ارز دیجیتالموبایل

قیمت بیت کوین به مرز ۹,۴۰۰ دلار رسید؛ بلاتکلیفی در بازارهای سهام

قیمت بیت کوین امروز به مرز ۹,۴۰۰ دلار رسید که بالاترین سطح نسبت به سه ماه اخیر است.

به گزارش کوین دسک، نکته جالب توجه این است که رشد قیمت بیت کوین از ۹,۱۰۰ دلار به ۹,۴۰۰ دلار، در کمتر پنج دقیقه اتفاق افتاد و رکورد ۸۳ روز گذشته شکسته شد.

رشد هفتگی بیت کوین حدود ۱۲ درصد و رشد ماهانه آن ۳۰ درصد است. بیت کوین در یک سال اخیر افزایش بیش از ۱۶۰ درصدی را تجربه کرده است.

قیمت بیت کوین به مرز ۹,۴۰۰ دلار رسید؛ بلاتکلیفی در بازارهای سهام
نموداری که رشد قیمت بیت کوین را به خوبی نشان می‌دهد.

پادشاه ارزهای دیجیتال در حالی به صعود خود ادامه می‌دهد که بازارهای مالی جهان در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برند. روز گذشته، ۲۸ ژانویه (۸ بهمن)، شاخص میانگین صنعتی داو جونز ۱.۶ درصد سقوط کرد و شاخص S&P 500 هم با ۱.۵ درصد کاهش، روز وحشتناکی را برای سرمایه‌گذاران سهام رقم زد.

سو ژو (Su Zhu)، از سرمایه‌گذاران بزرگ ارزهای دیجیتال، درباره علت رشد قیمت بیت کوین اظهار داشت که به دلیل بلاتکلیفی ناشی از شیوع ویروس کرونا در چین، سرمایه‌گذاران به دنبال بازار دیگری هستند که سرمایه‌هایشان را در آن قرار دهند.

ژو گفت:

افزایش قیمت بیت کوین از آسیا نشات می‌گیرد، چراکه بازگشایی بازار سهام چین بعد از تعطیلات، به دلیل ویروس کرونا به تعویق افتاده است و بنابراین احتمالا معامله‌گرانی که صبرشان تمام شده است، در این وضعیت نگاهی به بازار ارزهای دیجیتال انداخته باشند که هفت روز هفته و ۲۴ ساعته باز است.

ژیهان چو (Jehan Chu)، یکی از فعالین حوزه بلاک چین، اظهار داشت که در مقابل نوسانات بسیار شدیدی که در محیط کلان اقتصادی شاهدش هستیم، بیت کوین دیگر پر مخاطره به نظر نمی‌رسد.

چو گفت:

رشد اخیر قیمت بیت کوین تنها شروعی بر یک حرکت صعودی بزرگ‌تر است که از چند ماه پیش شکل گرفته است. موجی مداوم از تشنج، از جمله تنش‌های ایران، کشمکش‌های سیاسی آمریکا و حالا ویروس کرونا در حال بی ثبات کردن بازارهای عمومی است که سرمایه‌گذاران را به سمت یافتن پناهگاه‌های جایگزین برای [حفظ] سرمایه می‌برد.

The post قیمت بیت کوین به مرز ۹,۴۰۰ دلار رسید؛ بلاتکلیفی در بازارهای سهام appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =