ارز دیجیتالموبایل

جهش عجیب قیمت سهام تسلا؛ رشدی سریع‌تر از بیت کوین!

یکی از محققین موسسه تحقیقاتی GLJ، از افزایش شدید قیمت سهام شرکت تِسلا، به عنوان جهشی مشابه حباب بیت کوین یاد کرده است.

به گزارش بلومبرگ، سرعت جهش سهام تسلا از جهشی که منجر به رسیدن بیت کوین بالاترین قیمتش شد، بیشتر است. این خبرگزاری در عین حال بزرگ‌نمایی بیش از اندازه سهام تسلا را رد کرد. گوردون جانسون (Gordon Johnson)، یکی از محققین GLJ، نیز این وضعیت را به دوران صعودی بیت کوین تشبیه کرده است.

شاخص‌ قدرت نسبی (RSI)، در ارتباط با سهام تسلا در تایم فریم ۱۴ روزه رقم ۹۲.۵ را نشان می‌دهد. ماه دسامبر ۲۰۱۷، زمانی که بیت کوین در قیمت ۱۹,۵۱۱ در نوسان بود، این شاخص از مرز ۹۱ عبور نکرد و پیش از شکستن این سطح شروع به کاهش کرد. تفاوت وضعیت آن زمان بیت کوین و وضعیت فعلی تسلا را می‌توان کمتر بودن شدت اشباع خرید (به نسبت بیت کوین) در ارتباط با این شرکت خودروسازی دانست.

به یاد داشته باشید، وقتی شاخص قدرت نسبی از رقم ۷۰ عبور کند، بیانگر اشباع خرید در ارتباط با یک دارایی یا سهام است. از طرف دیگر کاهش این رقم به زیر ۳۰، نشان از اشباع فروش دارد.

مایکل نووگراتز (Novogratz Michael)، سرمایه‌گذار و میلیاردر مشهور، در اظهارنظری عنوان کرده بود که افزایش قیمت واحدهای سهام تسلا درست به مانند حباب بیت کوین است که سال ۲۰۱۷ شاهدش بودیم. وی در ادامه افزود:

تسلا مانند سال ۲۰۱۷ بیت کوین است و حالا دیگر کوچکترین خبر خوب هم باعث جهت دهی به بازار می‌شود.

نووگراتز در پایان نسبت به وضعیت صعودی بیت کوین ابراز امیدواری کرد و آن را «جلوتر از آلت کوین‌ها» توصیف کرد. به عقیده او نبود کاربرد برای آلت کوین‌ها نقطه ضعف آنها در مقابل بیت کوین است.

The post جهش عجیب قیمت سهام تسلا؛ رشدی سریع‌تر از بیت کوین! appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =