کسب و کار مفیدموبایل

توییتر استفاده از تصاویر متحرک PNG را به‌خاطر یک حمله توییتری ممنوع کرد

توییتر استفاده از تصاویر PNG را به‌خاطر حمله‌ای که به اکانت توییتری بنیاد صرع شد و باعث انتشار تصاویر متحرکی گردید که می‌توانستند باعث تشنج در افراد حساس به نور گردند، ممنوع کرد.

توییتر در این‌رابطه باگی را کشف کرده که به کاربران اجازه می‌داد تا تنظیمات پخش خودکار را دور بزنند و چندین تصویر متحرک با فرمت APNG را در یک توییت واحد منتشر کنند.

توییتر در توضیح این اتفاق گفته است:

ما می‌خواهیم همه کاربران تجربه ایمنی در توییتر داشته باشند. گرچه تصاویر APNG سرگرم‌کننده بودند، اما آن‌ها به تنظیمات پخش خودکار احترام نمی‌گذاشتند، به همین دلیل، ما امکان اضافه کردن آن‌ها به توییت‌ها را حذف می‌کنیم. این کار به‌خاطر سلامتی کسانی که به حرکت و تصاویر متحرک حساس هستند (از جمله افراد مبتلا به صرع) انجام شده است.

توییت‌هایی که در حال‌حاضر دارای تصاویر APNG هستند، از این شبکه اجتماعی حذف نخواهند شد، اما به‌زودی فقط تصاویر GIF قابل استفاده خواهند بود. به‌گفته‌ سایت خبری یاهو، توییتر تایید کرده که فایل‌های APNG برای حمله به بنیاد صرع استفاده نشده‌اند، اما وجود چنین باگی بدین معنی است که این فایل‌ها می‌توانند برای انجام چنین اقدامات مخربی در آینده مورد استفاده قرار گیرند.

حملات به حساب توییتری بنیاد صرع، در ماه گذشته، که ماه آگاهی درباره بیماری صرع بود، اتفاق افتاد. در این حملات ترول‌ها با استفاده از هشتگ‌های این بنیاد‌ و نیز حساب توییتری آن، تصاویر متحرکی با افکت‌های آزاردهنده نور منتشر کردند. هنوز مشخص نیست که چند نفر از کاربران تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اند، اما بنیاد صرع گفته است که با پلیس در این رابطه همکاری می‌کند و علیه اکانت‌هایی که احتمال می‌رود در این کار دخیل بوده‌اند، شکایت کرده است.

یکی از هیئت‌منصفه‌های تگزاس در سال ۲۰۱۶ اعلان کرده بود که تصویر متحرک می‌تواند به‌عنوان نوعی سلاح کشنده در نظر گرفته شود. ماجرا از این قرار بود که مردی یک تصویر چشمک‌زن GIF را برای خبرنگاری که بیماری صرع داشت فرستاده بود و باعث ایجاد تشنج در او شده بود.

توییتر گفته است که به‌دنبال ایجاد قابلیت مشابهی به جای APNG است که برای همه کاربران بهتر خواهد بود.

نوشته توییتر استفاده از تصاویر متحرک PNG را به‌خاطر یک حمله توییتری ممنوع کرد اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =