ارز دیجیتالموبایل

رئیس صندوق بین‌المللی پول: باید از ارزهای دیجیتال استقبال کنیم

کریستین لاگارد (Christine Lagarde) یکی از گزینه‌های احتمالی ریاست بانک مرکزی اروپا، بر این عقیده است که بانک‌های مرکزی و سازمان‌های مالی علاوه بر اینکه وظیفه حمایت و حفاظت از مصرف‌کنندگان را بر عهده دارند، باید در برابر نوآوری‌هایی مانند ارزهای دیجیتال نگاهی باز و پذیرا داشته باشند.

به گزارش کوین‌تلگراف، لاگارد که در حال حاضر ریاست صندوق بین‌المللی پول را بر عهده دارد، در گفتگو با کمیته امور اقتصادی و مالی مجلس اروپا گفت:

بانک‌های مرکزی و قانون‌گذاران مالی باید با آغوش باز پذیرای فرصت‌های به وجود آمده توسط تغییر و تحول‌های سال‌های اخیر باشند و از آن استقبال کنند.

او در نطق آغازین خود اظهار داشت:

در رابطه با فناوری‌های جدید از جمله ارزهای دیجیتال، باید از خطرات آن مانند ثبات اقتصادی، فعالیت‌های مجرمانه و حفظ حریم خصوصی آگاه باشیم. ما با اعمال قوانین مناسب می توانیم این فناوری را به جهتی هدایت کنیم که برای عموم مردم منفعت داشته باشد. این جمله به این معناست که ما باید فواید گسترده اجتماعی این نوآوری را به رسمیت بشناسیم و فضای لازم برای توسعه را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

لاگارد وعده داد که در صورت انتخاب او به ریاست بانک مرکزی اروپا، کاری خواهد که سازمان‌ها به‌ سرعت خود را با شرایط مالی همواره متغیر این روزها سازگار کنند.

همچنین لاگارد پیش‌تر، در ماه فوریه مدعی شده بود که قانون‌گذاری جهانی ارزهای دیجیتال امری «اجتناب‌ناپذیر» و لازم است.

او در ماه آوریل هم در گزارشی اذعان کرده بود که نوآوری‌های اخیر در زمینه‌ی بلاک چین در حال لرزاندن پایه‌های نظام‌های مالی سنتی در جهان است و تأثیر مستقیمی بر متصدیان کنونی این نظام‌ها خواهد داشت.

نوشته رئیس صندوق بین‌المللی پول: باید از ارزهای دیجیتال استقبال کنیم اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هفده =