ارز دیجیتالموبایل

ادامه تنش‌ها بین کمیسیون بورس آمریکا و گرام؛ تلگرام سوابق بانکی خود را منتشر می‌کند

تلگرام یک سری از سوابق بانکی را منتشر خواهد کرد که به اعتقاد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، این سوابق نشان‌دهنده سوءرفتار تلگرام در عرضه اولیه ۱.۷ میلیارد دلاری توکن گرام است.

به گزارش کوین تلگراف و براساس پرونده بررسی شده در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک در تاریخ ۱۳ ژانویه (۲۳ دی)، تلگرام موظف شد تا تاریخ ۲۶ فوریه (۷ اسفند)، سوابق بانکی را به دادگاه ارائه دهد. دادگاه در حکم اولیه، درخواستِ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای ارائه این اسناد توسط تلگرام را به دلیل حفظ حریم خصوصی رد کرده بود.

حکم جدید این اجازه را به تلگرام می‌دهد که اطلاعات مربوط به سوابق بانکی را مطابق آیین‌نامه حفظ حریم خصوصی به دادگاه ارائه دهد. مطابق نامه‌ای که وکیل مدافع تلگرام به دادگاه ارسال کرده است، تلگرام این اسناد را تا ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) در اختیار کمیسیون بورس آمریکا قرار خواهد داد. اما قبل از انتشار عمومی، این اسناد ویرایش خواهند شد. تلگرام یک نرم‌افزار پیام‌رسان است که توسط دو برادر روسی به نام‌های «پاول دوروف» (Pavel Durov) و «نیکولای دوروف» (Nikolai Durov) ایجاد شده و هم‌اکنون در برلین مستقر است.

این واقعیت که وکلای تلگرام موافقت کرده‌اند که تمام اسناد را در اختیار کمیسیون بورس آمریکا قرار دهند، در حالی که عموم مردم فقط به نسخه ویرایش شده دسترسی خواهند داشت، به این معنی است که همه توجهات به حرکت بعدی کمیسیون بورس آمریکا خواهد بود که آیا موارد جدیدی از این اسناد پیدا خواهد کرد یا نه. «فیلیپ موستاکیس» (Philip Moustakis)، وکیل شرکت سیوارد و کیسل (Seward and Kissel) و مشاور ارشد سابق در کمیسیون بروس و اوراق بهادار آمریکا، در اظهاری نظری گفت که این کمیسیون نسبت به پیدا کردن شواهد مربوط به «عدم موفقیت تلگرام در اعمال مراقبت‌هایی برای اطمینان از اینکه با خریداران مانند متعهدین خرید اوراق بهادار برخورد نخواهد شد»، گوش به زنگ خواهد بود.

همانطور که گفته شد دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک در حکم اولیه درخواست کمیسیون بورس آمریکا را در اوایل ژانویه (اواسط دی) رد کرده بود. اما موضوع را برای بحث‌های بعدی و بررسی بدون غرض‌ورزی باز گذاشت.

دهم ژانویه (۲۰ دی)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا صورت حسابی را از متعهدین به خرید توکن‌ها گرام درست کرد. این کمیسیون معتقد است که این صورت حساب‌ها نشان می‌دهند عرضه توکن گرام در خارج از محدوده زمان‌بندی تصویب شده توسط این کمیسیون انجام شده است.

تنش بین کمیسیون بورس و ارواق بهادار آمریکا و این پیام‌رسان از ۱۱ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۹ مهر) جدی شد. در این تاریخ کمیسیون بورس آمریکا طی یک دادخواست فوری، خواهان توقف عرضه اولیه گرام شد و عرضه این توکن‌ها را فروش اوراق بهادار ثبت نشده نامید. اما تلگرام معتقد است ثبت چنین عرضه اولیه‌ای، مشمول معافیت‌های «Regulation D» است. Regulation D یک معافیت قانونی است که برخی از اوراق بهادار را از ثبت در حیطه قوانین و مقررات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بی‌نیاز می‌کند.

این کمیسیون در حال برررسی فرصت‌هاییست تا قوانین مربوط به Reg D را اصلاح کند، که این موضوع بستگی به ارائه پیشنهاد به سرمایه‌گذاران معتبر دارد. که با توجه به قوانین اوراق بهادار آمریکا، Reg D به اندازه سرمایه‌گذاری‌های اصلی نیاز به نظارت ندارد.

علی‌رغم حکم جدیدی که دادگاه صادر کرده است، این کمیسیون همچنان معتقد است که عرضه اولیه گرام باید به با قوانین اوراق بهادار بررسی شود و این بدین معنی است که این پرونده همچنان ادامه‌دار خواهد بود.

The post ادامه تنش‌ها بین کمیسیون بورس آمریکا و گرام؛ تلگرام سوابق بانکی خود را منتشر می‌کند appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =