ارز دیجیتالموبایل

هش ریت شبکه بیت کوین در مرز ۱۰۰ میلیون تراهش؛ هر روز امن‌تر از دیروز!

در ادامه رکورد شکنی شبکه بیت کوین، هش ریت یا همان قدرت پردازش این شبکه تنها چند قدم تا سه رقمی شدن فاصله دارد.

به گزارش کوین‌تلگراف، داده‌های وب‌سایت Blockchain.com در ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) نشان می‌دهد که هش ریت شبکه بیت کوین قله ۹۴ کوینتیلیون هش بر ثانیه (۹۴ میلیون تراهش) را فتح کرده است.

هش ریت شبکه بیت کوین در مرز 100 میلیون تراهش؛ هر روز امن‌تر از دیروز!

نمودار هش ریت بیت کوین

در حالی که رسیدن به ۹۴ میلیون تراهش بر ثانیه خودش یک رکورد محسوب می‌شود، به گفته تحلیل‌گران این رقم حالا برای اولین بار در تاریخ بیت کوین به سمت ۱۰۰ میلیون تراهش پیش می‌رود.

هش ریت به معنی تمام قدرت پردازشی است که ماینرها برای پردازش تراکنش‌های بیت کوین به شبکه اختصاص داده‌اند. هر چقدر هش ریت بالاتر باشد، شبکه بیت کوین از امنیت و کارآمدی بهتری برخوردار خواهد بود.

هش ریت شبکه بیت کوین در طول نیمه دوم سال ۲۰۱۸، به مدت شش ماه در یک دوره رکورد قرار داشت و با شیب بسیار ملایمی افزایش می‌یافت تا این‌که در ژانویه ۲۰۱۹، همزمان با ریزش قیمت بیت کوین، سقوط شدیدی را تجربه کرد. سه ماه بعد، قیمت بیت کوین همزمان با اوج‌گیری مجدد هش ریت، از ۳,۵۰۰ دلار به ۱۳,۸۰۰ دلار رسید.

طبق گفته مکس کایزر، تحلیل‌گر و کارشناس مطرح مالی، قیمت بیت کوین و هش ریت شبکه آن رابطه مستقیم دارند، به طوری که قیمت در جهت هش ریت حرکت می‌کند. به عقیده او به دلیل موفقیت بیت کوین، دردسر برای ارزهای رایج (فیات) آغاز شده است.

کایزر در توییتی نوشت:

هش ریت بیت کوین به دنبال عبور از ۱۰۰ کوینتیلیون است. این موضوع به مشکلی برای فیات تبدیل خواهد شد چون دیتاسنترهایی که برای حفظ سیستم‌های فیات اختصاص داده شده‌اند به داخل سیاه چالهِ ارزش حقیقیِ بیت کوین کشیده می‌شوند.

اکانت توییتر Hodlonaut هم که شروع کننده کمپین مشعل لایتنینگ بود، به این تغییرات سریع در شبکه بیت کوین واکنش نشان داد. او در توییت خود نوشت:

کل هش ریت شبکه بیت کوین در سپتامبر ۲۰۱۷، تنها ۶ میلیون تراهش بود. حالا این روزها فقط هر دو سه هفته یکبار حدود ۶ میلیون تراهش به هش ریت اضافه می‌شود.

نوشته هش ریت شبکه بیت کوین در مرز ۱۰۰ میلیون تراهش؛ هر روز امن‌تر از دیروز! اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =