ارز دیجیتالموبایل

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹

برای ورود به عرصه ماینینگ، علاوه بر اقداماتی چون انتخاب ارز دیجیتال مناسب و تهیه تجهیزات سخت‌افزاری، انتخاب یک استخر استخراج مناسب نیز از آن دست اقداماتی است که اهمیت ویژه‌ای دارد و باید مورد توجه قرار گیرد. با ارزدیجیتال همراه باشید تا با چگونگی سازوکار استخرهای استخراج آشنا شوید و در ادامه به معرفی و بررسی شناخته‌شده‌ترین استخرهای استخراج بیت کوین بپردازیم.

استخر استخراج

استخر استخراج (Mining Pool) یک محل مجازی است که استخراج‌کنندگان در آن جمع می‌شوند و همه برای استخراج یک بلاک تلاش می کنند. در این روش، هر ماینر یا استخراج‌کننده بر اساس توان پردازشی خود سود می‌برد. استخر استخراج به ماینرها این امکان را می‌دهد تا منابع محاسباتی و قدرت پردازشی خود برای استخراج ارزهای دیجیتال را با دیگر ماینرها به اشتراک بگذارند و شانس خود را برای دریافت پاداش بالا ببرند.

در ماه‌های اولیه کار بیت کوین، این امکان وجود داشت که ماینرها مستقیما در پیدا کردن معادله بلاک با یکدیگر رقابت کنند، اما با گسترش شبکه بیت کوین، امروزه شانس پیدا کردن پاداش بلاک به صورت مستقیم تقریبا صفر است.

هر چه تعداد ماینرها و قدرت پردازش سخت افزارها افزایش یابد، حل معادلات پیچیده ریاضی برای ایجاد یک بلاک دشوارتر خواهد شد. چنین قابلیتی سختی استخراج نامیده می‌شود و به منظور تنظیم جریان تولید بیت کوین در سیستم تعبیه شده است.

افزایش روزافزون محبوبیت بیت کوین سبب شده تا سختی شبکه این ارز دیجیتال به شدت افزایش یابد و در نتیجه کار انفرادی را برای ماینرها دشوار کند و باعث شود که ماینینگ شخصی عملا ناکارآمد و منسوخ شود. حتی فارم‌های استخراج بزرگ با صدها دستگاه هم برای استخراج بیت کوین به استخرهای استخراج می‌پیوندند.

با افزایش سختی شبکه و وجود هزینه‌های اولیه و جاری برای استخراج بیت کوین، اگر بدون پیوستن به استخری اقدام به استخراج ارز دیجیتال کنید، نه تنها سودی عاید شما نخواهد شد بلکه ضرر خواهید کرد.

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

روند افزایش سختی استخراج بیت کوین در طول زمان

می‌توان این‌طور گفت که ماینرهای سراسر دنیا قدرت پردازش سخت افزارهای خود را در اختیار استخر استخراج قرار می‌دهند و استخر استخراج به نمایندگی از همه ماینرها در پیدا کردن معادله بلاک‌ها به رقابت با دیگر استخرها می‌پردازد.

با وجود استخرهای استخراج، ماینرها قادر خواهند بود تا با روی هم آوردن توان پردازشی، هش‌های بیشتری تولید کنند. پس از آن پاداش استخراج، بین اعضای استخر متناسب با توان هشی که در دستگاه آن در اختیار استخر قرار داد، تقسیم خواهد شد.

بیت کوین استخرهای استخراج زیادی دارد که از نظر ابعاد و روش پرداخت متفاوتند.

انتخاب استخر استخراج

در هنگام انتخاب استخر استخراج بیت کوین، نکات زیر را باید مد نظر قرار داد:

اندازه استخر: منظور از اندازه یک استخر استخراج میزان ماینرهای آن یا به طور دقیق‌تر میزان قدرت پزداشی آن است. استخرهای بزرگ پرداخت‌های منظم‌تری دارند و از اعتبار بیشتری برخوردارند اما میزان مبلغ پرداختی آن‌ها نسبت به استخرهای کوچک می‌تواند کمتر باشد. از سوی دیگر، هر چند ممکن است استخرهای کوچک پاداش‌های بهتری پرداخت کنند اما از اعتبار کمتری برخوردارند و پرداخت‌های نامنظم‌تری دارند.

کارمزد: کارمزد استخرهای استخراج می‌تواند از صفر تا ۴ درصدِ پاداش استخراج متفاوت باشد. این بدان معناست که برخی از استخرها کارمزدی دریافت نمی‌کنند.

اعتبار و امنیت: مسئله بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که آیا به اندازه کافی به این استخر اعتماد دارید که تقلبی در کارشان صورت نمی‌گیرد و سرمایه را شما را بالا نخواهند کشید و یا این‌که به سادگی هک نخواهند شد و درآمد شما به باد نخواهد رفت. برای دور ماندن از خطراتی از این دست، بهترین راه پیوستن به یک استخر قدیمی است که امتحان خود را پس داده باشد. پیش از این‌که عضو استخری شوید، بازخورد و نظر کاربران را بخوانید. به خاطر داشته باشید که همیشه تعدادی کاربر ناراضی وجود خواهند داشت، پس اجازه ندهید نظرات آن‌ها روی تصمیم شما تاثیر بگذارد.

سیاست پرداخت: این‌که شما تمایل دارید پرداخت‌هایتان به طور مرتب و روزانه و یا این‌که پس از حل و استخراج یک بلاک انجام شود، را پیش از ثبت نام مد نظر قرار دهید و در رابطه با شرایط پرداخت استخرها اطلاعات کافی به دست آورید.

روش‌های پاداش‌دهی استخرهای استخراج

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

پیش از آن‌که نحوه کار روش‌های پاداش‌دهی استخرها را توضیح دهیم، ابتدا باید با مفهومی به اسم سهام «Shares» در استخرها آشنا شویم.

به بیانی ساده، سهام واحدهایی هستند که به صاحبان استخر این امکان را می‌دهند که سهم هر ماینر را نسبت به توان محاسباتی‌ای که در اختیار استخر قرار داده و حتی در برخی موارد نسبت به مدت زمانی که یک ماینر به آن استخر پیوسته، محاسبه کنند. در واقع ماینرها نسبت به سهم قدرت پردازش خود در حل یک بلاک، سهام دریافت می‌کنند. در نهایت با توجه به میزان سهامی که دریافت کردند، استخر به آن‌ها پاداششان را پرداخت می‌کند. با توجه به میزان سهم، پرداخت استخر می‌تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد.

پرداخت به ازای سهم (PPS)

در روش پادش‌دهی PPS که مخفف کلمه Pay Per Share است، استخر استخراج، با توجه به توان محاسباتی که در اختیار شبکه قرار می‌دهید برای شما سهمی مشخص می‌کند. ماینرها به ازای سهامی که در اختیار دارند، می‌توانند در هر مرحله از فرآیند هش کردن و استخراج بلاک، پاداش خود را دریافت کنند.

در واقع PPS به ماینرها این امکان را می‌دهد که در حین مشارکتشان و بدون توجه به این‌که آیا بلاک استخراج شده است یا خیر و همچنین صرف نظر از این‌که درآمد استخر در آن روز به چه صورت بوده، سهم خود از پاداش را دریافت کنند.

برای تحقق چنین سیستم پرداختی، گردانندگان استخرها از موجودی خود سهم ماینرها را پرداخت می‌کنند. نسخه جدیدتر این روش +PPS نام دارد. این روش همانند PPS است و علاوه بر آن کارمزد تراکنش نیز در بلاک لحاظ می‌شود. کارمزد تراکنش پاداش با استفاده از PPLNS بین سهام‌داران توزیع می‌شود.

مبتنی بر نسبت (Proportional)

مشابه با PPS، در این روش هم هر چه قدرت محاسباتی بیشتری در اختیار استخر قرار دهید، سهام بیشتری دریافت خواهید کرد. اما تفاوتش با PPS این است که تنها در صورت استخراج یک بلاک به شما پاداش تعلق خواهد گرفت. در این روش به محض این‌که بلاک ایجاد شد، استخر با توجه به میزان سهامی که ماینرها دریافت کردند، پاداش آن‌ها را پرداخت می‌کند.

در این روش، مقداری که به ازای هر سهم دریافت خواهید کرد برابر با پاداش بلاک تقسیم بر تعداد کل سهام‌های ارائه شده توسط همه ماینرهاست. این بدان معناست که هرچه تعداد ماینرهایی که به استخر می‌پیوندند بیشتر باشد، ارزش سهمی که دریافت می‌کنید کمتر است اما در عوض شانس پیدا شدن بلاک افزایش خواهد یافت.

مبتنی بر امتیاز (Score-Based)

این روش پرداخت به منظور جلوگیری از تعویض مداوم استخر توسط ماینرها طراحی شد. زمان پیوستن شما به استخراج و قدرت هشی که در اختیار استخر قرار می‌دهید، به صورت امتیازی تحت عنوان «امتیازدهی نرخ هش» محاسبه می‌شود. هر چه مدت زمانی که در یک استخر می‌مانید بیشتر باشد، امتیاز شما بیشتر و در نتیجه ارزش سهام شما نیز افزایش خواهد یافت. زمانی که شما استخراج را متوقف کنید، امتیاز شما کمتر می‌شود و به همین نسبت ارزش سهام شما نیز افت می‌کند. در این روش پرداخت، ماینرها پس از استخراج بلاک پاداش دریافت می‌کنند.

پرداخت به ازای N سهام آخر (PPLNS)

در روش PPLNS که مخفف عبارت Pay Per Last N Share است، ماینرها تنها به ازای سهام دریافت شده در طی «پنجره‌ای» که از پیش تعریف‌شده است و با حل بلاک زمان آن به پایان می‌رسد، پاداش دریافت می‌کنند. برخلاف دیگر روش‌های پرداخت، به سهامی که خارج از این پنجره دریافت شود، پاداش تعلق نخواهد گرفت. این پنجره می‌تواند یک چارچوب زمانی باشد مانند مدت زمان لازم برای استخراج یک بلاک و یا این‌که عدد مشخصی مانند N باشد که نشان‌دهنده آخرین سهام‌های دریافت‌شده تا زمان حل بلاک است.

برای مثال، اگر N برابر با ۱ میلیارد باشد، پس از ایجاد بلاک، تنها ۱ میلیارد سهم آخری که به فرآیند استخراج بلاک پیوستند پاداش دریافت خواهد کرد. اگرچه N در جایی به طور صریح و واضح مشخص نشده است، اما معمولا ضریب ثابتی (معمولا ۲) از سختی استخراج استخر است. به همین دلیل، PPLNS را به عنوان «پرداخت به ازای شانس» نیز می‌نامند. چرا که با اجرای صحیح این روش، ماینرها نمی‌توانند زمان درست پیوستن به استخر را پیش‌بینی کنند. با روش PPLNS، اگر ماینرها سهام بیشتری در N سهم آخر دریافت کرده باشند، پاداش بیشتری دریافت می‌کنند و اگر این اتفاق نیفتد نیز چیزی دریافت نمی‌کنند.

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین

در ادامه بزرگ‌ترین استخرهای استخراج بیت کوین بر مبنای سهمشان از نرخ هش کل شبکه بیت کوین را معرفی می‌کنیم.

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

سهم استخرهای استخراج مختلف از نرخ هش شبکه بیت کوین

توجه: ممکن است برخی از استخرهایی که در ادامه معرفی می‌شوند، برای کاربران ایرانی قابل استفاده نباشند و با توجه به تحریم‌ها، ریسک‌هایی را متوجه‌ ماینرهای ایرانی کنند. بنابراین حتما قبل از استفاده از یک استخر استخراج بیت کوین، درباره آن تحقیق و پرس و جو کنید. برای این‌کار می‌توانید به بخش پرسش و پاسخ سایت ارزدیجیتال (استک) مراجعه فرمایید.

استخر BTC.comبهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

ابعاد: بزرگ

کارمزد: ۱.۵%

روش پرداخت: FPPS

بی‌تی‌سی‌دات‌کام یکی از بزرگ‌ترین استخرهای استخراج بیت کوین است که ابتدا توسط شرکت Blocktrail تاسیس و راه‌اندازی شد، اما در حال حاضر شرکت بیت‌ مین (Bitmain) مالک آن است. BTC.com پیش از راه‌اندازی استخرش در سال ۲۰۱۶، به دلیل ارائه خدمات کیف پول و همچنین کاوشگر بلاک چین خود شناخته‌شده بود.

در حال حاضر بیش‌ترین نرخ هش در بین استخرهای استخراج متعلق به BTC.com است. این استخر روش پرداخت مختص به خود را دارد که FPPS نام دارد که در گروه روش پرداخت PPS قرار می‌گیرد.

کارمزد این استخر استخراج ۱.۵ درصد است و حداکثر زمان لازم برای انتقال پاداش‌ها به کاربران ۲ ساعت است. لازم به ذکر است که سقف پرداخت این سایت ۰.۰۰۱ بیت کوین است.

بی‌تی‌سی‌دات‌کام، از ابتدای سال جاری با حذف پیش شماره ایران (۹۸+) در سیستم ثبت‌نام خود، دسترسی ایرانیان به این استخر را محدود کرد و کاربران ایرانی مشکلات زیادی در کار با این استخر استخراج دارند.

مزایا:

 • استخری شناخته‌شده و بزرگ
 • کارمزد برداشت پایین
 • کارمزد تراکنش در واریزها لحاظ می‌شود.

معایب:

 • کارمزد ۱.۵%
 • شرکت گرداننده‌ی آن بیت مین است که با توجه به بحث‌های تمرکززدایی در بیت کوین کمی بحث برانگیز است.

استخر AntPoolبهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

ابعاد: متوسط

کارمزد: ۱-۴%

روش پرداخت: PPLNS و +PPS

انت‌پول یکی از شناخته‌شده‌ترین استخرهای استخراج بیت کوین است. این استخر همانند BTC.com توسط بزرگ‌ترین تولیدکننده سخت‌افزار استخراج بیت کوین جهان و ماینرهای انت‌ ماینر یعنی شرکت بیت مین اداره می‌شود.

ایجاد یک حساب کاربری در Antpool رایگان است. شما قادر به انتخاب حالت استخراج همتا به همتای انفرادی با سخت‌افزار خودتان (کارمزد ۱%) هستید یا می‌توانید بین PPLNS (کارمزد صفر درصد) و +PPS (کارمزد ۴ درصدی پاداش استخراج و ۲% استخراج) یکی را انتخاب کنید.

کارمزد تراکنش‌ها پنهان است و انت‌پول هنوز مقدار دقیق آن را اعلام نکرده است. واریز پاداش انت‌پول به صورت روزانه و حدود ساعت ۱۰صبح UTC و برای پاداش‌های بیشتر از ۰.۰۰۱ BTC صورت می‌گیرد.

رابط کاربری سایت خوب و کاملا ارگونومیک است. درآمد و نرخ هش شما از طریق پنل کاربری به راحتی قابل مشاهده است و شما می‌توانید نرخ هش خود را به صورت دقیقه‌ای، ساعتی و یا حتی روزانه کنید.

از جمله اقدامات امنیتی این استخر می‌توان به احراز هویت دو مرحله‌ای، قفل کیف پول و همچنین هشدار ایمیل اشاره کرد.

از آنجایی که گردانندگان و صاحبان استخر AntPool و BTC.com یکی هستند، دسترسی ایرانیان به خدمات این استخر هم با مشکلاتی مواجه است.

مزایا:

 • دو نوع روش پرداخت متفاوت ارائه می‌دهد.
 • بسیار امن است.
 • رابط کاربری خوب

معایب:

 • همانند BTC.com، توسط شرکت بیت مین مدیریت می‌شود؛ که با توجه به بحث‌های تمرکززدایی بیت کوین کمی بحث برانگیز است.
 • کارمزد تراکنش نامشخص

استخر F2Poolبهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

ابعاد: متوسط – بزرگ

کارمزد: ۲.۵%

روش پرداخت: +PPS

اف‌۲‌پول یکی از بزرگ‌ترین و اولین استخرهای استخراج ارز دیجیتال است که در چین واقع است. این استخر در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد و در حال حاضر با ۱۰.۸ درصد از کل قدرت هش شبکه بیت کوین، پس از BTC.com در رتبه سوم استخرهای پرقدرت استخراج بیت کوین قرار دارد.

سیستم پاداش‌دهی F2Pool، بر مبنای +PPS است و کارمزدی ۲.۵ درصد از کاربرانش دریافت می‌کند که نسبت به استخرهای دیگر عدد قابل توجهی است. واریز این استخر به صورت خودکار و روزانه صورت می‌گیرد و حداقل برداشت آن ۰.۰۰۵ BTC است.

این استخر علاوه بر بیت کوین، استخراج ارزهایی چون لایت کوین، اتریوم و زی کش را نیز پشتیبانی می‌کند.

برخلاف دیگر استخرهای چینی، زبان سایت آن انگلیسی است و به سادگی قابل فهم است. این سایت بر روی پروتکل HTTPS کار می‌کند و از ویژگی‌های امنیتی همچون قفل کیف پول بیت کوین بهره می‌برد. لازم به ذکر است که پس از ثبت نام در این سایت، شما مجاز به تغییر آدرس ایمیل خود نیستید.

کاربران و ماینرهای ایرانی در حال حاضر مجاز به استفاده از این استخر هستند و تاکنون مشکلی در این رابطه گزارش نشده است.

مزایا:

 • آستانه پرداخت بسیار پایین
 • ارائه‌دهنده خدمات استخراج ارزهای دیگر به غیر از بیت کوین
 • واریز روزانه و مرتب پاداش استخراج

معایب:

 • کارمزد بالای ۲.۵ درصدی

استخر SlushPoolبهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

ابعاد: متوسط – بزرگ

کارمزد: ۲%

روش پرداخت: مبتنی بر امتیاز

اسلاش‌پول، اولین استخر استخراج بیت کوین است که در سال ۲۰۱۰ آغاز به کار کرد. این استخر در دسامبر ۲۰۱۰ اولین بلاک خود را استخراج کرد و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۵,۰۰۰ بلاک استخراج کرده است.

این استخر توسط شرکت ساتوشی لبز (Satoshi Labs) که در کشور چک واقع شده است اداره می‌شود. ساتوشی لبز سازنده کیف پول سخت افزاری ترزور هم است. علاوه بر اولین کیف پول آفلاین بیت کوین و اولین نقشه جهان بیت کوین محور، پروتکل استراتوم ماینینگ که اکنون توسط سایر استخرها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسط این شرکت فناوری ایجاد شد.

استخر SlushPool به دلیل استفاده از روش پاداش‌دهی مبتنی بر امتیازش منحصر به فرد است. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، این سیستم پاداش‌دهی را می‌توان به عنوان راهکاری برای وفادار نگه داشتن کاربران و ماینرها در نظر گرفت. این استخر کارمزدی ۲ درصدی از هر پاداش استخراج شده دریافت می‌کند.

این استخر پیش از ثبت نام و ورود به سیستم، یک حساب کاربری آزمایشی در اختیار ماینرها قرار می‌دهد تا با استفاده از آن به طور کامل به سازوکار این استخر استخراج واقف شوند. این ویژگی می‌تواند برای ماینرهای تازه‌کار بسیار مفید و راهگشا باشد.

محیط کاربری اسلاش‌پول بسیار کاربرپسند است و اطلاعات مفیدی ارائه می‌دهد. این سایت به صورت مداوم نمودارها، اطلاعات و خبرهای منتشر شده در صفحات اجتماعی خود را در داشبوردش بروزرسانی می‌کند.

مزایا:

 • محیط کاربری کاربرپسند
 • قدیمی‌ترین استخر استخراج بیت کوین
 • روش پرداخت مبتنی بر امتیاز، احتمال تقلب را کاهش می‌دهد و کاربر را وفادار نگه می‌دارد.

معایب:

 • میزان کارمزد نسبت به استخرهای دیگر کمی زیاد است.
 • با توجه به روش پرداخت مبتنی بر امتیاز این استخر، با توقف فعالیت ماینینگ از طرف کاربر، امتیاز او و در نتیجه ارزش سهامش به شدت کاهش می‌باید.

استخر ViaBTCبهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

ابعاد: متوسط

کارمزد: ۳%

روش پرداخت: PPS, PPLNS

ویا بی‌تی‌سی یکی دیگر از استخرهای استخراج شناخته‌شده‌ی متوسط چینی است که در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد. این استخر استخراج چینی ۸.۷ درصد از کل نرخ هش بیت کوین را در اختیار دارد.

علاوه بر بیت کوین، این استخر از استخراج ارزهایی چون لایت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، اتریوم کلاسیک، زی کش، دش، مونرو و بیت‌مارک نیز پشتیبانی می‌کند. این استخر همچنین امکان ماینینگ ترکیبی را نیز برای کاربرانش فراهم می‌کند، به این صورت که ماینرهای بیت کوین کش، به صورت رایگان Syscoin و ماینرهای لایت کوین نیز دوج‌کوین دریافت خواهند کرد.

این استخر استخراج ۳ روش پرداخت متفاوت PPS+، PPLNS و SOLO را ارئه می‌دهد که نرخ کارمزد برای هر کدام به ترتیب برابر است با ۴، ۲ و ۱ درصد.

مزایا:

 • استخراج ارزهای دیگر به غیر از بیت کوین را نیز پشتیبانی می‌کند.
 • سه روش پرداخت متفاوت ارائه می‌دهد.
 • واریز روزانه پاداش استخراج
 • ماینینگ ترکیبی

معایب:

 • دربافت کارمزد قابل توجه

استخر BTC.TOPبهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

ابعاد: متوسط

کارمزد: –

روش پرداخت: –

استخر استخراج چینی بی‌تی‌سی‌دات‌تاپ، در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. بنیان‌گذار این شرکت ژیانگ ژور (Jiang Zhour) یکی از کارکنان سابق چاینا موبایل است. اندازه این استخر متوسط است.

در حال حاضر استخر BTC.TOP یک استخر خصوصی است و نمی‌توان به آن ملحق شد، مگر اینکه یک فارم بزرگ با صدها دستگاه باشید. این شرکت تا به امروز هیچ برنامه مشخصی برای امکان مشارکت عموم مردم ارائه نکرده است.

چیزی که کاربران بلافاصله پس از ورود به وب‌سایت این استخر دستگیرشان می‌شود این است که اطلاعات زیادی در رابطه با این پلتفرم در وب‌سایت این شرکت ارائه نشده و زبان اصلی آن چینی است.

این استخر خصوصی چینی توانسته در برابر غول‌های این عرصه همچون BTC.com و F2Pool قد علم کند و حرفی برای گفتن داشته باشد.

مزایا:

 • قدرت پردازش بالا

معایب:

 • عدم ارائه اطلاعات کافی
 • استخر خصوصی

استخر Bitfuryبهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

ابعاد: متوسط

کارمزد: ۰%

روش پرداخت: –

حتما پیش از این نام بیت‌فیوری را به سبب دستگاه‌ها و دیگر خدمات استخراج آن شنیده‌اید. این شرکت سازنده سخت‌افزار و تراشه‌های استخراج است و در سطح بین المللی شناخته‌شده است.

استخر Bitfury همانند BTC.TOP یک استخر و در واقع فارم خصوصی است که در گرجستان واقع شده است. این استخر معمولا فقط برای فارم خودش کار می‌کند.

در حال حاضر سهم این استخر از بلاک‌های استخراج‌شده بیت کوین ۳.۲ درصد است.

مزایا:

 • کارمزد ۰% (معمولا برای خودش کار می‌کند)

معایب:

 • استخر خصوصی

استخر Kano CKPoolبهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

ابعاد: کوچک

کارمزد: ۰.۹%

روش پرداخت: PPLNS

کانوسی‌کی‌پول که با نام کانوپول نیز شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد. این استخر کوچک ارائه‌دهنده مدل پرداخت PPLNS است و کارمزدی ۰.۹ درصدی را از ماینرهای خود دریافت می‌کند.

با توجه به این‌که روش پرداخت PPLNS است، پس از اینکه هر بلاک استخراج شد باید منتظر تایید بیش از ۱۰۱ بلاک دیگر بمانید و پس از آن استخر سهم شما از پاداش استخراج را برایتان واریز خواهد کرد که ممکن است کمی زمان‌بر باشد. اما هیچ محدویت و سقفی برای واریز مکرر پاداش وجود ندارد.

رابط کاربری وب‌سایت این استخر به هیچ وجه کاربرپسند نیست و حتی می‌توان گفت که آزاردهنده است. به همین جهت به نظر می‌رسد که نیاز به بروزرسانی و بهبود دارد.

این استخر دارای ویژگی‌های امنیتی بسیار خوبی از جمله احراز هویت دو مرحله‌ای به عنوان یک لایه امنیتی اضافی است.

مزایا:

 • کارمزد کم
 • امنیت خوب
 • جامعه

معایب:

 • رابط کاربری ضعیف

استخر Bixinبهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

ابعاد: بزرگ

کارمزد: ۴%

روش پرداخت: PPS

بیژین یکی از بزرگ‌ترین استخرهای استخراج بیت کوین چینی است. این شرکت علاوه بر استخر، ارائه‌دهنده خدمات کیف‌پول نیز هست.

این استخر از مدل پرداخت PPS برای پرداخت پاداش استخراج استفاده می‌کند. پاداش ماینرها به صورت روزانه و سریع واریز می‌شود. کارمزدی که این استخر در ازای عضویت ماینرها دریافت می‌کند ۴% است که رقم قابل توجهی است.

از لحاظ امنیتی، این استخر ادعا می‌کند که در برابر حملات دیداس (DDoS) ایمن است.

مزایا:

 • کاربرها می‌توانند، پاداش را از قبل پیش‌بینی کنند.

معایب:

 • کارمزد بسیار بالا
 • کاربران چینی در استفاده از این استخر اولویت دارند.

سخن آخر

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال 2019

با افزایش سختی شبکه بیت کوین و به تبع آن پایین آمدن عملکرد دستگاه‌های استخراج، نیاز به مشارکت با یگدیگر و استخر در کنار هم سبب ایجاد استخرهای استخراج بیت کوین شد.

همان‌طور که در بالا دیدید، استخرهای مختلفی برای استخراج بیت کوین وجود دارد که هر کدام از آن‌ها خدمات مختلف و پاداش استخراج متفاوتی را ارائه می‌کنند. پیوستن به استخر استخراج اقدامی درست و منطقی است.

پیش‌تر نیز عنوان شد که در انتخاب استخر استخراج باید به اندازه، روش پرداخت و کارمزد آن توجه کرد و با آگاهی کامل در رابطه با آن‌ها تصمیم گرفت.

شاید گزینه استخراج انفرادی یا «سولو ماینینگ» شما را وسوسه کند، چرا که تحت این شرایط شما مجبور نخواهید بود که پاداش استخراج خود با کسی شریک شوید. اما به دلیل سختی فوق‌العاده‌ بالای شبکه بیت کوین، برای داشتن شانس دریافت پاداش از فعالیت ماینینگ باید به استخرها بپیوندید.

پیوستن به استخر بزرگ و شناخته شده برای کسب تجربه و فرا گرفتن زیر و بم این کار می‌تواند موثر باشد. پس از آشنایی کافی با این کار می‌توانید استخرهای متعدد و ناشناخته‌تر ماینینگ را هم امتحان کرده و سودآوری خود را به حداکثر مقدار ممکن برسانید.

نوشته بهترین استخرهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹ اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − ده =