ارز دیجیتالموبایل

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور)

به نظر می‌رسد که استلار در کف قیمت خود قرار داشته باشد. با این حال عدم رسیدن آن به بالای مقاومت ۰.۰۶۵ دلاری نشان می‌دهد که در سطوح بالا تقاضا برای آن به شدت کاهش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

حمایت روانی و اصلی استلار در قیمت ۰.۰۶۰ دلار بسته شده است. هر گونه کاهش به زیر این حمایت می‌تواند باعث یک روند نزولی شدید شود که هدفش ۰.۰۵ خواهد بود.

روند کوتاه مدت استلار زمانی صعودی خواهد شد که بتواند از خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر) که هم‌اکنون در قیمت ۰.۰۶۷ دلار قرار دارد، عبور کند.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل های ارائه شده در این بخش، ترجمه ای از تحلیلگران برتر رسانه های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود ، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است، همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند ، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی استلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۵ شهریور ۱۳۹۸

استلار در یک روند نزولی قرار دارد و در زیر خطوط میانگین متحرک (مووینگ اوریج‌ها) که هر دو رو به پایین میل‌ می‌کنند، معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

روند صعودی استلار وقتی آغاز خواهد شد که قیمت بتواند به بالای خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر) و همچنین مقاومت ۰.۰۷۲ دلار برسد. اگر موفقیت آمیز باشد، قیمت می‌تواند به راحتی تا ۰.۰۸۱ و پس از آن تا ۰.۰۹۷ دلار افزایش یابد.

از دیدگاه نزولی، حمایت استلار در ۰.۰۶۵ دلار بسته شده است که اگر شکسته شود، کف‌های جدیدی را تشکیل خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

استلار در روز ۱۴ آگوست به زیر حمایت بحرانی خود یعنی ۰.۰۷۲ دلار رسید. خرس‌ها نتوانستند قیمت را به سطوح پایین‌تر بکشانند و همینطور گاوها هم نتوانستند دوباره قیمت را به بالای ۰.۰۷۲ دلار ببرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

هم‌اکنون استلار در تلاش است تا خودش را مجددا احیا کند اما این برای آن نیاز دارد تا از خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر) عبور کند. اگر موفق به این کار شود، نشان می‌دهد که سقوط اخیر یک تله خرسی بوده است.

از طرف دیگر، اگر طی سه الی چهار روز آینده استلار نتواند از EMA 20 که هم‌اکنون در قیمت ۰.۰۷۵ دلار واقع است، عبور کند، دوباره خطر سقوط بیشتر به سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

استلار در روز ۹ آگوست برای مدتی به زیر حمایت بحرانی ۰.۰۷۲ رسید اما خرس‌ها نتوانستند سقوط بیشتری را رقم بزنند. این نشان می‌دهد که در سطوح پایین خریداران وارد می‌شوند. این ارز دیجیتال توانست از حمایت خود دفاع کند و تا نزدیکی خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر) برگردد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

در صورت رسیدن قیمت به بالای خط EMA و بسته شدن آن در بالای این خط، می‌توانیم انتظار تغییر روند نزولی به صعودی را داشته باشیم.

از سوی دیگر و از دیدگاه نزولی اگر قیمت قیمت استلار به پایین‌تر از ۰.۰۷۱ برسد و در زیر این حمایت بسته شود، می‌توانیم انتظار سقوط به ۰.۰۵ دلار را هم داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۵ مرداد ۱۳۹۸

در حالی که بیشتر ارزهای دیجیتال مطرح بازار در حال تجربه کردن یک روند صعودی هستند، استلار به سختی توانست خودش را تکان دهد. این نشان می‌دهد که میل به فعالیت هم در میان خریداران و هم در بین فروشندگان پایین است. بعد از این دوره آرامش نسبی، نوسانات شدت خواهند گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

اگر نوسانات در طرف مثبت افزایش یابد و قیمت استلار بتواند به بالای خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر) برسد، می‌توانیم انتظار صعود تا SMA 50 (خط قرمز در تصویر) را داشته باشیم. در حال حاضر EMA و SMA به ترتیب در قیمت‌های ۰.۰۸۶ و ۰.۰۹۹ دلار قرار دارند. در صورتی که قیمت به بیش از ۰.۱ دلار برسد، جهش بلند استلار تا ۰.۱۴۵ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

از دیدگاه نزولی، اگر نوسانات به سمت منفی افزایش یابند و قیمت به زیر ۰.۰۸۱ دلار برسد، احتمال سقوط قیمت تا ۰.۰۷۶ دلار و سپس ۰.۰۷۲ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۸ مرداد ۱۳۹۸

حمایت ۰.۰۸۱ دلاری برای استلار همچنان حفظ شده است که می‌تواند در این بازار نزولی خبر خوبی باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

با این حال، اگر استلار نتواند خودش را به بالای خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر) برساند، ریسک شکسته شدن حمایت ۰.۰۸۱ دلار و سقوط قیمت به ۰.۰۷۲ دلار افزایش می‌یابد.

خطوط میانگین متحرک رو به پایین میل می‌کنند و شاخص RSI هم در محدوده منفی قرار دارد که نشان می‌دهند وضعیت فعلا صعودی نیست.

اولین نشانه تغییر روند وقتی نمایان می‌شود که قیمت بتواند از خط EMA 20 عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱ مرداد ۱۳۹۸

استلار در یک رنج معاملاتی بین ۰.۸ تا ۰.۱۴۸ دلار قرار دارد. بهترین راه برای ترید در رنج این است که در نزدیکی پایین رنج بخرید و در نزدیک سقف آن بفروشید. با این حال، تا زمان رد شدن قیمت از مقاومت موجود در EMA 20 (خط بنفش در تصویر) پیشنهاد خرید نمی‌دهیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

منطقه حمایتی اصلی استلار بین ۰.۰۸۵ تا ۰.۰۸ بسته شده است. اگر این حمایت شکسته شود و قیمت به زیر ۰.۰۸ دلار کاهش یابد، می‌توانیم انتظار سقوط به پایین ترین قیمت سال ۲۰۱۹ یعنی ۰.۰۷۲ دلار را داشته باشیم.

از دیدگاه صعودی، استلار برای رسیدن به روند صعودی باید بتواند از مقاومت ۰.۰۹۸ دلاری عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۵ تیر ۱۳۹۸

استلار دو روز پیش به زیر ۰.۰۸۵ دلار سقوط کرد اما خیلی زود در ۰.۰۸۰ دلار با حمایت مواجه شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

اگر حمایت ۰.۰۸۰ دلار شکسته می‌شد احتمال سقوط تا ۰.۰۷۲ وجود داشت.

در حال حاضر استلار در حال فاصله گرفتن از نقطه حمایتش است اما برای صعود مناسب باید مقاومت موجود در EMA 20 (خط بنفش در تصویر) را بشکند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۱ تیر ۱۳۹۸

تقاطع نزولی در میانگین‌های متحرک استلار مشاهده می‌شود که یک نشانه منفی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

در صورتی که استلار قادر به حفظ خط روند ایجاد شده نباشد، احتمال سقوط تا قیمت ۰.۰۸۹ وجود دارد.

محل تلاقی محدوده حمایتی سبز رنگ و کانال صعودی، از احتمال بازگشت خوبی خبر می‌دهد. اما حرکت RSI در محدوده نزدیک به ۳۰ می‌تواند فروشندگان را دوباره به بازار برگرداند.

در دیدگاه صعودی نیز هدفی که برای استلار می‌توان قائل شد، ۰.۱۴۸ و در گام بعدی سقف کانال صعودی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۴ تیر ۱۳۹۸

استلار یکی از آن ارزهای دیجیتالی است که هفته گذشته سرمایه‌گذارانش را نا امید کرد. با این حال همچنان احتمال جهش مجدد آن بالاست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

این ارز دیجیتال حمایت قدرتمند خود را در ۰.۱۱۵ دلار حفظ کرده است. شاخص RSI در محدوده مثبت قرار دارد و خطوط میانگین متحرک هم رو به بالا میل می‌کنند.

مقاومت اصلی استلار همچنان در قیمت ۰.۱۴۸ دلار بسته شده که با عبور از آن، یک الگوی سر و شانه معکوس تکمیل خواهد شد. هدف این الگو قیمت ۰.۲۲ دلار خواهد بود. معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر یا همان فروش اضطراری خود را روی ۰.۱۱۳ دلار تنظیم کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

استلار بر روی خط حمایت ۰.۱۱۵ دلار خود را تثبیت کرده است. هر چند در تلاش است تا از خط روند نزولی که باعث تشکیل یک مثلث نزولی شده، عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

هر دو میانگین متحرک به حالت صاف درآمده‌اند و RSI در نزدیکی ۵۰ قرار دارد که نشانه‌ای از تعادل شکل گرفته بین خریداران و فروشندگان است.

در صورت عبور از خط روند نزولی، قیمت تا مقاومت بعدی که در ۰.۱۴۸ قرار گرفته می‌تواند حرکت کند. شکسته شدن این مقاومت منجر به تکمیل الگوی سر و شانه معکوس خواهد شد که هدف نهایی آن ۰.۲۲۴ دلار است.

از این جهت معامله‌گران می‌توانند منتظر بسته شدن قیمت بر روی ۰.۱۴۸ باشند تا پس از آن با اطمینان بیشتری اقدام به خرید کنند.

دیدگاه صعودی در صورت شکسته شدن حمایت ۰.۱۱۵ دلار، اعتبار خود را از دست خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

استلار در محدوده نوسان ۰.۱۱۵ – ۰.۱۴۸ دلار به تله افتاده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

در صورتی که استلار محدوده را رو به بالا بشکند و بر روی خط گردن بسته شود، الگوی سر و شانه معکوس تایید خواهد شد و سطح ۰.۲۲۴ دلاری هدف بعدی استلار خواهد بود.

اما در صورتی که استلار موفق به تثبیت قیمت بر روی ۰.۱۲۷ دلار نشود، فروشندگان می‌توانند قیمت استلار را تا ۰.۱۱۵ پایین بکشند. شکسته شدن این سطح استلار را به نقطه حمایت بعدی در ۰.۰۸۵۵ دلار هدایت می‌کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

الگوی سر و شانه معکوس در استلار، با بسته شدن قیمت روزانه بالای سطح ۰.۱۴۸۶ دلار کامل خواهد شد. هدف این الگو در صورت تایید اعتبار آن، قیمت ۰.۲۲۴ خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

هر دو میانگین متحرک در حال صاف شدن هستند و RSI نیز در حال حرکت به محدوده میانی است. این می‌تواند نشانه‌ای از تثبیت قیمت در آینده باشد.

در صورتی که استلار به زیر ۰.۱۱۵ دلار سقوط کند، حمایت بعدی در نقطه ۰.۰۸۶ قرار خواهد داشت.

معامله‌گران می‌توانند با شکسته شدن معتبر و بسته شدن کندل روزانه بر روی ۰.۱۴۸۶ دلار، با اطمینان بیشتری اقدام به خرید استلار کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۴ خرداد ۱۳۹۸

استلار چند روز پیش (۱۶ می) توانست از مقاومت سربار خود یعنی ۰.۱۴۸ دلار عبور کند، اما دوامی نیاورد و خیلی زود قیمت به سطوح پایین‌تر برگشت. قیمت هم‌اکنون سعی می‌کند تا از خط روند نزولی بلند مدت (long-term downtrend line در تصویر) عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

در صورت موافقیت آمیز بودن حرکتی که در بالا به آن اشاره کردیم، قیمت می‌تواند بار دیگر به بالای ۰.۱۴۸ دلار برسد که اگر این‌گونه شود، می‌توانیم هدف بعدی را در قیمت ۰.۲۲۴ دلار در نظر بگیریم که البته یک مقاومت جزئی هم در ۰.۱۷۷ دلار، سر راه استلار هست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

استلار در صعودی قابل انتظار تا قیمت ۰.۱۴ دلار با سرعت زیادی بالا رفت و هم‌اکنون روی خط شکست روند نزولی بلند مدت (long-term downtrend line در تصویر) معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

با فاصله گرفتن قیمت از خط روند نزولی، تلاش مجدد برای عبور از مقاومت ۰.۱۴ دلار آغاز می‌شود که اگر موفقیت آمیز باشد می‌توانیم انتظار جهش تا ۰.۲۲ دلار را داشته باشیم، البته با در نظر گرفتن یک مقاومت کوچک در ۰.۱۷۷ دلار.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

استلار در این مدت به حدی ضعیف بوده که تا حمایت بحرانی خود یعنی ۰.۰۸ دلار سقوط کرده است. خط EMA 20 به سمت پایین میل می‌کند و شاخص RSI در نزدیکی اشباع فروش قرار دارد که نشان دهنده وضعیت خوبی نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

هر گونه جهش مجدد در خط EMA 20 (خط بنفش تصویر) و SMA 50 (خط قرمز تصویر) با مقاومت رو برو خواهد شد که در صورت شکسته شدن می‌توانیم انتظار جهش تا ۰.۱۲ را داشته باشیم. همچنین از نظر ما احتمال حفظ شدن حمایت ۰.۰۸ دلاری بالاست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

استلار دوباره به زیر خط روند صعودی (uptrend line – در تصویر) رسید اما در سطوح پایین خریداران آن را دوباره بالا کشاندند. حمایت ۰.۰۹۴ دلار بسیار قدرتمند عمل کرده است اما در صورت شکسته شدن آن احتمال سقوط تا ۰.۰۸ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

از سوی دیگر و از دیدگاه صعودی اگر استلار بتواند به بالای خطوط میانگین متحرک برسد، احتمالا قادر به جهش تا ۰.۱۲۰۳ دلار خواهد بود. در حال حاضر هر دو خط میانیگن متحرک مسطح هستند و شاخص RSI هم در نزدیکی ۵۰ قرار دارد. این‌ها نشان می‌دهند که به احتمال فراوان در چند روز آینده شاهد تثبیت قیمت باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

استلار در روز ۲۵ آوریل به زیر خط روند نزولی از الگوی وج (کنج) رو به بالا کاهش یافت که یک نشانه منفی است. با این حال از دیدگاه صعودی، اگر استلار از سطوح فعلی به سمت بالا جهش کند، در قیمت ۰.۱۲ دلار با مقاومت روبرو خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

در صورتی که استلار نتواند خود را احیا کند، الگوی وج تکمیل خواهد شد و هدف آن قیمت ۰.۰۸ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

استلار طی یک هفته گذشته بین ۰.۱۱۰ و ۰.۱۲۰ دلار در نوسان بوده است. خط EMA مسطح است و شاخص RSI هم در نزدیکی ۵۰ قرار دارد که نشان می‌دهند ثبات قیمت همچنان ادامه دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

با عبور قیمت از ۰.۱۲، این ارز دیجیتال تا خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) صعود خواهد کرد. در صورت عبور قیمت از ۰.۱۴۸ دلار دیدگاه ما درباره این ارز دیجیتال مثبت خواهد بود.

از دیدگاه نزولی اگر قیمت به زیر ۰.۱۱۰ برسد، روند نزولی تشدید خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

استلار همچنان در یک محدوده معاملاتی تنگ معامله می‌شود. گاوها هم‌اکنون در تلاش برای دفاع کردن از حمایت موجود در خط MA 50 هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

هر دو خط میانگین متحرک مسطح هستند و شاخص RSI هم در نقطه وسط قرار دارد که هر دو نشان دهنده یک تثبیت قیمت در کوتاه مدت هستند. مقاومت استلار برای صعود شدید در قیمت ۰.۱۴۸ دلار قرار دارد. روی تصویر مقاومت‌ها و حمایت‌های استلار مشخص شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

استلار در تلاش برای رد شدن از خط مقاومت است. قیمت در ۳ آوریل به سمت پایین حرکت کرد اما در خط EMA 20 با حمایت مواجه شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

اگر استلار بتواند از مقاومت ۰.۱۲۸ دلاری خود عبور کند، می‌توان انتظار رشد قیمتی تا سطوح ۰.۱۴ دلار را داشت. ۰.۱۴ دلار احتمالا مقاومت به شدت قدرتمندی باشد چراکه خط روند نزولی بلند مدت (long-term downtrend) دقیقا در بالای این سطح قرار دارد. از دیدگاه نزولی، خط EMA 20 به عنوان حمایت عمل می‌کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۰ فروردین ۱۳۹۸

اگر چه استلار طی دو روز گذشته در بالای EMA 20 معامله شده است، هنوز برای جهش مجدد به سطوح بالاتر آماده نیست. اگر این ارز دیجیتال یکبار دیگر به زیر خط EMA 20 (که در تصویر با رنگ قرمز نشان داده شده است) کشیده شود و سپس به زیر خط روند صعودی (uptrend line) برسد، روند نزولی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

از دیدگاه صعودی، با عبور قیمت از ۰.۱۱، رشد قیمت تا سطوح ۰.۱۳ دلار دور از ذهن نیست. همچنین حمایت روانی استلار در سطوح ۰.۰۸ دلار بسته شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

استلار همچنان خود را بالا نگه‌داشته است و برای رد شدن از مقاومت قدرتمند خود تلاش می‌کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

عبور استلار از قیمت ۰.۱۱ دلار می‌تواند موجب رشد تا سطوح ۰.۱۴ دلار شود. با توجه به وضعیت رو به بالای خطوط EMA و MA و همچنین شاخص RSI، می‌توانیم به شکسته شدن مقاومت خوش‌بین باشیم. تریدرها می‌توانند سطح ۰.۰۸ را به عنوان توقف ضرر یا همان فروش اضطراری در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

استلار طی چند روز گذشته در نزدیکی میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه یعنی ۰.۰۸ دلار معامله شده است و مقاومت آن در قیمت ۰.۱۰ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

شکسته شدن مقاومت ۰.۱۰ دلاری می‌تواند قیمت را تا سطوح ۰.۱۳ دلار بالا بکشاند. حمایت قدرتمند استلار در قیمت ۰.۰۷۲ دلار بسته شده است و پایین‌تر از آن احتمال سقوط و روند نزولی شدید وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۴ اسفند ۱۳۹۷

استلار طی سه روز گذشته در عبور از خط میانگین متحرک ساده (SMA) ناتوان بوده است. با این حال این ارز دیجیتال توانسته است تا خود را بالا نگه‌ دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

استلار در خط میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه حمایت می‌شود. وسط بودن شاخص RSI و مسطح بودن خطوط میانگین متحرک نشان از برابری تعداد خریداران و فروشندگان دارد.

کاهش قیمت استلار به زیر خط میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه سقوط شدیدی را رقم خواهد زد. از سوی دیگر عبور از خط میانگین متحرک ساده (SMA) احتمالا جهش تا قیمت ۰.۱۳ دلار را رقم خواهد زد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

استلار در سه روز گذشته در حال تلاش برای عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بوده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

شکسته شدن این مقاومت می‌تواند موجب افزایش قیمت استلار تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه شود.

اما با این حال نشانه‌های صعودی برای استلار چندان قوی نیست.

درصورتی که استلار موفق به تثبیت قیمت بر روی EMA20 نشود، می‌توان انتظار داشت این ارز دیجیتال در چند روز آتی حرکت افقی داشته باشد. شاخص‌ها نیز از این موضوع حکایت دارند.

در صورتی که استلار حمایت ۰.۰۷۲ را بشکند، دیدگاه صعودی نامعتبر شده و حمایت بعدی در نقطه ۰.۰۵۷ خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

صعود استلار در ۸ فوریه خیلی دوامی نداشت و قیمت نتوانست خودش را به بالای میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه برساند که نشان دهنده کمبود تقاضا حتی در این سطوح است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

با توجه به اینکه هر دو خط میانگین متحرک متمایل به پایین هستند و شاخص RSI در محدوده منفی قرار دارد، بازار همچنان نزولی و در دست خرس‌هاست. اگر قیمت استلار به زیر ۰.۰۷۲ دلار برسد احتمال ادامه سقوط تا ۰.۰۵ دلار وجود خواهد داشت.

از سوی دیگر اگر استلار بتواند خود را در این سطوح حفظ کند و به بالای میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه برسد، شاهد تلاش برای عبور از خط روند نزولی (downtrend line) خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

هنوز هیچ نشانه مثبتی از تغییر روند نزولی استلار دیده نمی‌شود. این ارز دیجیتال در محدوده نزدیک به پایین‌ترین قیمت ۱۲ ماه اخیر خود در حال معامله است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

میانگین‌های متحرک حالت نزولی به خود گرفته‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه اشباع فروش قرار دارد.

حمایت پیش روی روند نزولی استلار در ۰.۰۷۴ دلار قرار دارد که در صورت شکسته شدن آن استلار می‌تواند تا ۰.۰۵۹ نیز سقوط کند.

در صورتی که روند تغییر کند و بر روی میانگین‌های متحرک EMA-20 و SMA-50 تایم‌فریم روزانه تثبیت شود، احتمال افزایش آن تا ۰.۱۳۴ دلار وجود دارد. شکسته شدن این مقاومت می‌تواند استلار را تا مرز ۰.۱۸۴ دلار نیز هدایت کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۹ بهمن ۱۳۹۷

استلار پایین‌ترین حمایت شکل گرفته یک سال اخیر را در ۰.۰۹۲۸ دلار شکسته است که یک نشانه منفی محسوب می‌شود.

هر دو میانگین متحرک به صورت نزولی درآمده و شاخص RSI در منطقه اشباع فروش قرار دارد که بیانگر برتری عرضه بر تقاضاست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

حمایت‌های پیش روی استلار ۰.۰۷۸۶ دلار و ۰.۰۵۸ دلار است.

در صورتی که قیمت دوباره بر روی ۰.۰۹۲۸ برگردد، امکان بازگشت آن تا خط روند نزولی وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲ بهمن ۱۳۹۷

روز ۱۹ ژانویه گاو ها تلاش کردند تا استلار را به سطوح بالا برسانند اما این ارز دیجیتال در عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) ناتوان بود. در حال حاضر حمایت بحرانی استلار در سطح ۰.۱۰۲ دلار بسته شده است و خرس‌ها در تلاش برای شکستن آن و پایین‌ بردن قیمت هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

اگر قیمت استلار به زیر ۰.۱۰۲ کاهش یابد، احتمال سقوط تا ۰.۰۹۲ دلار وجود خواهد داشت و اگر این سطح هم حمایت نشود روند نزولی ادامه خواهد یافت. هر دو خط میانگین متحرک به سمت پایین میل می‌کنند و شاخص RSI هم در منطقه منفی است که نشان می‌دهد احتمال سقوط از صعود بیشتر است.

اولین نشانه‌های نزولی وقتی رقم خواهند خورد که قیمت استلار به بالای خط روند نزولی (Downtrend Line در تصویر) برسد. با رسیدن قیمت به بالای ۰.۱۳۴ دلار می‌توانیم تغییر روند کوتاه مدت از نزولی به صعودی را تایید کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۵ دی ۱۳۹۷

پس از شکسته شدن مثلث متقارن در جهت نزولی، استلار در تلاش برای تثبیت بر روی ۰.۱ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

در صورتی که این حمایت شکسته شود، بازگشت دوباره قیمت به ۰.۰۹۲ دلار امری محتمل است.

تمامی شاخص‌ها از برتریت دیدیگاه نزولی در شرایط فعلی نسبت به دیدگاه صعودی حکایت دارند.

دیدگاه نزولی در صورتی که استلار از ۰.۱۳۴ دلار عبور کند، اعتبار خود را از دست می‌دهد. از این جهت توصیه‌ای برای معامله استلار پیش از شکسته شدن این مقاومت نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۸ دی ۱۳۹۷

روند کوتاه مدت استلار در محدوده‌ کوچکی در حال نوسان است و این در حالی است که روند بلندمدت آن هنوز نزولی به نظر می‌رسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

شکسته شدن مقاومت ۰.۱۳۴ دلار علامت مثبتی است که می‌تواند قیمت را به سوی مقاومت بعدی در سطح ۰.۱۸۴ دلار هدایت کند.

هرچند اگر گاوها در شکستن مقاومت اساسی شکل گرفته در ۰.۱۳۴ دلار ناموفق عمل کنند، این ارز دیجیتال به بازه نوسانی خود با حمایت ۰.۱۱ دلار دوباره بازمی‌گردد.

زیر این سطح جفت ارز استلار/دلار می‌تواند دوباره با حمایت ۰.۰۹۳ دلار برخورد کند. با این حال علائم صعودی یا نزولی بودن استلار شفافیت کافی را ندارد و از این توصیه خرید و فروش آن را نمی‌کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۱۱ دی ۱۳۹۷

گاوها در تلاش هستند تا قیمت استلار را به بالا میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه برسانند. خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه در حال پایین آمدن است که روند نزولی بلند مدت را تایید می‌کند. در کوتاه مدت شاخص RSI زیر ۵۰ بوده و میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه مسطح است که احتمال ثبیت قیمت را می‌دهد. اگر قیمت به زیر ۰.۱۱ دلار کشیده شود، سقوط ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

در دیدگاه صعودی اگر قیمت استلار به بالای خط EMA بیست روزه برسد، به احتمال زیاد قیمت تا مقاومت ۰.۱۳ دلار رشد خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۴ دی ۱۳۹۷

استلار بعد از ناتوانی در عبور از مقاومت سربار خود، سقوط کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

هم‌اکنون حمایت این ارز دیجیتال در سطح ۰.۱۲ دلار قرار دارد که در صورت شکسته شدن آن می‌توانیم منتظر سقوط به قیمت ۰.۱۱۱۹ دلار باشیم. این حمایت به شدت قدرتمند است و در صورت شکسته شدن آن، قیمت ۰.۰۹ دلار برای این ارز دیجیتال خالی از لطف نیست.

در دیدگاه صعودی اگر استلار بتواند از مقاومت ۰.۱۳۴ دلار عبور کند، احتمال صعود به ۰.۱۸۴ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۷ آذر ۱۳۹۷

استلار پس از رقم زدن ۰.۰۹۲ دلار به عنوان کمترین قیمت خود در سال جاری، در حال اصلاح قیمت است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

اگر گاوها موفق شوند از سد مقاومتی ۰.۱۳۴ دلار عبور کنند، مقصد بعدی آن‌ها ۰.۱۸۴ دلار خواهد بود؛ هرچند احتمال روی دادن آن بسیار کم است.

الگوی صعودی در نمودار دیده نمی‌شود. شاخص RSI در منطقه بیش از حد فروخته شده قرار دارد. در صورتی که استلار در اصلاح قیمتی خود ناموفق عمل کند، احتمال دارد چند روز آتی را مشغول تثبیت قیمت باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار – ۲۰ آذر ۱۳۹۷

پس از برگشت به خط روند نزولی هنوز مقاومت ۰.۱۳۴ دلار که نقش حمایت را ایفا می‌کرد، شکسته نشده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 3 سپتامبر (۱۲ شهریور)

در صورتی که حمایت ۰.۱۰۵ دلار شکسته شود، استلار در حمایت بعدی در سطح ۰.۰۸ دلار متوقف خواهد شد. شاخص‌های میانگین متحرک و قدرت نسبی همگی از مسیر نزولی استلار حکایت دارند.

در مقابل احتمال دارد استلار در محدوده ۰.۱۰۵ – ۰.۱۳۴ دلار تثبیت شود. هنوز علائمی از برگشت روند و صعودی بودن در استلار مشاهده نمی‌شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار

نوشته تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور) اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + ده =