ارز دیجیتالموبایل

آدام بک: به زودی بیت کوین ۱۰۰,۰۰۰ دلاری خواهیم داشت!

«آدام بک» (Adam Back) از فعالان مطرح بازار بیت کوین و بنیان‌گذار «بلاک‌استریم» (Blockstream) معتقد است که راه چندانی تا بیت کوین ۱۰۰,۰۰۰ دلاری نداریم!

بیت کوینیست در تازه‌ترین گزارش خود به رسیدن چندین باره‌ی بیت کوین به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار اشاره کرده است. طی سال‌های گذشته، پادشاه ارزهای دیجیتال توانست رکورد قیمتی ۲۰,۰۰۰ دلاری را ثبت نماید و این در حالی بود که تنها چند هفته قبل از رسیدن به این رقم در محدوده ۳,۵۰۰ دلار معامله می‌شد.

آدام بک در تازه‌ترین توییت خود نوشت:

با توسعه «ابَر روند بیت کوینی شدن»، این مسئله [رسیدن به قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار] از آنچه که به نظر می‌رسد نزدیک‌تر است. افزایش نرخ تورم دلار آمریکا و همراه شدن آن با توجیه‌های تئوری پولی و مالیِ مدرن در خصوص تورم بالا، باعث شده تا طی یک دهه یا بیشتر، ارزش یک دلار به ده سنت کاهش یابد. ده میلیون دلار بیت کوین در آن زمان، یک میلیون دلار بیت کوینِ فعلی است!

بک در توییت دیگری می‌نویسد:

از طرف دیگر بیت کوین صد هزار دلاری، چندان دور از ذهن نیست؛ چرا که پیشتر چندین بار از مرز ده هزار دلار عبور کرده‌ایم؛ چندین باری که حتی فکرش را هم نمی‌کردیم [بیت کوین] بتواند هزار دلار را رد کند. در آن مقطع، قیمت ده هزار دلار جنون محسوب می‌شد.

بک در خصوص پیش‌بینی خود تاریخ دقیقی را تعیین نکرده است. با این حال مدل‌ها نشان می‌دهند که در سال‌های آینده احتمال عملکرد دور از انتظار بیت کوین وجود دارد. بر اساس این مدل‌ها بیت کوین در حال کشف قیمت‌های جدیدی است.

سال ۲۰۲۰ برای بیت کوین خوب شروع شد و توانست بار دیگر از مرز ۸,۰۰۰ دلار بگذرد. افزایش حجم معاملات و رشد معاملات آتی این ارز دیجیتال از دیگر دستاوردهایی بود که با آغاز سال جدید میلادی توسط بیت کوین کسب شد. تلاقی بازارهای مشتقه سرمایه‌گذاری و معاملات نقدی بیت کوین نوید روزهایی روشن‌تر برای این ارز دیجیتال می‌دهد.

این پیش‌بینی‌ها را می‌توان مشابه صحبت‌های راس اولبریک (Ross Ulbricht) دانست. وی که بنیان‌گذار وب‌سایت «جاده ابریشم» (Silk Road) است، ماه دسامبر (آذر) اعلام کرده بود قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. او در حالی این پیش‌بینی را انجام داد که در زندان مشغول گذراندن دوران محکومیت خود است.

در خصوص بیت کوین، وجود انتظارات در خصوص افزایش قیمت باعث کاهش فروش می‌شود. انباشت بیت کوین‌های در کیف پول‌های ثروتمند از یک طرف و کافی نبودن معاملات معمول در شبکه برای تغییر در بازار از طرف دیگر از جمله نتایج پیش‌بینی‌ها در خصوص افزایش قیمت بیت کوین در آینده است. بازارهای آتی که به صورت تتر (USDT) یا دلار آمریکا تسویه می‌شوند امکان ایجاد نوسانات قیمتی را مهیا می‌کنند و این در حالی است که سکه‌های اصلی در کیف پول‌های سرد نگه‌داری می‌شود.

بازار بیت کوین نسبت به پیش‌بینی‌ها در ارتباط با شش رقمی شدن قیمت غریبه نیست. با این حال دورنمایی کلی‌تر از بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال می‌تواند همگام با افزایش تعداد ارزهای ملی، که محدودیتی در عرضه هم ندارند، پیش رود. به علاوه، بیت کوین هاوینگ را پیش روی خود می‌بیند. رویدادی که پس از آن تنها ۹۰۰ بیت کوین در طول ۲۴ ساعت تولید می‌شود. به عقیده بسیاری هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج عامل مهمی در افزایش قیمت بیت کوین خواهد بود.

حساب کاربری اینتوییت تریدینگ (Intuit Trading) در توییتی می‌نویسد:

ماینرهای بیت کوین هر سال ۳ میلیارد دلار بیت کوین را برای تامین هزینه‌های خود می‌فروشند. این رقم در مقابل کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون دلاری طرح هرمی پلاس توکن (PlusToken)، سی برابر بیشتر است! پانزی بزرگتر کدام است؟

همینطور که عمق بازار بیشتر و بیشتر می‌شود این احتمال که سکه‌های جدید سریع‌تر جذب و خریداری شوند بیشتر می‌شود. بازارهای نقدی بیت کوین نیز نقشی اساسی در افزایش قیمت این ارز دیجیتال بازی می‌کنند. این نقش حتی در میانه رالی قیمت پر رنگ‌تر نیز می‌شود.

معمولا جهش‌های قیمت بیت کوین در بازه‌های کوچکی اتفاق میفتد و از همین رو شاید ۱۰۰,۰۰۰ چندان دور نباشد. کشف قیمت بیت کوین وارد دهه دوم خود شده است. کشف قیمتی که بیت کوین کار خود را با قیمت ۰.۰۱ دلار آغاز و طول مسیر به سرعت به رقم ۱ دلار رسید.

برخی از جهش‌های قیمت بیت کوین به نظر ناشی از فعالیت‌های سفته‌بازی هستند، اما هر چه که باشد، بیت کوین به آن قیمت‌ها رسیده است. جلب توجه افراد به بیت کوین به عنوان یک سرمایه‌گذاری جایگزین شاید عاملی دیگر برای افزایش قیمت آن باشد.

The post آدام بک: به زودی بیت کوین ۱۰۰,۰۰۰ دلاری خواهیم داشت! appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =