ارز دیجیتالموبایل

تعداد تراکنش‌های شبکه بیت کوین به بیش از ۵۰۰ میلیون رسید

تعداد تراکنش‌های تاییدشده بیت کوین در عمر ۱۱ ساله‌اش از ۵۰۰ میلیون عدد عبور کرد. به گفته کارشناسان، این اتفاق یکی از بزرگترین دستاورهایی است که پادشاه ارزهای دیجیتال تا به اینجا موفق به کسب آن شده است.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از وب‌سایت تحلیلی ساتوشی (Satoshi)، تاکنون بیش از نیم میلیارد تراکنش در شبکه بیت کوین انجام و تایید شده است.

جیمسون لوپ (Jameson Lopp)، مدیر ارشد فناوری شرکت کاسا (Casa) و بنیان‌گذار سایت ساتوشی، با انتشار توییتی در این مورد نوشت:

امروز در بلاک شماره ۶۱۶,۰۶۴ تعداد تراکنش‌های تایید‌شده بیت کوین در شبکه بلاک چین به ۵۰۰ میلیون رسید.

تعداد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین
تعداد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین

اولین تراکنش بیت کوین ۱۲ ژانویه ۲۰۰۹ (۲۳ دی ۱۳۸۷) انجام شد. ساتوشی ناکاموتو و هال فینی (Hal Finey) فقید، طرفین اولیه این تراکنش بودند. ناکاموتو ۱۰ بیت کوین را به صورت آزمایشی برای فینی فرستاد و سپس خود شروع به استخراج کرد.

ده ماه بعد در ۵ اکتبر ۲۰۰۹ (۱۳ مهر ۱۳۸۸)، شرکت نیو لیبرتی استاندارد (New Liberty Standard) اولین نرخ مبادله دلار و بیت کوین را تعیین کرد. در آن زمان هر دلار آمریکا ارزشی معادل ۲۳۰۰.۰۳ بیت کوین داشت.

اولین استفاده از بیت کوین برای خرید یک کالای واقعی نیز ۲۲ می ۲۰۱۰ (۱ خرداد ۱۳۸۹) اتفاق افتاد. در این رویداد مشهور شخصی به نام لازلو در ازای دریافت دو پیتزا، ۱۰,۰۰۰ بیت کوین پرداخت کرد. این برنامه‌نویس در انجمن بیت کوین تاک این پیشنهاد را به کاربران داده بود. یک نوجوان به نام جرمی استوردیونت (Jeremy Sturdivant) با نام کاربری «Jercos» این پیشنهاد را قبول کرد و به این ترتیب اولین تراکنش بیت کوین برای خرید یک کالای فیزیکی ثبت شد.

حالا و بعد از گذشت ۱۱ سال، بیت کوین با عبور از ۵۰۰ میلیون تراکنش تاییدشده، یک نقطه عطف دیگر را پشت سر گذاشت. یک کاربر توییتر با نام کاربری «Hodlonaut» در این باره نوشت:

بیت کوین در مورد اینکه ویژگی‌های تغییرناپذیری و مقاومت در برابر سانسورش چقدر انقلابی و بی‌سابقه است حرف نمی‌زند، بلکه عمل می‌کند. بیت کوین همه این ویژگی‌ها را دارد.

The post تعداد تراکنش‌های شبکه بیت کوین به بیش از ۵۰۰ میلیون رسید appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهارده =