کسب و کار مفیدموبایل

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا یا رمز دوم یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین و نکات استفاده از آن

رمز دوم یکبار مصرف رمز دوم پویا بانک اقتصاد نوین

رمز دوم پویا یا همان رمز دوم یکبار مصرف در بانک اقتصاد نوین و سایر بانک‌های کشور اجباری شده و مشتریان بانکی از اول بهمن ماه برای هرگونه خرید اینترنتی از این رمز استفاده خواهند کرد. عدم آشنایی بسیاری از مشتریان با سازوکار فعال سازی رمز دوم پویا و استفاده از آن باعث شده تا بازخوردهای مناسبی از سوی مردم دریافت نشود که در همین راستا به بررسی نحوه فعال سازی رمز دوم پویا در بانک اقتصاد نوین و استفاده از آن می‌پردازیم.

بانک اقتصاد نوین را می‌توان به عنوان یکی از بانک‌های قوی و نظام‌مند کشور معرفی کرد که زیرساخت این بانک بر اساس تکنولوژی‌های نوین بنا شده و مدیریت خوبی البته به صورت نسبتا نزدیک در آن جاری است. شعب زیاد این بانک در سرتاسر کشور نیز باعث نشده تا افزایش مشتریانش مناسب بوده و وجود مشتریان فراوان این بانک، نشان از گستردگی فعالیت و پیشرفت روزافزون آن نیز هست. به همین دلیل شاید توجه به نکات مربوط به فعال سازی رمز دوم پویا یا رمز دوم یکبار مصرف حساب‌های بانک اقتصاد نوین از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

رمز دوم یکبار مصرف رمز دوم پویا بانک اقتصاد نوین

همان‌طور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد، هزینه فعال سازی رمز دوم پویا یا رمز دوم یکبار مصرف در بانک اقتصاد نوین رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای از حساب مشتریان این بانک کسر نخواهد شد. بدیهی است در صورت نقض این قانون، بانک مرکزی آماده احقاق حق مشتریان این بانک خواهد بود. البته با توجه به نوع عملکرد مدیران این بانک، بعید است که چنین اتفاقی نیز بیفتد.

بانک اقتصاد نوین نیز همانند سایر بانک‌ها تصمیم به 60 ثانیه‌ای کردن اعتبار رمز دوم پویا گرفته و پس از گذشت این زمان، عملا امکان استفاده از رمز صادر شده نخواهد بود و بایستی اقدام به دریافت رمز جدید نمایید. این بانک نیز تدابیری اندیشیده تا دسترسی سودجویان به استفاده از رمز دوم پویا از طرق غیرقانونی تا حد امکان محدود گردد.

در صورتی که شماره تلفن همراه ثبت شده شما در سیستم بانکی بانک اقتصاد نوین درست باشد، شما نیازی به مراجعه حضوری به شعب این بانک نخواهید داشت ولی در غیر این‌صورت و یا نیاز به تغییر شماره تلفن همراه، باید به شعب بانک اقتصاد نوین مراجعه کرده و نسبت به تغییر یا ثبت شماره تلفن همراه درست اقدام نمایید. البته توصیه می شود که به دلیل جلوگیری از سو استفاده های احتمالی، شماره‌ای را برای این کار استفاده کنید که بیشترین نظارت را روی آن دارید.

نکات مهمی که بایستی در بحث رمز دوم یکبار مصرف (OTP) به آن توجه کنید:

1- برای فعال‌ سازی رمز دوم یکبار مصرف (OTP) اجباری به استفاده از اپلیکیشن نیست. حتی اگر مشکلی با اپلیکیشن ندارید و استفاده از پیامک را می‌پسندید، امکان این انتخاب را خواهید داشت.

2- در صورتی که به شعبه بانک اقتصاد نوین مراجعه کردید و کارمند بانک شما را مجبور به نصب اپلیکیشن کرد، امکان شکایت خواهید داشت چرا که نظام بانکی موظف به فعال‌سازی نسخه پیامکی برای همه مشتریان در صورت نیاز خواهد بود.

3- برای فعال‌سازی رمز دوم پویا به هیچ فرد حقیقی و حقوقی اعتماد نکنید. فعال‌سازی این رمز نه نیاز به واسطه دارد و نه نیاز به دانش فنی عجیبی! حتی اگر اطلاعات کافی ندارید، به شعبه بانک مراجعه کنید. کارمندان بانک موظف به راهنمایی و فعال‌سازی این رمز برای شما هستند.

4- هزینه استفاده از رمز دوم پویا روی قبض موبایل شما نیز لحاظ نخواهد شد و به شایعات موجود در این زمینه توجه نکنید.

رمز دوم یکبار مصرف رمز دوم پویا بانک اقتصاد نوین

نکته بسیار مهم در فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف (OTP)

به هیچ اپلیکیشن رمز دوم ساز و… اعتنا نکنید و به طور کلی بدانید که هیچ روشی غیر از روش‌های اعلامی برای دریافت رمز دوم وجود ندارد. در صورتی که به هر دلیلی اطلاعات بانکی‌تان لو رفت، کافی است سریعا یک رمز جدید از اپلیکیشن یا سامانه پیامکی دریافت کنید و از خالی شدن حسابتان جلوگیری نمایید.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا یا رمز دوم یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین

1- ابتدا باید نسبت به صحت شماره تلفن همراه و تصمیم قطعیتان نسبت به استفاده از این شماره، اطمینان حاصل کنید.

2- در صورت عدم وجود مشکل در مرحله اول، با مراجعه به سایت رسمی بانک، اقدام به دانلود اپلیکیشن ارس کنید. طبیعتا بایستی به نوع سیستم عامل گوشی خود توجه نمایید.

3- در صورتی که از اینترنت بانک اقتصاد نوین استفاده می‌کنید، وارد صفحه اول کاربری خود شده و از منوی رمز دوم، مراحل فعال سازی اپلیکیشن ارس را دنبال نمایید.

4- در صورتی که اینترنت بانک ندارید، بایستی اقدام به دریافت این رمز نمایید که طبیعتا نیاز به مراجعه به شعب این بانک خواهد بود.

5- در صورت نیاز به مراجعه حضوری، باید فرم مربوط به رمز دوم پویا را پر کنید و به متصدی بانک تحویل دهید.

6- متصدی بانک اقدام به ارائه یک بارکد می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید اپلیکیشن ارس را فعال نمایید.

رمز دوم یکبار مصرف رمز دوم پویا بانک اقتصاد نوین

نحوه فعال سازی سامانه پیامکی رمز دوم پویا اقتصاد نوین

1- این بانک برای آن دسته از مشتریانی که به هر دلیلی امکان استفاده از اپلیکیشن ارس را ندارند، امکان استفاده از راهکار پیامکی را فراهم کرده است.

2- نام سامانه پیامکی بانک اقتصاد نوین، سامانه هریم بوده و هر اسم و سامانه دیگر، قطعا جعلی است.

3- این سامانه هزینه‌ای نداشته و در هنگام خریدهای اینترنتی برای مشتری ارسال می‌شود.

4- فعال سازی این سامانه، صرفا نیاز به معتبر بودن شماره همراه و همچنین فعال بودن پیامک مربوط به تراکنش‌های مالی مشتری، دارد.

رمز دوم یکبار مصرف رمز دوم پویا بانک اقتصاد نوین

ویژگی‌های اپلیکشین ارس که باید بدانید

• این اپلیکیشن به صورت آفلاین اقدام به تولید رمز می کند و نیازی به وصل بودن اینترنت نیست.

• از جمله ویژگی های خوب این اپلیکیشن، امکان استفاده برای مدیریت رمز اول و دوم کارت بانکی است. به بیان دیگر اینکه، شما می توانید از همین طریق اقدام به تغییر در رمز اول کارت خود کنید.

• کاربر نیاز به وارد کردن دستی اطلاعات نداشته و قابلیت اسکن برای اپلیکیشن فراهم شده است.

• برای جلوگیری از سو استفاده های احتماعی و حفظ امنیت اپلیکیشن، قابلیت تنظیمات خاص از جمله بسته شدن اپ در یک بازه زمانی فراهم شده که امکان تغییر در این مورد نیز هست.

• به منظور حفظ امنیت تراکنش‌های مالی کاربر، از احراز دو مرحله‌ای هویت استفاده شده است.

• کاربر از امکان کپی کردن رمز به منظور صرفه جویی در وقت و جلوگیری از تایپ اضافی، بهره مند خواهد بود.

• برای ثبت نام در اپلیکیشن و فعال سازی آن، باید به اینترنت متصل باشید.

رمز دوم یکبار مصرف رمز دوم پویا بانک اقتصاد نوین

نکات قابل ذکر استفاده از رمز پویا در بانک اقتصاد نوین

  • هنگام انتقال وجه از طریق کارت بانکی و یا خرید اینترنتی نیاز به استفاده از رمز پویا (که جایگزین رمز دوم شده است) است. به این منظور با ورود رمز تعیین شده در مرحله ثبت نام، به برنامه وارد می‌شویم.
  • گزینه دریافت رمز کارت مدنظرمان را انتخاب می‌کنیم و از رمز ارائه شده برای خریدهایمان استفاده می‌نماییم.
  • توجه شود طول عمر هر رمز پویا در حال حاضر 60 ثانیه است و پس از آن از اعتبار خارج می‌شود و می‌توان مجددا رمز دیگری را با زدن دکمه مربوطه دریافت نمود. در این قسمت نشان‌گری به عنوان زمان‌سنج در کنار یا بالای رمز تولیدشده نمایان می‌شود که زمان مصرف رمز دریافتی را نشان می‌دهد.
  • با هر مرتبه زدن دکمه دریافت رمز کارت می‌توان رمز پویا دریافت نمود و رمز قبلی نامعتبر خواهد شد.
  • حال با وارد کردن این رمز در محل مربوطه که می‌تواند درگاه خرید، انتقال کارت به کارت از طریق موبایل بانک و یا اینترنت بانک باشد، فرآیند مورد نظر را انجام داد.
  • در صورت وارد کردن اشتباه رمز به صورت مکرر، با قطعی و غیر فعال شدن این رمز روبرو خواهید شد که برای رفع این مشکل، باید مراحل فعال سازی را از ابتدا تکرار نمایید.
  • پس از انجام ثبت نام و فعال سازی کارت، تا زمانی که برنامه از روی دستگاه پاک نشود و یا ثبت نام مجدد صورت نگیرد، در هر بار استفاده تنها الزام است از رمز ورود تعیین شده و یا اثر انگشت (یا تشخیص چهره در آیفون های X به بعد) برای ورود به برنامه و دریافت رمز پویا استفاده شود.

رمز دوم یکبار مصرف رمز دوم پویا بانک اقتصاد نوین

ترفند توصیه شده برای رفع مشکل زمان اندک رمز دوم پویا

مشتریان این بانک باید توجه کنند که با هر بار اجرای این اپلیکیشن، رمزهای جدید تولید می‌شود که پس از 60 ثانیه بی اعتبار می‌شوند. در صورتی که در حال خرید اینترنتی هستید و نیاز به زمان بیشتری برای پر کردن فرم صفحه خرید دارید، عجله‌ای در وارد کردن رمز نداشته باشید و آخرین کادری که پر می‌کنید، کادر مربوط به رمز دوم باشد.

نوشته نحوه فعال سازی رمز دوم پویا یا رمز دوم یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین و نکات استفاده از آن اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + بیست =