ارز دیجیتالموبایل

آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) در حال ساخت ارز دیجیتال ضد کوانتوم است!

آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) که تاکنون ترجیح داده فعالیت‌های مرتبط با بیت کوین و ارزهای دیجیتال خود را مخفیانه نگه دارد، هم‌اکنون به نظر می‌رسد در حال توسعه یک ارز دیجیتال اختصاصی است.

به نقل از کوین‌دسک، ویلیام تورتن، گزارشگر امنیت سایبری بلومبرگ در توییتی نوشت:

آنه نوبرگر، مدیر جدید امنیت سایبری NSA گفته است که این سازمان استانداردهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جدیدی را دوباره منتشر خواهد کرد. همچنین این سازمان گفته که بر روی ارز دیجیتال مقاوم در برابر پردازنده‌های کوانتومی کار می‌کند.

آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) در حال ساخت ارز دیجیتال ضد کوانتوم است!

در حالی که دلیل انجام چنین کاری از سوی NSA مشخص نیست، پردازنده‌های کوانتومی این قابلیت را دارند که فناوری بلاک چین امروزی را از رده خارج کنند.

پردازنده‌های کوانتومی که هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارند، می‌توانند بسیاری از اطلاعات رمزنگاری مانند کلیدهای خصوصی را به همراه داده‌های رمزگذاری شده که در اینترنت منتقل می‌شوند را بشکنند.

همچنین اظهارات نوبرگر می‌تواند بیانگر این باشد که NSA در حال کار بر روی فناوری‌های مربوط به رمزنگاری (Cryptography) و نه ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency) است که به سبب شباهت کلماتشان، به اشتباه برداشت شده است.

مدیر جدید بخش امنیت سایبری NSA در ماه جولای معرفی و وظیفه «جلوگیری از و ریشه‌کن کردن تهدیدات مربوط به سیستم‌های امنیت ملی و پایگاه صنایع دفاعی» را عهده‌دار شد. انتظار می‌رود مدیر جدید فعالیت خود را از ابتدای ماه اکتبر آغاز کند. نوبرگر پیش از این رهبری گروه کوچک روسی NSA را بر عهده داشت.

براساس اسناد طبقه‌بندی شده که از سوی ادوارد اسنودن در سال ۲۰۱۸ افشا شد، آژانس امنیت ملی پیگیری کاربران بیت کوین را در بالاترین اولویت خود قرار داده است. این اسناد شامل یک یادداشت غیررسمی از NSA بود که تلاش این سازمان برای جمع‌آوری اطلاعات حساس کاربران بیت کوین را نشان می‌داد.

نوشته آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) در حال ساخت ارز دیجیتال ضد کوانتوم است! اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =