کسب و کار مفیدموبایل

آیا ترافیک شبکه ملی اطلاعات در بودجه 99 رایگان می‌شود؟

شبکه ملی اطلاعات

رایگان شدن ترافیک شبکه ملی اطلاعات خبری است که پس از قطعی اخیر اینترنت منتشر شد و البته صرفا در حد یک شایعه باقی ماند. اما حالا شنیده‌ها حاکی از بررسی این موضوع در شورای عالی فضای مجازی بوده و به نظر می‌رسد که به احتمال فراوان در سال آینده اجرایی خواهد شد.

به گزارش آی‌تی‌رسان، رضا تقی پور انوری، عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در مصاحبه‌ای پیرامون این موضوع گفت: با توجه به اسناد مربوط به شبکه ملی اطلاعات، ما موظفیم که برای تامین خدمات و پهنای باند با کیفیت، ارزان، امن و سالم تلاش کنیم. در حال حاضر ترافیک بین الملل با هزینه‌های زیادی تامین می‌شود که در مقابل با استفاده از شبکه ملی اطلاعات می‌توان شاهد کاهش این هزینه‌ها باشیم.

وی در ادامه به موضوع ارایه ترافیک رایگان به کاربران اشاره کرد و گفت: این موضوع که ترافیک مربوط به شبکه ملی اطلاعات برای کاربران رایگان باشد، در شورای عالی فضای مجازی مطرح شده ولی عملی کردن آن نیازمند بررسی‌های بیشتری است.

شبکه ملی اطلاعات

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در ادامه گفت: از آن‌جایی که ارایه خدمات شبکه دارای هزینه‌های مختلف بوده و بخشی از این هزینه‌کرد مربوط به خدمات دهندگان غیردولتی است، تصمیم گیری در رابطه با آن نیازمند مشورت و بررسی‌های بیشتر است. به طور مثال در صورت رایگان شدن ترافیک شبکه ملی اطلاعات، بخشی از درآمد مربوط به دولت کم می‌شود که این کاهش درآمد نیازمند تصویب قانون در مجلس خواهد بود.

وی در ادامه افزود: لایحه بودجه سال 99 دولت بر روی موضوع شبکه ملی اطلاعات تاکید داشته و شورای عالی فضای مجازی نیز در صورت تصویب مجلس، امکان تسریع در عملکردهای مربوطه را خواهد داشت. امیدواریم که سال 99 اوج شکوفایی شبکه ملی اطلاعات باشد.

نوشته آیا ترافیک شبکه ملی اطلاعات در بودجه 99 رایگان می‌شود؟ اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =