ارز دیجیتالموبایل

مجلس نمایندگان آمریکا: نازی‌ها و تروریست‌ها از بیت کوین استفاده می‌کنند!

چند تن از اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا از بیت کوین و ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای تروریست، نازی و جنبش‌های نژادپرستانه نام بردند.

به گزارش Fxstreet، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه هفته گذشته جلسه‌ای برگزار کرد که در بخشی از آن به موضوع ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز پرداخته شد.

در این جلسه، برد شرمن (Brad Sherman) به عنوان یکی از نمایندگان اظهار داشت که محرمانه بودن و امن بودن ارزهای دیجیتال به تروریست‌ها در تأمین مالی فعالیت‌هایشان کمک می‌کند. او به صراحت اعلام کرد که سفیدپوستان نژادپرست در حال استفاده از بیت کوین هستند. این نماینده در بخشی از صحبت‌های خود گفت:

وقتی [بیت کوین] برای حماس کار می‌کند، برای نازی‌ها هم کار خواهد کرد.

این نماینده در اظهارات خود به استفاده حماس از بیت کوین برای دریافت‌ کمک‌های مالیِ خارجی اشاره کرد. نگرانی‌های مشابهی هم از سوی جرد مپلس (Jared Maples)، نماینده نیوجرسی و رنا میلر (Rena Miller)، متخصص مالی در مرکز پژوهشی کنگره، ابراز شد.

به گفته مپلس، حماس ارزهای دیجیتال را به دلیل حریم خصوصی و محرمانگیِ آن‌‌ها انتخاب می‌کند. همچنین او به این موضوع اشاره کرد که آندرو انگلین (Andrew Anglin)، سردبیر وب‌سایت نژادپرستیِ «The Daily Stormer»، پس از حملهٔ شارلوتزویل در ویرجینا، ۶۰,۰۰۰ دلار کمک حمایتی در قالب بیت کوین دریافت کرده است.

اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا همچنین به چندین مورد استفادهٔ افراد نئونازی از ارزهای دیجیتال و دریافت کمک‌های مالی در قالب این دارایی‌ها اشاره کردند که به گفته‌ نمایندگان، این کمک می‌کند تا آن‌ها بتوانند عملیات‌های خود را در سرتاسر آمریکا انجام دهند.

جورج سلیم (George Selim) از مقامات ارشد «اتحادیه ضد افترا» گفت که وب‌سایت‌های نازی از جمله «Stormfront» برای ادامه فعالیت خود به کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال وابسته هستند.

با این حال، اعضای مجلس نمایندگان به توافق رسیدند که ضمن مبارزه با گروه‌های تروریستی، از حریم خصوصی کاربران ارزهای دیجیتال که مرتبط با این گروه‌ها نیستند، مراقبت به عمل آید.

The post مجلس نمایندگان آمریکا: نازی‌ها و تروریست‌ها از بیت کوین استفاده می‌کنند! appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =