کسب و کار مفیدموبایل

شرکت سامسونگ گزارش مالی درآمد خود در سال 2019 را منتشر کرد

شرکت کره‌ای سامسونگ عملکرد مالی خود در سال 2019 را اعلام کرد. اخیرا هم سود این شرکت در سه‌ماهه آخر سال 2019 به دلیل کاهش فروش تراشه‌های حافظه و پنل‌های صفحه‌نمایش کاهش یافته است.

بخشی از افزایش درآمد سامسونگ در بخش فروش‌ تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها نیز در فصل تعطیلات حاصل شده است. با این حال، درآمد و سود حاصل از فروش بخش موبایل سامسونگ به دلیل مخارج زیاد مربوط به بازاریابی و فروش ضعیف تلفن‌های پرچمدار کاهش یافته است.

درآمد سامسونگ در سال 2019در کنار اعلام آمار فروش و درآمد در سه‌ماهه آخر سال، یک گزارش کلی هم از درآمد سالانه سامسونگ منتشر شده است. بخش IT و ارتباطات موبایلی سامسونگ به فروش 107.07 تریلیون وون (واحد پول کره جنوبی) رسیده که بالاترین رقم در سه سال گذشته است. البته، بخش الکترونیک سامسونگ برخلاف بخش موبایل، بدترین تجربه مالی خود از سال 2017 تاکنون را تجربه کرد.

در بخش سود حاصل از فروش نیز سامسونگ چندان هم عالی عمل نکرده است. تجارت بخش موبایل این شرکت در سال 2019 مبلغ 9.27 تریلیون وون سود عملیاتی داشته که بدترین نتیجه سه سال اخیر سامسونگ به حساب می‌آید. سود کلی این بخش همانند سود عملیاتی کاهش یافته تا درآمد سالانه بخش نیمه‌هادی‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی 50 درصد کاهش یابند. به عبارتی ساده‌تر می‌توان گفت که درآمد این بخش فقط یک سوم از درآمد سال 2018 این بخش است.

درآمد سامسونگ در سال 2019
تعطیلی کارخانه سامسونگ در کشور چین به دلیل شیوع ویروس خطرناک کرونا

آمار و ارقام گزارش درآمد مالی سامسونگ در سال 2019 را مشاهده کردیم. اما باید کمی هم درباره برنامه‌های آینده و انتظارات از این شرکت صحبت کنیم؛ سامسونگ انتظار دارد که فروش ضعیفی در بخش تراشه‌های موبایل، پنل‌های OLED و لوازم الکترونیکی داشته باشد. این شرکت می‌خواهد که عملکرد کلی خود در تجارت سال 2020 را بهبود ببخشد، اما دنیای تجارت سرشار از ابهامات و اتفاقات غیرمنتظره است.

نوشته شرکت سامسونگ گزارش مالی درآمد خود در سال 2019 را منتشر کرد اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =