ارز دیجیتالموبایل

اتریوم در سال ۲۰۱۹ بیشترین همبستگی قیمت را با دیگر ارزهای بازار داشته است

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که اتریوم در سال ۲۰۱۹ و در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال بازار، ضریب همبستگی بیشتری با دیگر ارزها داشته است. همبستگی به میزان ارتباط یک ارز با ارز دیگر گفته می‌شود؛ به عبارت دیگر هر چه همبستگی یک ارز با ارزی دیگر بالاتر باشد، با افزایش یکی، ارز دیگر نیز افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس آخرین گزارشی که توسط بایننس، روز گذشته منتشر شد، میانگین ضریب همبستگی اتریوم در سال ۲۰۱۹ رقم ۰.۶۹ را نشان می‌دهد. در این تحقیق ۲۰ ارز بزرگ بازار ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در گزارش تحقیق آمده است:

اتریوم بیشترین همبستگی را داشته است. با میانگین ضریب همبستگی ۰.۶۹، در مقایسه با دیگر دارایی‌های در سال ۲۰۱۹ در صدر این فهرست جای می‌گیرد. این ضریب در سه ماهه اول تا چهارم سال گذشته میلادی به ترتیب ۰.۶۹، ۰.۶۵، ۰.۷۴ و ۰.۷۲ بوده است.

نام ارزسه ماهه اولسه ماهه دومسه ماهه سومسه ماهه چهارممیانگین کل
اتریوم۰.۶۶۰.۶۶۰.۷۶۰.۷۵۰.۶۹
کاردانو۰.۶۴۰.۶۴۰.۷۴۰.۷۰۰.۶۵
ایاس۰.۶۴۰.۶۴۰.۷۲۰.۷۴۰.۶۶
لایت کوین۰.۶۰۰.۶۰۰.۷۴۰.۷۴۰.۶۴
ریپل۰.۶۴۰.۶۴۰.۷۲۰.۶۷۰.۶۴
بایننس کوین۰.۴۲۰.۴۲۰.۷۰۰.۷۱۰.۵۳

نکته جالب اینجاست که اتریوم در نیمه ابتدایی سال گذشته کمترین همبستگی را در میان بیست ارز بزرگ بازار داشته است و این رقم در نیمه دوم سال به بیشترین مقدار در میان رقبا رسیده است. به گفته محققین، ارزهایی با بلاک چین قابل برنامه‌ریزی مانند اتریوم، نئو (NEO) و ایاس (EOS)، همبستگی بیشتری نسبت به ارزهایی دارند که بلاک چین آنها قابل برنامه‌ریزی نیست.

کاردانو، لایت کوین و بایننس کوین از جمله ارزهای دیگری هستند که همبستگی بالایی با دیگر دارایی‌های بازار دارند. در بخش دیگری از تحقیق نیز عنوان شده است که معمولا با بالا رفتن ارزش بازار، همبستگی یک ارز نیز بیشتر می‌شود.

کازماس (Cosmos) با ضریب همبستگی ۰.۳۱، در انتهای این لیست قرار دارد. چین لینک و تزوس نیز به ترتیب ضرایب همبستگی ۰.۳۲ و ۰.۴ را ثبت کرده‌اند و در رده‌های پایین این جدول جای گرفته‌اند. به طور کلی می‌توان گفت میانه آماری بین ارزهای دیجیتال بزرگ بازار، در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ با کاهش همراه بوده است.

اثر بایننس (Binance Effect) اصطلاحی است که محققین برای ارزهایی که در فهرست ارزهای پشتیبانی‌شده بایننس ثبت شده‌اند، استفاده می‌کنند. طبق یافته‌های تحقیق، این ارزها همبستگی بیشتری نسبت به ارزهایی دارند که در بایننس معامله نمی‌شوند. در گزارش آمده است که بایننس کوین، توکن صرافی بایننس، بیشترین نرخ بازگشت سرمایه را در میان ارزهای دیجیتال داشته است.

علیرغم اینکه بسیاری همبستگی دارایی‌های دیجیتال با یکدیگر را مورد بررسی قرار می‌دهند، اما همچنان همبستگی بیت کوین و دارایی‌های سنتی مانند طلا، محور بحث‌های بسیاری است. داده‌های جدید نشان می‌دهد که همبستگی طلا و بیت کوین، کمتر از چیزی است که عموما انتظار می‌رود.

در گذشته، چندین بار مشاهده شده است که بیت کوین و بازار سهام دارای همبستگی معکوس‌اند.

The post اتریوم در سال ۲۰۱۹ بیشترین همبستگی قیمت را با دیگر ارزهای بازار داشته است appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − هفت =