ارز دیجیتالموبایل

جلسه اضطراری شش بانک مرکزی برای بررسی ارزهای دیجیتال!

شش بانک مرکزی بزرگ دنیا از جمله بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی اروپا، اواسط آوریل (فروردین) به منظور بررسی جوانب مختلف ارزهای دیجیتال با پشتوانه بانک‌های مرکزی به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

به گزارش خبرگزاری ژاپن تایمز و به نقل از منابع نزدیک به این بانک‌ها، رؤسای شش بانک مرکزی کانادا، بریتانیا، ژاپن، سوئد، سوئیس و بانک مرکزی اروپا، در خصوص بحث بر سر آینده ارزهای دیجیتال ملی، فرصت‌های پیش روی آنها، چالش‌های بالقوه از جمله تسویه حساب‌های ارزی و محافظت در مقابل حملات سایبری جلسه‌ای برگزار خواهند کرد.

مقامات این بانک‌های مرکزی در شهر واشنگتن و در حاشیه کنفرانس صندوق بین‌المللی پول نشستی را برگزار خواهند کرد. طبق شنیده‌ها، گزارش اجمالی این نشست در آینده و تا پایان سال ۲۰۲۰ در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

از لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک، به عنوان یکی از عمده دلایلی افزایش فعالیت بانک‌های مرکزی در ارتباط ارزهای دیجیتال و به ویژه ارزهای دیجیتال ملی که با پشتوانه بانک‌های مرکزی کار می‌کنند، یاد می‌شود.

لیل برینارد (Lael Brainard)، از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو)، روز چهارشنبه (۱۶ بهمن) بر ضرورت تعیین چارچوب‌های قانونی در بخش‌های عمومی و خصوصی در ارتباط با ارزهای دیجیتال تاکید کرد. به گفته وی تهدیدات این ارزها در ثبات نظام‌های اقتصادی باید مورد بررسی قرار گیرد. برینارد طی سخنرانی خود در نشستی در کالیفرنیا افزود:

با توجه به نقش پر اهمیت دلار، ضروری است که همچنان جایگاهی محوری در خصوص تحقیق و توسعه سیاست‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال با پشتوانه بانک‌های مرکزی (CBDC) داشته باشیم.

چین مدت‌هاست بر روی یوآن دیجیتال خود کار می‌کند. بانک مرکزی چین (بانک خلق چین)، در بیانیه‌ای که ماه ژانویه (دی) منتشر شد، عنوان کرد که ارز دیجیتال این کشور با پشتوانه دولتی به خوبی در حال پیشرفت است.

The post جلسه اضطراری شش بانک مرکزی برای بررسی ارزهای دیجیتال! appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 1 =