ارز دیجیتالموبایل

اتفاقی نادر: ریپل در کوین بیس با قیمت ۸,۳۰۰ دلار معامله شد!

ارز دیجیتال XRP که رکورد بالاترین قیمت آن ۳.۸۰ دلار است، به خاطر یک اشتباه سهوی در صرافی کوین‌ بیس با هزاران برابر این قیمت و با نرخ هر واحد ۸,۳۰۰ دلار معامله شد.

به گزارش بی‌این‌کریپتو، در ماه اکتبر ۲۰۱۹ (مهر)، یک شخص بدشانس برای خرید هر توکن XRP معادل ۸,۳۴۱ دلار پرداخت کرده است. این عدد تقریباً ۳۱,۰۰۰ برابر قیمت XRP در آن زمان بود. در عین حال، یک شخص خوش‌شانس توکن‌های XRP خود را به همین مبلغ فروخته است. همه این‌ها فقط به خاطر این بوده که سفارش خرید و فروش در قیمت بالاتری ثبت شده است.

دقیقاً مشخص نیست میزان ریپل خرید و فروش شده در جریان این معامله چقدر بوده، اما به انداز‌ه‌ی کافی بوده که یک کندل سبز بسیار بزرگ در بازه زمانی یک دقیقه‌ای در نمودار قیمت XRP به وجود بیاورد.

نمودار قیمت ریپل

نمودار قیمت ریپل در لحظه‌ای که سفارش ۸,۰۰۰ دلاری ثبت شد

برای این که این اعداد به صورت ملموس‌تری درک شوند، می‌توان گفت اگر خرید و فروش XRP با همین قمیت ادامه پیدا می‌کرد، ارزش بازار آن به ۳۶۱ تریلیون دلار می‌رسید. این عدد از مجموع ارزش بازار ۱۰۰ دارایی برتر جهان، ده برابر بزرگ‌تر است!

مشخص نیست این افزایش ناگهانی و لحظه‎‌ای قیمت به خاطر یک اشتباه سهوی در سیستم ثبت سفارشات بوده یا یک معامله‌گر بی‌نوا به طور اتفاقی با همین قیمت ثبت سفارش زده است. با این حال، این اولین باری نیست که یک نفر برای یک ارز دیجیتال با قیمت بسیار پایین مبالغ بالایی پرداخت می‌کند.

قیمت ارز دیجیتال زی‌کش در سال ۲۰۱۶ و در اولین روز عرضه در صرافی‌ها، ۲۰,۰۰۰ بیت کوین ثبت شده بود، که در آن مقطع معادل ۱.۳۷ میلیون دلار بود. اما روز بعد قیمت زی کش ۹۹.۵۷ درصد کمتر از این مقدار بود و با قیمت ۵,۸۴۱ دلار معامله شد.

در یک اتفاق مشابه دیگر در سال ۲۰۱۷، یک فرد بدشانس در صرافی «کوادریگاسی‌ایکس» (QuadrigaCX) که در حال حاضر از بین رفته است، برای خرید ۵ لایت کوین، ۱ بیت کوین پرداخت کرد، در حالی که قیمت بیت کوین ۲۰,۰۰۰ دلار بود.

اینکه چرا این سفارش‌ها اتفاق افتاده‌اند، هنوز یک راز باقی مانده است. اما دو نظریه متداول وجود دارد.

نظریه اول این است که خریدار اشتباهاً قیمت بیت کوین را وارد کرده است، که در آن روزها تقریباً در حدود همین عدد معامله می‌شد. با این حال، صرافی کوین بیس سیستم هشداردهنده هوشمندی دارد و در صورتی که قیمت سفارش شده برای خرید به طرز نامعقولی بالا باشد، آن را به اطلاع کاربر می‌رساند. با وجود این ویژگی، باید سهل‌انگاری بزرگی اتفاق افتاده باشد که چنین معامله‌ای انجام شود.

دومین دلیل احتمالی این است که کسی بخواهد طی یک اقدام مجرمانه، با ثبت سفارش با قیمت بسیار بالا از طریق یک اکانت غیرمجاز، به طور عامدانه قیمت‌ها را دستکاری کند.

با این حساب، ممکن است ثبت سفارش فروش با مبالغ نجومی ایده بدی نباشد، با این امید که برنده اشتباه بزرگ بعدی شما باشید.

The post اتفاقی نادر: ریپل در کوین بیس با قیمت ۸,۳۰۰ دلار معامله شد! appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =