسته شد ، “dxdiag” را تایپ کنید. تأیید را کلیک کنید.

۳. ابزار تشخیصی DirectX باید راه اندازی شود. در این مرحله ، ویندوز ممکن است بخواهد بررسی کند که آیا درایورهای شما به صورت دیجیتالی امضا شده اند. “بله” را انتخاب کنید.

۴. در زبانه “System” ، “System Information” را انتخاب کنید.

۵. به زبانه “Display” بروید.

در گوشه بالا سمت چپ ، “نام” ، “سازنده” و “نوع تراشه” را برای سخت افزار ویدیوی خود مشاهده خواهید کرد. در گوشه بالا سمت راست ، “شماره نسخه” و “تاریخ انتشار” را برای درایور ویدیو پیدا خواهید کرد.

اکنون که تمام اطلاعات مربوط به درایورهای خود را در اختیار دارید ، می توانید به وب سایت سازنده مراجعه کرده و یا مدل دقیق کارت گرافیک خود را جستجو کرده و به روزرسانی های موجود را بارگیری کنید.

۵. آیا حافظه پنهان شما خراب است؟

اگر بازی شما راه اندازی نمی شود ، ممکن است به دلیل مشکل در پرونده های بازی استخراج شده باشد.

Steam می تواند یکپارچگی پرونده های بازی پنهان شده شما را تأیید کند و مواردی را که کشف می کند اصلاح کند. به عنوان بخشی از این فرآیند ، Steam پرونده های بازی را که بر روی کامپیوتر شما نصب شده است با آخرین نسخه از فایل های بازی در سرورهای Steam مقایسه می کند. اگر هر یک از این پرونده ها متفاوت باشد ، Steam فایلهای محلی خراب را جایگزین یا تعمیر می کند و پرونده هایی را که در حافظه نهان محلی شما وجود ندارد بارگیری می کند.

برای تأیید پرونده های حافظه پنهان بازی خود:

۱. مشتری Steam را راه اندازی کنید.

۲. “کتابخانه” را انتخاب کنید.

۳. روی بازی که باعث ایجاد مشکلی در شما شده است کنترل کلیک کرده و “Properties…” را انتخاب کنید

Steam می تواند یکپارچگی پرونده های بازی محلی شما را تأیید کند و هر مشکلی را که کشف می کند برطرف کند.

۴- در پنجره بعدی ، زبانه “Local files” را انتخاب کنید.

Steam فایلهای بازی را که بر روی رایانه شما نصب شده اند با آخرین نسخه از فایلهای بازی در سرورهای Steam مقایسه می کند.

۵. بر روی دکمه “تأیید صحت پرونده های بازی …” کلیک کنید.

اکنون Steam پرونده های بازی را بررسی کرده و هر مشکلی را که کشف می کند برطرف می کند.

Steam تلاش خواهد کرد تا تمام پرونده های موجود در حافظه نهان محلی شما را تأیید کند و پرونده هایی را که از دست رفته یا خراب شده اند دوباره بارگیری خواهد کرد.

توجه داشته باشید که این روند بسته به اندازه بازی شما ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

۶. پرونده GameOverlayRenderer64.dll را حذف کنید

به گفته برخی از کاربران ، ممکن است با حذف پرونده “GameOverlayRenderer64.dll” بازی یک بازی را مجبور به راه اندازی یا جلوگیری از خرابی کنید.

از آنجا که این یک رفع آزمایشی است ، من توصیه می کنم فایل “GameOverlayRenderer64.dll” را به مکان جدیدی منتقل کنید یا نام فایل را تغییر دهید ، زیرا به شما این امکان را می دهد بدون اینکه متعهد به حذف GameOverlayRenderer64 باشید ، این اصلاح را آزمایش کنید.

اگر این راه حل نتایج مطلوبی را ارائه داد ، می توانید فایل مشکل ساز GameOverlayRenderer64.dll را حذف کنید.

۷. برنامه ها و سرویس های شخص ثالث را غیرفعال کنید

همیشه این احتمال وجود دارد که برنامه ها و سرویس های شخص ثالث با Steam تداخل کنند.

اگر تعداد زیادی برنامه یا سرویس پس زمینه دارید ، شناسایی مقصر ممکن است یک کار وقت گیر باشد. برای سهولت زندگی شما ، توصیه می کنم به موارد زیر توجه کنید ، زیرا آنها بیشترین شانس را برای دخالت در تجربه Steam شما دارند:

برنامه های ضد ویروس

نرم افزار آنتی ویروس می تواند در عملکرد دیسک و شبکه تداخل ایجاد کند ، که ممکن است مشکلاتی در Steam ایجاد کند. علاوه بر این ، برخی از بازی ها از فناوری محافظت از کپی استفاده می کنند که می تواند باعث شود اسکنرهای آنتی ویروس به اشتباه بازی را به عنوان بدافزار پرچم گذاری کنند.

اگر برنامه آنتی ویروس شما در Steam تداخل ایجاد می کند ، ممکن است لازم باشد پیکربندی ضد ویروس خود را ویرایش کنید تا موارد استثنایی برای Steam در آن گنجانده شود ، یا ممکن است ترجیح دهید قبل از هر جلسه بازی ، نرم افزار آنتی ویروس خود را به صورت دستی غیرفعال کنید.

شبکه خصوصی مجازی (VPN)

برخی از نرم افزارهای VPN می توانند از دسترسی برنامه مشتری Steam به سرور Steam جلوگیری کنند یا ممکن است از دسترسی بازی ها به وب جلوگیری کنند که این امر می تواند باعث بروز مشکلاتی در بازی هایی شود که به اتصال به اینترنت نیاز دارند.

اگر از VPN استفاده می کنید ، باید بررسی کنید که VPN شما به گونه ای تنظیم شده باشد که اجازه فعالیت های مربوط به Steam و Steam را بدهد.

نرم افزار ضد جاسوسی

نرم افزار ضد جاسوسی تهاجمی ممکن است Steam را به عنوان یک تهدید پرچم گذاری کرده و از دسترسی Steam client به سرورهای Steam جلوگیری کند.

اگر از نرم افزارهای ضد جاسوسی استفاده می کنید ، ممکن است لازم باشد پیکربندی خود را ویرایش کنید تا موارد استثنایی برای Steam ایجاد شود. همچنین می توانید قبل از راه اندازی Steam ، نرم افزار ضد جاسوس افزار خود را به صورت دستی مکث کنید.

دیواره آتش

برخی از تنظیمات فایروال می تواند از ارتباط مشتری Steam با سرورهای Steam جلوگیری کند.

اگر شک دارید که دیوار آتش شما روی تجربه Steam شما تأثیر بگذارد ، باید پیکربندی دیوار آتش را تغییر دهید و موارد استثنایی را برای Steam اضافه کنید.

برنامه های Peer-to-Peer ، به اشتراک گذاری فایل ، FTP و وب سرور

اگر آنها به درستی پیکربندی نشده باشند ، همتا به همتا (P2P) ، اشتراک فایل ، پروتکل انتقال پرونده (FTP) و برنامه های وب سرور می توانند مقادیر زیادی از پهنای باند را مصرف کنند ، که می تواند از دسترسی Steam به منابع مورد نیاز برای اجرای شما جلوگیری کند. بازی ها.

حتی اگر فقط با مشکلات Steam گاهی اوقات روبرو هستید ، غیرفعال کردن یا مکث این برنامه ها هنگام استفاده از Steam اغلب می تواند منجر به افزایش قابل توجه عملکرد شود.

برنامه های فیلتر کردن IP

این نوع برنامه ها برای محدود کردن ترافیکی که از طریق شبکه شما دریافت و ارسال می شود ، طراحی شده اند که شناخته شده است باعث ایجاد مشکلی در Steam می شود.

۸- اگر همه موارد دیگر به شکست منجر شد: Steam را دوباره نصب کنید

اگر هیچ یک از راه حل های بالا برطرف نشد ، ممکن است مشکل اساسی در کتابخانه Steam شما وجود داشته باشد. با حذف نصب و سپس نصب مجدد Steam ، خواهید فهمید که آخرین نسخه سرویس گیرنده Steam را اجرا می کنید و همه بازی های شما در پوشه های صحیح قرار دارند.

برای حذف Steam:

۱. برنامه مشتری Steam را راه اندازی کنید.

۲. برگه “Library” را انتخاب کنید.

۳. بر روی هر بازی در کتابخانه خود کنترل کلیک کرده و سپس “مدیریت -> حذف نصب” را انتخاب کنید.

اگر همه راه های دیگر به شکست منجر شد ، ممکن است بخواهید همه بازی های Steam خود را حذف نصب کرده و سپس Steam client را حذف نصب کنید.

۴. به “کنترل پنل -> برنامه ها و ویژگی ها” بروید.

۵. “Steam” را پیدا کرده و آن را حذف نصب کنید.

۶. کامپیوتر خود را دوباره راه اندازی کنید.

اکنون می توانید بارگیری مجدد Steam و برای نصب دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

امیدوارم با رفع مشکلات فوق ، بتوانید مشکل عدم راه اندازی بازی های Steam را حل کنید. اگر ، Steam به طور کلی راه اندازی نمی شود یا باز نمی شود ، پس در اینجا اصلاحات ما را دنبال کنید. آخرین نکته: شما نیز باید سرعت بارگیری در Steam برای جلوگیری از زمان طولانی انتظار

مربوط:

جسیکا تورنسبی
جسیکا تورنسبی

جسیکا تورنسبی نویسنده فنی مستقر در دربیشایر انگلیس است. هنگامی که او در مورد همه فن آوری وسواس ندارد ، از تحقیق در مورد شجره نامه خود لذت می برد و وقت زیادی را با خرگوش های خانه خود سپری می کند.

آیا این مقاله مفید است؟
Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =