ارز دیجیتالموبایل

قیمت قراردادهای آتی بیت کوین در بازار بورس CME به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار رسید

قراردادهای آتیِ ثبت شده در بازار بورس کالاهای شیکاگو (CME) به بالاترین رقم خود در چند ماه گذشته رسید و روز جمعه از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار به ازای هر واحد، عبور کرد.

به گزارش کوین دسک، روز جمعه، ساعت ۱۱:۴۰ به وقت جهانی، قراردادهای آتی CME با ثبت رقم ۱۰,۰۳۰، و با عبور از مقاومت روانی به بالاترین میزان خود از ۲۶ اکتبر سال گذشته (۴ آبان ۱۳۹۸) رسید.

رسیدن به ارقام پنج رقمی چندان طول نکشید و بلافاصله به زیر ۱۰,۰۰۰ سقوط کرد. در حال حاضر هر قرارداد آتی در محدوده ۹,۸۵۰ دلار معامله می‌شود.

قراردادها ماه فوریه در روزهای گذشته دوبار از مرز ۱۰,۰۰۰ گذشت اما نتوانست این رقم را حفظ کند. روز پنجشنبه نیز، رقم این قراردادها تا ۱۰,۰۱۰ دلار بالا رفت اما بازهم به زیر این میزان سقوط کرد.

به گفته کارشناسان، افزایش موقعیت‌ها در بازارهایی نظیر CME و بکت (Bakkt) موجب این جهش در قیمت قراردادها شده است. قراردادهای باز در بازار CME نیز روز چهارشنبه به بالاترین رقم در پنج ماه گذشته رسید و توانست رکورد ۲۴۹ میلیون دلار را به ثبت برساند. حجم معاملات قراردادهای آتی نسبت به دو هفته قبل که به ۱۸۵ میلیون دلار رسیده بود، در روز چهارشنبه با افزایش ۳۴.۵ درصدی همراه شد. در طرف دیگر، قراردادهای بکت، روز چهارشنبه به رکورد ۱۳ میلیون دلار رسید و توانست رکورد ۱۲ میلیون دلاری‌اش، که هفته گذشته ثبت شده بود، را پشت سر بگذارد.

با وجود اینکه بازار قراردادهای آتی توانست تا رقمی بیش از ۱۰,۰۰۰ اوج بگیرد، نرخ معاملات آنی بلافاصله سقوطی ۱۲۸ دلاری را تجربه کرد. شاخص جهانی قیمت بیت کوین در هفته‌های گذشته بالاترین قیمت ۹,۸۷۲ دلار را ثبت کرده بود.

جهش ۳۰ درصدی قیمت بیت کوین در ماه ژانویه (دی)، از ماه می سال گذشته (اردیبهشت) بی‌سابقه بوده است. به عبارت دیگر عملکرد بیت کوین در ماه گذشته را می‌توان بهترین عملکرد در میان ماه‌های ژانویه در هفت سال گذشته دانست.

در حال حاضر، پادشاه ارزهای دیجیتال از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۳۶ درصد افزایش قیمت داشته است. طبق گزارش کوین مارکت کپ، آلت کوین‌هایی نظیر ایاس، لایت کوین و اتریوم نیز ۷۰ تا ۷۵ درصد رشد داشته‌اند.

The post قیمت قراردادهای آتی بیت کوین در بازار بورس CME به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار رسید appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سیزده =