ارز دیجیتالموبایل

قیمت بیت کوین از ۹,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ مقاومت روانی شکسته شد!

بیت کوین معمولا روزهای آخر هفته [میلادی] را با بدون سر و صدا پشت می‌گذارد، ولی این هفته را می‌توان یک استثنا برای پادشاه ارزهای دیجیتال دانست؛ چرا که توانست مقاومت روانی و پر اهمیت ۹,۰۰۰ دلاری‌اش را شکسته و به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۲۰ برسد.

به گزارش بیت کوینیست، بیت کوین روز گذشته را در کانال ۸,۰۰۰ دلار سپری کرد. پس از آن بود که جهش بزرگش به سمت ۹,۰۰۰ دلار آغاز شد و در حال حاضر هر واحد از این ارز دیجیتال در رقم ۹,۱۰۰ دلار معامله می‌شود.

پس از انتشار اخبار فعالیت و رویکرد چین در خصوص فناوری بلاک چین که ماه نوامبر (آبان) شاهدش بودیم، این اولین بار است که قیمت بیت کوین از ۹,۰۰۰ دلار عبور کرده است. به عقیده کارشناسان جهش قیمت ماه نوامبر به دلیل ترس از عقب افتادن (FOMO) بود.

روند صعودی بیت کوین از اوایل ماه جاری میلادی شروع شد؛ جایی که با بالا گرفتن تنش‌های جغرافیایی-سیاسی، رشد بیت کوین آغاز شد و قیمت آن به ۸,۰۰۰ دلار رسید و حالا با افزایش قیمت شدید، از ۹,۰۰۰ دلار عبور کرد، افزایشی که تنها در مدت زمانی ده روزه اتفاق افتاد.

از ابتدای سال جدید میلادی تا به اینجا، بیت کوین توانسته ۲,۰۰۰ دلار بر قیمت خود بیفزاید و طی سه هفته افزایشی ۲۸ درصدی را تجربه کند.

فیل بی فیل بی (FilbFilb)، از تحلیل‌گران حوزه بیت کوین ضمن بیان این مسئله که عملکرد بیت کوین بهتر از پیش‌بینی‌ها بوده است، در توییتر خود می‌نویسد:

به صورت غیرمنتظره و غافلگیرکننده، بیت کوین بی سر و صدا عملکردی بسیار بهتر از پیش‌بینی‌ها دارد.

طبق پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رفت که بیت کوین تا پایان ماه فوریه (بهمن) در محدوده ۸,۵۰۰ دلار انباشت داشته باشد و روند افزایش قیمتش از آنجا آغاز شود.

در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را شکسته است، مسئله‌ای که بیانگر روندی شدیداً صعودی است. در صورت تدوام این روند، تقاطع طلایی در تایم فریم روزانه نیز اتفاق میفتد. به یاد داشته باشید که تقاطع طلایی، چند هفته گذشته در تایم فریم ۴ ساعته اتفاق افتاد.

آخرین باری که در شاهد تقاطع طلایی در تایم فریم روزانه بودیم به اواسط ماه آوریل (فروردین) سال ۲۰۱۹ باز می‌گردد. در آن مقطع که قیمت بیت کوین ۴,۵۰۰ دلار بود، میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روز یکدیگر را قطع کردند.

تحلیل‌گران تکنیکال روند فعلی بازار را به شدت صعودی و مثبت ارزیابی می‌کنند. «دیو د ویو» (Dave The Wave)، از تحلیل‌گران مطرح بیت کوین ضمن بیان این مسئله که در حال حاضر بیت کوین ۶۰ درصد از سقوط قیمتش از ۲۰ هزار دلار را جبران کرده است، می‌نویسد:

دلیل این اتفاق نبود درک و فهم از تابع نماییِ قیمت از جانب بسیاری از افراد است.

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ۲۴۹ میلیارد دلار رسیده است که از ماه نوامبر بی‌سابقه بوده است. اوضاع برای آلت کوین‌ها شبیه به هم نیست، اما به طور کلی می‌توان گفت از رشد بیت کوین، همه آنها نیز سود برده‌اند.

اتریوم با افزایش ۳ درصدی در رقم ۱۷۶ دلار معامله می‌شود و ریپل نیز با رسیدن به ارزش بازار ۱۰ میلیارد، به رقم ۰.۲۴۶ دلار (افزایش ۴ درصدی) رسیده است.

دو هاردفورک بیت کوین نیز در حال حاضر در وضعیت سقوط قرار دارند؛ بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) پس از آنکه هفته گذشته به بالاترین قیمت خود رسید، با دامپ شدید دست و پنجه نرم می‌کند. قیمت استلار ۶ درصد افزایش یافته است و از طرف دیگر XLM توانسته از ترون پیشی بگیرد.

بیت کوین با دارا بودن ۶۸ درصد سهم از بازار، حاکم بلا منازع صنعت ارزهای دیجیتال است.

The post قیمت بیت کوین از ۹,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ مقاومت روانی شکسته شد! appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =