ارز دیجیتالموبایل

مشکل جدید بیت کوین کش؛ استخراج بلاک‌های بزرگتر از ۲ مگابایت امکان‌پذیر نیست

ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) در هفته جاری و پس از این‌ که یکی از توسعه‌دهندگان اصلی آن مشکل ناتوانی شبکه‌اش در استخراج بلاک‌های بزرگ‌تر را تائید کرد، با انتقادات جدیدی مواجه شده است.

به گزارش کوین‌تلگراف، آمائوری سچت (Amaury sechet) در گفتگویی که در ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) در ردیت (Reddit) شکل گرفت، با استفاده از اکانت خود (u/deadalnix)، به نقدهای برخی ماینرها که از طریق یکی از کاربران کانال Pro-BCH ابراز شده بود واکنش نشان داد. او در پاسخ خود به این نکته اشاره کرد که یک نود بیت کوین کش قادر به پردازش بلاک تراکنش‌هایی با حجم ۲ مگابایت یا بزرگ‌تر، نخواهد بود.

سچت در پاسخ نوشت:

البته یا ما می‌توانیم بلاک‌های بزرگ را هم استخراج کنیم تا بتوانیم مشکل را از ماینرها به نود شاخص‌گذار منتقل کنیم. این نودها همانند نودهای شبکه bsv به یکدیگر گیر می‌کنند چرا که برای مدیریت کردن تقاضاهای با حجم زیاد مثلا ۱۰۰ برابر حالت معمول بهینه‌سازی نشدند. و یا این‌که می‌توانیم به‌جای تعویض و جابه‌جا کردن این مشکل با یک مشکل دیگر، به حل آن بپردازیم.

بلاک‌های بزرگ یکی از ایده‌های اصلی و بنیادین بیت کوین کش هنگام عرضه آن در سال ۲۰۱۷ بود. راجر ور (Roger Ver)، یکی از بزرگ‌ترین طرفداران این ارز دیجیتال، همواره بلاک‌های بزرگ‌تر را راه چاره تمام مشکلاتی می‌دانست که بیت کوین در گذشته با آن‌ها مواجه بوده است.

به همین دلیل، پذیرش این واقعیت که شبکه بیت کوین کش قادر به پردازش بلاک‌های بزرگ نیست، از دید کسی پنهان نماند.

گرابلز (Grubles)، مهندس کمپانی بلاک استریم (Blockstream) با بازنشر کردن پست سچت در توییتر نوشت:

توسعه‌دهنده اصلی بیت کوین کش می‌گوید که شبکه آن‌ها در حاضر نمی‌تواند بلاک‌های بزرگتر از ۲ مگابایت را پردازش کند. مسئله‌ مهمی نیست!

گرابلز علاوه بر این به اظهار نظر دیگری در ردیت اشاره کرد که در آن یک کاربر از راجر ور خواسته بود تا روش‌های استخراج BCH را دست‌کاری کند.

آیا بیت کوین کش شکست را پذیرفته است؟

برخی با اشاره به این موضوع که سچت به‌طور خاص قضیه و داستان بلاک‌های بزرگ‌تر را انکار نکرده است، دیگران را به آرامش و احتیاط دعوت کردند.

آواتار ایکس، مدیر تالار گفتگوی بیت کوینیتد (Bitcoinated) در این رابطه اظهار داشت:

او به ‌صراحت این فرضیه را تأیید نکرد ولی آن را رد هم نکرد. اما این موردی بود که من از یک سال پیش به آن مشکوک شده بودم و درباره‌اش صحبت می‌کردم؛ زیرا آن‌ها هیچ‌وقت نتوانسته بودند برای بیش از ۳۰ روز، اندازه بلاک خود را حتی در ۱ مگابایت نگه‌دارند.

بیت کوین کش، مانند بقیه آلت کوین‌های اصلی بازار، اخیراً سقوط سریعی را در برابر بیت کوین و دیگر ارزهای فیات تجربه کرده است. جنگ این کوین و فورک آن، یعنی بیت کوین اس وی، از آغاز بسیار جنجالی بود و هنوز ادامه دارد.

بیت کوین اس‌وی پس از جداییش از بیت کوین کش در نوامبر ۲۰۱۸، با مشکلات فنی بسیاری مواجه بوده است. مشکلاتی که باعث شده است منتقدان اعتبارنامه‌های امنیتی و موارد استفاده ادعایی آن را زیر سؤال ببرند.

نوشته مشکل جدید بیت کوین کش؛ استخراج بلاک‌های بزرگتر از ۲ مگابایت امکان‌پذیر نیست اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 15 =