ارز دیجیتالموبایل

کنفرانس ارز دیجیتال در کره شمالی؛ سازمان ملل هشدار داد

کارشناسان تحریم‌های سازمان ملل به افراد هشدار داده‌اند که در کنفرانس «ارز دیجیتال» کره شمالی که ماه فوریه برگزار می‌شود، شرکت نکنند و آن را نقض احتمالی تحریم‌ها علیه این کشور دانسته‌اند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایسنا، این هشدار پس از آن بیان شده است که کارشناسان مستقل سازمان ملل در ماه اوت به شورای امنیت گفتند که کره شمالی با استفاده از حملات سایبری «گسترده و پیچیده» حدود دو میلیارد دلار برای برنامه سلاح‌های کشتار جمعی خود به دست آورده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کره شمالی در آوریل سال گذشته نخستین کنفرانس بلاک چین و ارز دیجیتال خود را برگزار کرد و به گفته یکی از سازمان‌دهندگان این کنفرانس، بیش از ۸۰ سازمان در آن شرکت کردند. یک فرد آمریکایی که در این کنفرانس شرکت کرده بود، به خاطر نقض تحریم‌های آمریکا مجرم شناخته شد.

قرار است دوره بعدی این کنفرانس ۲۲ تا ۲۹ فوریه (۳ تا ۱۰ اسفند) برگزار شود.

گزیده‌ای از گزارش سالانه کارشناسان تحریم‌های سازمان ملل که از سوی رویترز رویت شده، هشدار می‌دهد که مسائلی که در این کنفرانس ارائه شده‌اند، «شامل مطالبی روشن درباره استفاده از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها و پولشویی بوده‌اند».

این گزارش همچنین می‌افزاید، تحریم‌های سازمان ملل، کشورها را ملزم می‌کند که اگر فکر می‌کنند اقداماتشان مصداق مشارکت در برنامه موشک‌های بالستیک و هسته‌ای کره شمالی یا نقض تحریم‌ها است، از «تعامل مالی، آموزش فنی، مشاوره، ارائه خدمات یا کمک» به کره شمالی بپرهیزند.

گزارش کامل کارشناسان تحریم‌های سازمان ملل اواخر ماه جاری میلادی به کمیته تحریم‌های شورای امنیت ارائه می‌شود.

The post کنفرانس ارز دیجیتال در کره شمالی؛ سازمان ملل هشدار داد appeared first on ارزدیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =