کسب و کار مفیدموبایل

ماکلاب به دنبال تحقق شعار “سبک تازه زندگی” است!

ماکلاب

ماکلاب باشگاهی است که با شعار سبک تازه زندگی وارد کار شده و خدمات متنوع خرید با تخفیف را بر بستر شبکه پذیرندگان خود و با استفاده از ماکارت، بن کارت و کد تخفیف به اعضای خود ارائه می‌دهد. این باشگاه بزرگ متکی بر جمعیت خود توانسته با هزاران مرکز ارائه خدمات و کالا قرارداد ببندد که تفاوت‌های ماهوی با پلتفرم‌های تخفیف فروشی دارد.

به گزارش آی‌تی‌رسان، نشست خبری معرفی امکانات جدید مجموعه ماکلاب به میزبانی صاحب امتیاز این برند یعنی شرکت توسعه تجارت آرکانیک روز گذشته برگزار شد که حاوی نکات جالبی از این استارتاپ تازه وارد بود.

ماکلاب به گفته مدیرعاملش، چندماهی است که پرچم خود را بالا برده و با یک برنامه‌ریزی بلندمدت به فعالیت خود می‌پردازد. شباهت‌های زیاد این استارتاپ به سایت‌های تخفیف گروهی از جمله سوالاتی بود که از سوی خبرنگاران مطرح شد و خان آبادی، مدیرعامل ماکلاب در پاسخ به این سوالات گفت: بنای کار سایت‌های تخفیف گروهی این است که تخفیف فروشی می‌کنند و حق الزحمه‌ای را از بابت کم کردن تخفیف ارائه شده از سوی کسب و کار بر می‌دارند. اما مدل کسب و کار ما این گونه نیست و ما با دریافت حق اشتراک، تمامی تخفیف‌های ارائه شده کسب و کارها را در اختیار کاربر می‌گذاریم.

او در پاسخ به سوال خبرنگار آی‌تی‌رسان مبنی بر اینکه شباهت‌های ماکلاب به سایت‌های تخفیف گروهی و مشکلات احتمالی ماه‌های بعد، آیا باید انتظار یک ادغام دیگر همانند ادغام تخفیفان و نت برگ یا ریحون و چیلیوری و… باشیم، گفت: یکی از دلایلی که ما با سر و صدای کمتری اقدام به راه اندازی ماکلاب کردیم همین بود که بتوانیم متناسب با قدرتمان پیش برویم و برنامه ریزی‌های انجام شده را به نحو عالی، عملیاتی کنیم. ما گام‌های آرام برمی‌داریم ولی سعی می‌کنیم تا گام‌های محکم و با برنامه‌ای باشند. ما با قدرت جمعیت خود پیش می‌رویم و بر اساس تکیه بر همین قدرت، با کسب و کارهای مختلف به مذاکره می‌پردازیم و طبیعتا هر چقدر که این جمعیت بالا برود، قدرت ما برای ادامه دادن کارمان افزایش می‌یابد.

وی در ادامه به دیگر سوال خبرنگار ما، پیرامون آمارهای مربوط به جمعیت ادعا شده، پاسخ داد و گفت: در حال حاضر مدل کسب و کار ما به گونه‌ایست که صرفا از طریق اقدامات مستقیم در ماکلاب کسب درآمد نمی‌کنیم، بلکه در سه مسیر مختلف فعالیت داریم. اولین مسیر ما قرارداد فروش به 5060 باشگاه مشتریان در سرتاسر کشور است. مسیر دوم ما قراردادهایی است که برای بانک اطلاعاتیمان بسته می‌شود و سومین نوع نیز قرارداد با کسب و کارهایی است که صرفا بتوانند به کاربرانمان ارائه خدمات داشته باشند.

خان آبادی، مدیرعامل ماکلاب در ادامه افزود: این حجم از فعالیت ما توانسته چیزی در حدود 10 میلیون و 300 هزار کاربر خاموش را برایمان به همراه داشته باشد که با یک نوتیفیکیشن ساده، به کاربر بیدار تبدیل شوند. حتی اگر 20 درصد از این مقدار کاربر موجود در دیتابیس به کاربران بیدار ما تبدیل شوند، طبیعتا جمعیت بسیار بالایی را تشکیل داده و قدرت بسیار بالایی را در اختیار ما می‌گذارد ولی هنوز نیازی به استفاده از این ابزار نداریم و به روند فعلیمان که علیرغم تبلیغات اندک، بسیار عالی بوده، ادامه می‌دهیم.

وی در ادامه گفت: ما در حال حاضر و در همین چندماه گذشته توانستیم چیزی در حدود 100 هزار کاربر بیدار برای ماکلاب جذب کنیم که با یک عملیات تبلیغات و بازاریابی بسیار اندک انجام شده و نرخ جذب و استقبال کاربران به سرمایه گذارمان این نوید را می‌دهد که با افزایش تبلیغات، می‌توان با سرعت بسیار بالاتری اقدام به جذب کاربر نمود.

از دیگر اطلاعات ارائه شده در این نشست خبری، فعالیت 60 متخصص بر روی سرویس‌های این مجموعه بود که امکان ارائه خدمات بیش از 12 هزار کسب و کار در سرتاسر کشور را فراهم کرده‌اند. این مجموعه به زودی سرویس‌های جدیدی در زمینه آموزش، سفر، گردشگری و … خواهد داشت که زمینه را برای کاهش هزینه‌های کاربران و بهره‌مندی از بهترین سرویس‌ها، آماده می‌کند.

مدیرعامل ماکلاب در مورد سرویس‌های آینده این استارتاپ گفت: ما در بلندمدت قصد داریم که در راستای تحقق شعار سایت یعنی “سبک تازه زندگی” اقداماتی را انجام دهیم. طبیعتا در حال حاضر شاید در حد یک شعار باشد ولی به طور مثال می‌توان به پلن‌بندی سفر کاربران اشاره کنیم. کاربر در آینده این امکان را خواهد داشت که با ارائه بودجه خود، یک پلن کامل سفر از صفر تا صد دریافت کند و یا حتی بعدتر با ارائه بودجه ماهانه خود، پلن بعدی خریدهای روزمره زندگی خود را دریافت نماید.

وی در ادامه افزود: از دیگر برنامه‌های ما کار بر روی سلامت کاربران و به طور کلی مردم کشورمان است. مثلا اگر در حال حاضر به کسی بگوییم که هر روز قبل از حضور در محل کار، از استخر و باشگاه ورزشی استفاده کند و یک صبحانه مناسب را میل کند، او از هزینه‌های آن‌چنانی این مکان‌ها صحبت خواهد کرد ولی وقتی بتوانیم در هزینه‌های او در سایر بخش‌ها بکاهیم و از سوی دیگر تخفیف‌های خوبی از محل‌های تفریحی این چنینی دریافت نماییم، عملا درآمد لازم برای این هزینه‌کرد او را ایجاد کرده و سبک زندگی وی را به سمت یک سبک زندگی سالم‌تر سوق داده‌ایم.

خان آبادی در ادامه به دیگر مزیت ماکلاب یعنی بیمه حوادث رایگان و همچنین کدهای تخفیف 10 برابری اشاره کرد و گفت: ما به کلیه کاربران خود در پلن‌های نقره‌ای، طلایی و الماس بیمه حوادث رایگان تقدیم می‌کنیم که فعلا از شرکت بیمه البرز ارائه می‌شود. خدمات این بیمه کامل بوده و هیچ هزینه‌ای برای کاربر نخواهد داشت. از سوی دیگر کاربر به محض ثبت نام و پرداخت حق عضویت، از کد تخفیف 10 برابری در مجموعه‌های آنلاین معتبر و شناخته شده مانند اسنپ، دیجی کالا، فیلیمو و… بهره‌مند می‌شود که عملا پرداختی او را در همان لحظه ثبت نام به او بر می‌گرداند!

در پایان مسعود صالحی، مدیر محصول ماکلاب به دیگر سرویس جدید این مجموعه اشاره کرد و گفت: ماگرام نام سرویس جدید ماست که به کاربران و کسب و کارهای مختلف، امکان مدیریت اکانت‌های اینستاگرامی‌شان را می‌دهد. به بیان دیگر اینکه کاربران ماگرام با پرداخت هزینه‌های بسیار اندک، می‌توانند مدیریت پست‌های خود را تا یک‌سال آینده انجام دهند و تا روزانه 500 دایرکت را برای دیگر کاربران ارسال کنند. در صورت بلاک شدن این سرویس، خدماتی برای رفع بلاک ارائه می‌شود و پشتیبانان ما در هر لحظه آماده ارائه خدمات پشتیبانی هستند.

ماکلاب ماکارت

همچنین گفتنی است که کاربران الماسی این مجموعه از کارت خرید بانکی بهره‌مند می‌شوند که بدون نیاز به ارائه کد یا اطلاعات مشابه، صرفا با استفاده از این کارت بانکی امکان بهره‌مندی از تخفیف‌های طرفین قرارداد ماکلاب برایشان فراهم می‌گردد.

نوشته ماکلاب به دنبال تحقق شعار “سبک تازه زندگی” است! اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سه =