ارز دیجیتالموبایل

تلگرام اطلاعات جذب سرمایه ارز دیجیتال خود را به کمیسیون بورس آمریکا نداد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، در تاریخ دوم ژانویه (۱۲ دی) درخواستی را به دادگاه ارائه داده است تا پلتفرم پیام‌رسان تلگرام را وادار کند که نحوه استفاده از پول‌هایی را که در عرضه اولیه (ICO) توکن گرام (Gram) به دست آورده بود، گزارش دهد.

به گزارش کوین تلگراف، SEC ادعا کرده است سوابق درخواست شده از تلگرام ارتباط بسیار زیادی به پرونده‌ی شکایت این نهاد از تلگرام دارد. این کمیسیون مدعی است ۱.۷ میلیارد دلاری که تلگرام از فروش اولیه توکن‌های خود سرمایه‌پذیری کرده است، نوعی فروش اوراق بهادار ثبت نشده است.

در این درخواست از تلگرام خواسته شده مستندات و اظهارات خود را نسبت به مبالغ، منابع و محل مصرف آن‌ها ارائه دهد. در درخواست آمده است:

در حال حاضر مدعی‌علیه (تلگرام) از افشای سوابق بانکی در مورد چگونگی استفاده از ۱.۷ میلیارد دلاری که در دو سال اخیر از سرمایه‌گذاران دریافت شده است، خودداری می‌کنند و از پاسخ به سوالات مربوط به وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذار امتناع می‌ورزند.

در ماه اکتبر (مهر) نیز، SEC با اعلام اقدام اضطراری علیه تلگرام، ادعا کرد فروش اولیه توکن‌های گرام در واقع فروش بدون مجوز اوراق بهادار بود. این منجر به تاخیر در راه‌اندازی بلاک چینِ تون (Ton) شد. با این حال تلگرام ادعا می‌کند این توکن‌ها اوراق بهادار نیستند.

طبق ادعای SEC، موارد خواسته شده در درخواست اخیر، به پرونده در جریان نیز مربوط می‌شود:

سوابق بانکی درخواست شده با موضوعات مورد بحث در پرونده فعلی بسیار مرتبط هستند. از جمله اینکه تلگرام چه مقدار از این پول و به چه طریقی مصرف کرده است؛ هزینه‌کردِ این مبالغ برای توسعه بلاک چینِ تون و همسان کردن پیام‌‎رسان تلگرام با بلاک چین تون و سایر برنامه‌های مرتبط چگونه بوده است.

The post تلگرام اطلاعات جذب سرمایه ارز دیجیتال خود را به کمیسیون بورس آمریکا نداد appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =